Rasa Ščiučkienė. Laisvasis universitetas prieš robotukų armiją

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Paskaita apie meditaciją šio mėnesio pabaigoje startuos žiemos – pavasario semestras Laisvojo universiteto Alytaus fakultete, įsteigtame praėjusių metų spalį. Laisvasis universitetas – tai savanoriško mokymosi iniciatyva, grindžiama žmonių noru šviestis, diskutuoti jiems aktualiais klausimais. Šioje visuomeninėje mokymosi įstaigoje dėstytoju gali tapti bet kuris klausytojas, turintis ką nors įdomaus pasakyti, pamokyti.


„Gyvendamas Alytuje, čia grįžęs po studijų pastebėjau, jog mieste labai trūksta intelektinės, akademinės terpės, kurioje žmonės keistųsi mintimis, patirtimi, idėjomis, būtų konstruktyviai diskutuojama. Tad Vilniuje gimus Laisvojo universiteto iniciatyvai, iš karto supratau, kad to reikia Alytui. Susisiekiau su vilniečiais ir įsteigėme universiteto padalinį”, - aiškina fakulteto iniciatorius ir koordinatorius Mantas Kazakevičius.


Jo nuomone, Laisvojo universiteto istoriniu analogu Lietuvoje galima laikyti devynioliktame amžiuje tautinį sąmoningumą žadinusias slaptąsias lietuviškas „daraktorių“ mokyklas.


„Nors šiuo metu akivaizdi politinė priklausomybė mums negresia, tačiau kyla didesnis - dvasinis pavojus: Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje mažėja humanitarinių disciplinų, jas keičia vadybos mokslai. Tai lemia intelektualinę bei moralinę degradaciją. Ugdoma nemąstančių robotukų armija, viskas matuojama pinigais”,- pastebi pašnekovas. Jis sako, kad ekonominė krizė turėtų paskatinti žmones daugiau mąstyti, labiau atsigręžti į dvasines vertybes.


„Glaudžiai bendradarbiaujame su visais universiteto padaliniais, kaupiančiais informaciją apie dėstytojus, daugelį jų kviečiame iš kitur, tačiau paskaitininkų ieškome ir Alytuje. Svarbu, kad čia gyvenantys žmonės atrastų vieni kitus”, - tęsia M. Kazakevičius, žadantis paskaitas socialinėmis, filosofijos, praktinėmis temomis, susitikimus su profsąjungų veikėjais, dvasininkais, menininkais.


Į paskaitas, kas antrą savaitgalį vykstančias Alytaus Dailės mokykloje, susirenka apie penkiasdešimt klausytojų. Tai skirtingo amžiaus, patirties alytiškiai, kuriuos vienija žingeidumas, smalsumas, noras pasidalinti mintimis.


Miesto laikraštis, Alytus

www.miesto.lt

2009 01 13


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Rasa Ščiučkienė. Laisvasis universitetas prieš robotukų armiją