Laisvajame universitete – skandalingo filmo „Zeitgeist: Addendum“ peržiūra ir aptarimas (pranešimas spaudai)

Iš Laisvasis universitetas.

22:50, 2009 sausio 4 versija naudotojo Aguona (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Prieš Kalėdas LUNI viešėjęs poetas ir kunigas Skaidrius Kandratavičius apibendrintai kalbėjo apie kūrybos ir religijos sąsajas, postmodernaus žmogaus egzistencines problemas, paskaitė savo poezijos, taip sukurdamas pakilesnę nuotaiką prieš šventes.

Po dviejų savaičių žiemos atostogų Laisvojo universiteto (LUNI) Vilniaus filialas toliau tęsia kassavaitinius užsiėmimus ketvirtadieniais.

Sausio 8 dieną Laisvajame universitete vyks skandalingo filmo „Zeitgeist: Addendum“ ištraukų peržiūra ir diskusijos. Svečiuosis „Zeitgeist judėjimo“ („Zeitgeist Movement“) ir „Veneros projekto“ („Venus Project“) idėjų platinimo Lietuvoje iniciatorius, svetainės www.zeitgeist.lt autorius, informacinių technologijų studentas, programuotojas Andrius Virbičianskas. Pranešėjas trumpai pristatys „Zeitgeist judėjimą“ ir „Veneros projektą“, papasakos, kokios jų perspektyvos pasaulyje ir Lietuvoje. Po filmo peržiūros ir lektoriaus pranešimo diskutuosime apie šias pakankamai radikalias pasaulio pertvarkos idėjas.

Svečias teigia, kad iš prigimties žmonės nėra linkę nusikalsti, todėl nei policija, nei hierarchinės kontrolės sistema (valdžia) yra nebūtina. Priešingas požiūris yra dirbtinai įdiegtas. Nusikaltėliais žmones padaro aplinka. Norint spęsti problemas, reikia keisti aplinką, o tam būtina suprasti aplinkos problemas. Viena didžiausių, teigia LUNI svečias, yra pinigais paremta ekonomika arba kapitalizmas. Pasak pranešėjo, piniginė ekonomika yra puikus būdas kontroliuoti žmoniją, nes pagrindiniu tikslu tampa pinigų ir daiktų siekimas, nemąstant apie svarbesnius žmogaus gyvenimo tikslus.

A. Virbičianskas teigia, kad demokratija, kurioje gyvename, yra vergovė, kur vergų darbo efektyvumas padidinamas iki maksimumo, o pasipriešinimas sumažinimas iki minimumo. Jis dėsto, jog ši demokratija suteikia žmonėms iliuziją, kad jie gali gauti tai, ko nori, tačiau žmonių tikslai nukreipti vien į maksimalaus turto siekimą. Žmonės daro daug dalykų tik todėl, kad jiems suteikta galimybė juos daryti, o ne todėl, kad to iš tikrųjų norėtų. To pasekmė tokia, kad nebemąstoma, kas svarbu, tik be saiko imama tai, kas pasiekiama, ir toks gyvenimo būdas tampa „natūralus“. Lektorius siekia nuginčyti tokio gyvenimo būdo suabsoliutinimą ir skatina alternatyvas.

Paklausime lektoriaus, kokių veiksmų turėtume imtis pavieniui ir kolektyviai dėl to geresnio pasaulio, kuriame būtų pašalintos daugelio problemų priežastys. Ar „Zeitgeist judėjimas“ nėra dar viena sąmokslo teorija, o „Veneros projektas“ – dar viena totalitarinė utopija?

Su lektoriumi galite susipažinti jau sausio 5 d., pirmadienį, nuo 18 val. klausydami LUNI valandos per radijo stotį Start FM (94,2 Mhz Vilniuje ir www.startfm.lt internetu), kurios metu bus kalbama būsimojo užsiėmimo tema.

LUNI kviečia norinčius išgirsti dažnai neįprastų idėjų turinčių žmonių bei pasidalinti savo mintimis, aišku, tolerantiškai diskutuojant. Čia realizuojama kitokia mokymosi motyvacija, kai siekiama žinių, o ne diplomo, dalijamasi žiniomis netarpininkaujant jokioms oficialioms institucijoms.

Filmo „Zeitgeist: Addendum“ peržiūra, Andriaus Virbičiansko pranešimas „Alternatyvi visuomenė, kultūra ir pasaulis – Zeitgeist ir Veneros projekto idėjos“ bei diskusija apie pasaulio pertvarkymo galimybes vyks sausio 8 d., ketvirtadienį, Vilniuje, Universiteto g. 3, B3 auditorijoje nuo 17.30 val.

Daugiau informacijos apie buvusias ir būsimas LUNI paskaitas galite rasti svetainėje www.luni.lt. Čia taip pat galite perklausyti radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“ įrašus.

Laisvojo universiteto iniciatyvinė grupė


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

bisas rašė ...

Filmą Zeitgeist: Addendum įgarsintą lietuviškai jau galite atsisiųsti iš čia: http://bitmanija.net

--bisas 01:22, 2010 sausio 15 (UTC)

Orasporas rašė ...

Tikiuosi, kad įgarsinimas ne toks, koks pirmo filmo :).

--[www.zeitgeist.lt Orasporas] 09:41, 2010 sausio 15 (UTC)