2009 11 26 LUNI Vilnius. Lukas Devita. Kosminė egzistencija kaip ateities pasaulėžiūra arba Laisvoji UFOlogija

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Lukas Devita
Lukas Devita

Lukas Devita – publicistas, muzikuojantis piešėjas, ufologas, orientalistikos skaityklos darbuotojas. Rašo straipsnius ir esė muzikos, literatūros, ufologinėmis bei kultūros studijų temomis. Taip pat publikavo prozos, eilėraščių bei vaizdinių iliustracijų, pristatė originalių dainų soliniuose koncertuose bei projektuose su kitais muzikantais, dalyvavo eksperimentinės muzikos festivaliuose, įrašė instrumentinių elektroninių kūrinių albumų; vedė psichodelinio roko apžvalgos bei intuityvios muzikos vakarus. Prieš dešimtmetį kartu su Jonu Skendeliu inicijavo pirmąją lietuvišką paranormalių reiškinių bei NSO tyrimų interneto svetainę „San-taka/Astera“.

Dviejų ufologijos paskaitų cikle sieksime apžvelgti bei patyrinėti NSO problemą socialinio-politinio gyvenimo kontekste, o taip pat susieti ją su ezoteriniais mokymais bei alternatyvaus mokslo idėjomis.

Pirmasis užsiėmimas vyks lapkričio 26 d., ketvirtadienį, 18:00 val., klube „Satta", Vilniaus g. 16 (greta „Lietuvos ryto“ redakcijos).


Kosminė egzistencija kaip ateities pasaulėžiūra arba Laisvoji UFOlogija

Laisvoji UFOlogija

  • NSO sampratos, „horizontalioji” ir „vertikalioji” tyrimo kryptys;
  • NSO kronika, aktyvumas, naujų bei svarbesnių įvykių apžvalga, nežemiškų civilizacijų egzistavimo prielaidos;
  • klasikinės NSO istorijos;
  • sąmokslo bei priedangos teorijos, slapti projektai, sąsajos su globalistiniu pasaulio valdymu;
  • išviešinimo politika: dokumentų, susietų su NSO, atskleidimai bei pasaulio valstybių pasirengimas visiškam atvirumui;
  • NSO ir pop-kultūra.

Žmonijos istorija ir nežemiškos civilizacijos

  • paleovizito idėja ir mokslinių tyrimų bandymai;
  • anomaliniai istorijos įvykiai bei artefaktai;
  • nežemiškų bei antgamtinių būtybių vaidmuo ir reikšmė pasaulio šalių mitologijoje;
  • žmogaus kilmė, raida ir amžius – alternatyvūs požiūriai;
  • senųjų išnykusių civilizacijų hipotezės (Atlantida, Lemurija);
  • Mėnulio bei Marso anomalijos.

Pastaba: potemės bei jų seka gali keistis

Akronimu išreikštas terminas „UFO“, lietuviškai besitvirtinantis „NSO“ pavidalu, taip giliai įsišaknijo plačioje visuomenėje, kad be jo neįsivaizduojama šiuolaikinio žmogaus kalba. Nesvarbu, kad šis žmogus gali netikėti reiškinio egzistavimu, „UFO“ įtrauktas į tarptautinių žodžių žodyną kartu su „urologu“ bei „ufonautais“ (Tarptautinių žodžių žodynas. V. Vaitkevičiūtė, Vilnius, 2002). Tiksliausias šio termino vertimas būtų – „Neatpažintas skraidantis objektas“.

Sutrumpinimą XX a. 5-6 dešimtmetyje įtvirtino JAV kariniai darbuotojai, tyrę šį fenomeną. Net stebėtina, kad terminas „UFO“ dar toks jaunas, neturintis nė penkiasdešimties metų. Iki tol populiariu žodžiu spėjo tapti „skraidanti lėkštė“, neabejotinai išliekanti gyva kalbos dalimi visame pasaulyje. Šio apibūdinimo kilmė turi gana tikslią datą – 1947-ųjų birželio 24-ąją, kai lakūnas Kennethas Arnoldas, skrisdamas netoli Rainerio kalno (Vašingtono valstija, JAV) išvydo danguje devynis švytinčius pusmėnulio formos objektus, skriejančius taip, kaip joks Žemėje pagamintas prietaisas (maždaug 1700 mylių per valandą greičiu). Kennetho Arnoldo pasakojimas buvo išspausdintas laikraštyje, o redaktorius tuomet mestelėjo sparnuotą frazę „skraidančios lėkštės“ (nors tai tik iš dalies atitiktų lakūno nupasakotą objektų formą).

Savotiška NSO „mitologija“ išlieka giliai įtvirtinta tuzinu įvykių, tapusių ufologijos klasika. Tai gausiai aprašyti atvejai, atlaikę laiko išbandymus, ilgamečius tyrimus ir „nepasidavę“ tiksliam išaiškinimui. Ar tai būtų neatpažintų objektų stebėjimai, ar artimesni kontaktai jiems nusileidus, ar erdvėlaivių katastrofos – dažniausiai tokiems „rimtiems“ įvykiams būdingas nemažas liudininkų skaičius, dažniausiai raštiški patvirtinimai, netgi dalyvių testavimas melo detektoriumi. Pasakojimų svarbą taip pat didina fizinio įrodymo buvimas, pvz., fotografija, kūno žymės, nepaaiškinamas radiacijos padidėjimas vyksmo vietoje ir pan.

„Klasikiniai“ atvejai ypač reikšmingi ufologijai – studijoms, kurių pavadinimo ir po šiai dienai negali praryti akademinė mąstysena. Tačiau yra „kosminių“ istorijų, kurios pasauliniu mastu nuskambėjo taip plačiai, kad tapo savotiškomis „miesto legendomis“. Pastaruoju žodžiu dažnai bandoma pabrėžti įvykio „nerealumą“, tačiau kai kurie žymūs ankstesnieji įvykiai tik pasipildo naujais liudininkais, atsivėrimais bei patvirtinimais. Fenomenalus susidomėjimas tokiais reiškiniais – tai dar vienas jų tikrumo išbandymas. Didelis dėmesys, be abejonės, skatina daug aktyvesnį tyrimą, kuris tampa įvairiapusiškas – nuo policijos, žurnalistų ir mokslininkų iki šamanų, mistikų ir ekstrasensų.

Teksto tęsinys: http://www.nso.lt/ufo/ufolower.htm

„Skraidanti lėkštė"
„Skraidanti lėkštė"

Iš pirmosios lietuviškos NSO bei anomalinių reiškinių tyrimo svetainės „San-taka station“ pristatymo 1999-aisiais

Turbūt neklysime manydami, kad šiandien vis mažiau žmonių lieka abejingi įvairioms paslaptims, neatpažintų skraidančių objektų bei ateivių klausimams. Tai patvirtina ir tas faktas, kad Jūs atsivertėte šį puslapį. Plintantis internetu bei kitomis media priemonėmis informacijos kiekis apie NSO, ateivių civilizacijas yra tiesiog neaprėpiamas, todėl sunkoka pateikti trumpą šios temos įžangą. Bet, pabandykime.

Laike/erdvėje tai gali apimti periodą nuo Trečiojo Reicho karinės technikos paslapčių bei garsiųjų Roswello įvykių 1947-aisiais iki pirmojo astronauto išsilaipinimo Mėnulyje, nuo senosios Japonijos kultūros mįslių, Šambalos legendų, Permės anomalinės zonos, Anglijos javų laukų ratų („ornamentų”), Egipto piramidžių, Atlantidos hipotezių, Pathfinderio misijos Marse iki nesuskaičiuojamų dabarties laikų pranešimų apie pastebėtus neatpažintus skraidančius objektus. Geografija apglėbia visą mūsų Žemės rutulį – nuo slaptųjų karinių bazių Australijoje iki skandalingo 51 kvadrato Jungtinėse Valstijose. Brutalūs pagrobimai, „žvaigždžių vaikų išpažintys”, pakylėtos kosminės kelionės sapno metu, implantai persipina su moksline fantastika ir nori nenori tampa paprastų žemiečių gyvenimo dalimi.

Tokią požiūrio kryptį, judančia laiko/erdvės linija, mes siūlytume laikyti horizontale arba labiau faktografine studijų dalimi. Čia priskirtume tiek pranešimą apie NSO Molėtų rajone, tiek nepaaiškinamą piešinį ant molinės šukės muziejuje ir pan. Šioje dalyje mes ypač tikimės sulaukti žinių iš Jūsų.

Sąlyginė vertikalioji tyrimo kryptis prasidėtų kiek šokiruojančiu ar tiesiog keistoku teiginiu, kad ateiviais esame mes patys. Ši pažinimo sritis aprėptų šaltinius, kurie žvelgia į NSO ir kitus kosminius fenomenus per dvasinę prizmę, gvildendami amžinuosius klausimus: iš kur atsiradome, kokia tikroji žmogaus sandara, paskirtis Žemėje ir būtis kosmoso platybėse. Tokiais šaltiniais galėtų būti ir gnostikų raštai, Majų kosmologija, nepamainomoji Biblija, o taip pat gausybė šių dienų pranešimų, kreipimųsi, gautų channelingo ar kitais apreiškimo būdais. „Seminarų temomis” čia būtų mokymas apie žmogaus aukštesniuosius kūnus (kurie, beje, gali apsilankyti kitose planetose), apie astralinius planus, apie Visatos evoliuciją ar apie tai, kad žmogus yra vienas daugelio galaktikos piligrimų, keliaujančių tobulybės link.

Kviečiame Jus drąsiai ir kūrybiškai įsigyventi į viską, kas dedasi tarp minėtų begalinių koordinačių linijų, stebėti, atrasti, pasidalinti apmąstymais, diskutuoti, būti nenuilstančiais ieškotojais. Atribodami nuo „rimtojo mokslo”, mes tuo pačiu įgauname laisvę ir galimybę naujai sukonstruoti kosminių reiškinių (ir savęs pačių) pažinimo sistemą, paskelbti nepriklausomą kosminę programą, kurios kertiniais akmenimis būtų geras nusiteikimas, bebaimis tiesos siekis … ir šiek tiek humoro.

Svetainė iki šiol gauna pranešimus apie įvairiausius anomalinius reiškinius iš Lietuvos ir išlieka bene didžiausiu tokio pobūdžio informacijos portalu lietuvių kalba. Dažniausiai vadinama pagal savo domeną, www.nso.lt, ji atrodo lygiai taip pat, kaip ir prieš dešimtmetį, neturi jokių reklamų ir pan. Atsiliepimų bei pačių straipsnių pateikimas – visiškai laisvas, juose išsakomi požiūriai nebūtinai sutampa su teigiamais šiose paskaitose (ir atvirkščiai).

Papildomos nuorodos:

Video nuorodos:

Įvairiausio pobūdžio, požiūrių ir kokybės dokumentinių filmų ufologine ir susietomis temomis yra gausu, galima būtų išskirti bent keletą įspūdingų bei informatyvių filmų, pristatančių kontroversiškus, o kartais stulbinančiai gyvus liudijimus, kuriuos vargu ar lengva ramiai pamiršti, Tai „Close Encounters: Proof of Alien Contact“ (1999, Kobie Lyons), taip pat „Out of the Blue – The Definitive Investigation of the UFO Phenomenon“ (2003, James Fox), „UFOs: The Best Evidence“ (2005) ir „FastWalkers“ (2006, Rober D. Miles). Informatyvios, plačiam žiūrovų ratui skirtos „History“ kanalo parengtos keliasdešimties filmų serijos „The UFO Files“ (2004-2007) ir jų tęsinys – „UFO Hunters“ (2008-2009).

Tyrinėtojams, nebijantiems iššūkių, skirta videodokumentinės iniciatyvos svetainė „Project Camelot“ – nuolat papildoma gausi duomenų bazė, vaizdo bei garso interviu su iškiliomis asmenybėmis: Roberto O. Deani, Richardu C. Hoaglandu, Davidu Wilcoxu.

Savo mastu neprilygstama lieka NSO susietos slaptos informacijos išviešinimo iniciatyva „Disclosure Project“, kuriai vadovaujantis dr. Stevenas Greeras „pramušė“ skandalingai nuskambėjusias viešas spaudos konferencijas Baltųjų rūmų nacionalinėje spaudos salėje 2001 ir 2007-aisiais. Dvi valandas trunkantis vaizdo siužetas yra laisvai prieinamas „The Disclosure Project“ svetainėje – buvę aukšto rango pareigūnai bei moksliniai darbuotojai, prisiekę liudyti JAV kongresui, kalba apie vadovybės ir militaristų nuslėptas pažangias technologijas, pigios energijos šaltinius, nežemiškų civilizacijų egzistavimą bei kita, kas turėtų krestelėti ir apversti aukštyn kojomis visą mūsų tikrovės sampratą. Dalis projekto veiklos atspindėta ir kituose ufologiniuose filmuose, pvz., „UFO – The Greatest Story Ever Denied“ (2007, Jose Escamilla).

Nemažai šaltinių patvirtina, kad jau šiandien mes turime išradimus, galinčius efektyviai pakeisti įprastinį degųjį kurą visose gyvenimo srityse. Toli gražu neapsiribojama vien elektriniais ar hidroautomobiliais, kalbama apie antigravitacinius variklius ar superlaidininkų levitacijos technologijas. Tačiau daugelis tokių išradimų ne tik nediegiami, bet išlieka užslaptinti tam, kad būtų išlaikyta esama padėtis, naudinga dabartinių energijos šaltinių monopolistams ir naftos pramonininkams.

Kita užslaptinimo priežastis gali būti ta, kad nevalia, o kartais ir liežuvis nesiverčia pasakyti viešai, iš kur gauta nemažai jau įdiegtų ar mums dar nežinomų atradimų. Pamąstymus šia tema galėtų sukelti istorijos apie akylai saugomą JAV karinę bazę Nevadoje, žinomą „Area 51“ ar „Dreamland“ vardu. Žymiausios ufologijos kronikos atspindėtos virtinėje įvairaus formato bei trukmės filmuose, įskaitant privačius drąsuolių bandymus nusigauti kiek įmanoma „giliau“ bazės link (praėję tam tikrą ribą, pažeidėjai gali būt legaliai šaudomi be įspėjimo). Tokio pobūdžio trumpas „vizitas“ užfiksuotas 10-ties minučių asmeniniame reportaže „As Close to Area 51 as You Will Ever Get“ (2008).

Buvęs televizijos laidų vedėjas Anthony J. Hilderis filme „Alien 51: America‘s Secret Agenda“ (2001) apžvelgia paslaptis, susietas su baze, apibūdindamas pačią bazę ir kaip profašistinio globalaus valdymo centrą bei laboratoriją, kurioje susitelkė pamišę nacių mokslininkai, pervežti iš Antrajame pasauliniame kare kapituliavusios Vokietijos, ir į kurią nutekėjo milijardai „juodojo biudžeto“ dolerių. Ten pat buvo kuriama bei testuojama atominė bomba, slapti kariniai lėktuvai. Ten pat, kaip teigiama, saugoma ir tiriama kur kas egzotiškesnė nežemiškų civilizacijų skraidymo įranga, atitekusi į karinio elito rankas. Keletas filmų apie visa tai vadinasi tiesiog „Area 51“ ar labiau provokuojančiai – „Area 51: Alien Interview“.

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

sigitas rašė ...

Labai įdomią temą suradau. Džiaugiuosi.

--sigitas 18:31, 2009 gruodžio 11 (UTC)

Nuomonė rašė ...

Tai tiesa kad ,jau šiandien mes turime išradimus, galinčius efektyviai pakeisti įprastinį degųjį kurą visose gyvenimo srityse. 

Bet kažkam tai nenaudinga.:(

--Nuomonė 20:28, 2010 vasario 4 (UTC)