Pagrindinis puslapis

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Image:Luni_logo_mazas_pgr_psl.jpg

Laisvasis universitetas (LUNI) – tai neformali savišvietos iniciatyva, siekianti suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. LUNI susikūrė 2008-ųjų rugsėjį, šiuo metu LUNI fakultetai veikia Alytuje, Klaipėdoje, Kuršėnuose, Panevėžyje ir Žemaitijos kaime įsikūrusioje „Ekotroboje“. Nuo šių metų rugsėjo LUNI atveria duris Kaune ir Plungėje.

Image:Satta_logo.jpg‎


LUNI bičiulis - „SATTA“ klubas, Vilniaus g. 16 (kieme, greta „Lietuvos ryto“ redakcijos) http://www.satta.lt


Nuo šiol knygas galite gauti LUNI bibliotekoje!

Anonsai
  • ...

    Artimiausi LUNI užsiėmimai

    Kaunas, 2010 02 05, penktadienis, 18:00 val., „Menų centre“, Daukanto g. 28, pirmajame aukšte. Ramūnas Jaras. „Dzen dzen“ pristatymas

    Vilnius, 2010 02 09, antradienis, 18:00 val. „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli „Barbakano“, greta „Tamstos“ muzikos salono, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės). Filmo „Yes men fix the world“ peržiūra bei aptarimas

    Panevėžys, 2010 02 14, sekmadienis, 14:00 val. PAS salėje, Klaipėdos g. 31. Gintaras Sungaila. Muzikos anatomija

    KIEKVIENĄ PIRMADIENĮ NUO 18:00 IKI 19:00 VAL. KVIEČIAME KLAUSYTIS RADIJO LAIDOS „LUNI valanda per Start FM“ http://www.startfm.lt/. Visi, kurie negalėjo apsilankyti LUNI užsiėmimuose, gali perklausyti LUNI paskaitų garso įrašus. Kviečiame lektorius iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Plungės. Rašykite info.luni@gmail.com arba skambinkite tel. 8 699 64287.
LUNI Vilnius
  • ...

    2009 m. vasario 9 d., antradienį, 18:00 val., „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje, LUNI rengia kolektyvinę filmo „Yes men fix the world“ peržiūrą bei aptarimą. 2009 m. sukurta „Yes men“ grupės dokumentinė komedija „Yes men fix the world“ padaužišku stiliumi pašiepia šiuolaikinės visuomenės godumo kultą ir atvirai tyčiojasi iš didžiųjų pasaulio korporacijų. Grupės vyrukai apsimeta aukštas pareigas užimančiais bosais ar valdininkais ir grynu absurdu paverčia paties aukščiausio lygio verslo konferencijas. 1,2 mln. egzempliorių tiražu jie išleido fiktyvų „New York Times“ laikraščio numerį, ne kartą pasisakė žiniasklaidoje stambių korporacijų – „Dow Chemical“, „Exxon“, „Haliburton“ – bosų vardu, apsimetę vyriausybės atstovais, svaidėsi rožiniais pažadais, skirtais korporacijų bei valstybės apgautiems gyventojams. Visų šių kultūrinių provokacijų tikslas – atakuoti laisvosios rinkos sudievinimo kultą. Linksmos, vėjavaikiškos ir iš pažiūros nekaltos „Yes men“ akcijos iš tikro yra rimta politinė kapitalizmo kritika. Jos nusviedžia šalin korporacijų bosų ir aukščiausių politinių veikėjų aureoles bei apskritai kvestionuoja patį valdžios klausimą. „Yes men“ teigia, jog jų grupė siekia skatinti žmonių aktyvumą ir savarankiškumą, juk be valdžios ir stambiojo verslo atstovų desakralizacijos neįmanomas joks organizavimasis „iš apačios“.

    Daugiau informacijos: Filmo „Yes men fix the world“ peržiūra bei aptarimas
LUNI Kaunas
  • ...

    Vasario 5 dieną, 18 val., „Menų centras“ (Daukanto g. 28, pirmas aukštas) ir LUNI kviečia visus į įdomią paskaitą ir susitikimą su menininku Ramūnu Jaru. Menininkas, muzikas, rašytojas Ramūnas Jaras - vienas originaliausių, visapusiškiausių ir ekscentriškiausių lietuvių kūrėjų. Jis - muzikinių projektų „Echidna aukštyn“, „ENDICHE VIS.SAT“ autorius, avangardo festivalio „Sumirimas“ ("Didelis pasaulis!") rengėjas, kuriantis labai savitą ir įvairią muziką, kurią būtų sunku pavadinti net avangardu. Kūrėjo išleistoje knygoje „dzen dzen“ vyro ir moters santykiai (meilės ir seksualinės problemos), šiuolaikinių proletarų gyvenimas, metafizika su „out of body“ patirtimis ir pseudoezoterika su horoskopais, aprašomi narkomanų gyvenimai ir kasdienio gyvenimo popnarkotikai, kartais keistos vienaip ar kitaip atstumtųjų, „kitokių“ žmonių metamorfozės.

    Daugiau info: Ramūnas Jaras. „Dzen dzen“ pristatymas


LUNI Alytus
  • ...


    LAISVASIS UNIVERSITETAS ALYTUJE kviečia į paskaitą šį šeštadienį, (Sausio 30d.), 13 val. kuri vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25., paskaitos tema: LAZERIŲ ŠVIESA VS GAMTOS ŠVIESA

    • Apie lazerinės šviesos ypatumus kalbės:

    Vyr. mokslo darbuotojas, docentas, fizikos mokslų daktaras Andrius Melninkaitis


    • Apie gamtos šviesos stebuklus kalbės:

    Lazerinės fizikos ir optinių technologijų magistrantas Justinas Galinis

    Andrius Melninkaitis šiuo metu dirba Vilniaus Universitete, Kvantinės elektronikos katedroje, Lazerinių tyrimų centre. Be to, kad vadovauja bakalauro studentų mokslinei veiklai, Andrius rašo įvairias publikacijas moksliniams žurnalams, nuo 2007m. recenzuoja mokslinį žurnalą "Optics & Laser Technology" (Elsevier).

    Šiemet pirmajam pagamintam lazeriui sukanka 50 metų. Jie dėl savo unikalių savybių buvo pritaikyti labai įvairiose srityse. Kiekvieną dieną, net apie tai nepagalvodami, mes susiduriame tiek su pačiais lazeriais, tiek su produktais, kurių gamyba ir lazeriai yra neatsiejami. Kas yra tie lazeriai ir kaip jie veikia? Kur taikomi? Kokia lazerių mokslo padėtis Lietuvoje?

    Justinas Galinis be to, kad studijuoja Vilniaus Universitete, ten pat tiria netiesinės optikos reiškinius. Mokslo ir enciklopedijų leidybos institute Justinas rašo ir redaguoja fizikos tematikos Visuotinės lietuvių enciklopedijos staipsnius, Vilniaus kolegijoje dėsto Bendrąją fiziką.

    Kai ryte dangus švinta - prasideda aušra. Netrukus pakyla saulė, visą dieną mus džiuginanti savo šviesa ir šiluma, kiek vėliau, vakare, ji panyra už Vakarų horizonto ir aplinką apgaubia prieblanda, kurią tuoj pat pakeičia tamsa. Šis paros ciklas kartojasi diena iš dienos, mėnuo po mėnesio ir metai iš metų, tačiau ar kada susimąstėm, kodėl dangus mėlynas, o Saulė geltona? Kokia oro spalva? Kaip susidaro vaivorykštės? Ar jos kiekvieną sykį būna vienodos? Kas tie paslaptingi žiedai (halai), susidarantys aplink Saulę? Šiuos ir kitus reiškinius nagrinėja atmosferos optika, kuri pateikia suvokimą apie kiekvieną dieną mus supančią šviesą.

    Daugiau informacijos bei www.sotvaras.lt
LUNI Klaipėda
  • ...
    Blaivybės draugija “Baltų ainiai”, Klaipėdos padalinys
    Blaivybės draugija “Baltų ainiai”, Klaipėdos padalinys

    Sausio 21 dieną (ketvirtadienį), 19.00 val., ekologiniame klube „Žvejonė“, Taikos pr. 42-3, LUNI svečiuojasi Artūras Šiukšta ir blaivybės draugija “Baltų ainiai”. Paskaitos tema: „Alkoholis ir tabakas: propagandos mechanizmai, pasekmės Lietuvoje".

    Lietuvos blaivybės draugija “Baltų ainiai”, atsikūrusi 1989 metų draugijos suvažiavime, yra 1937 metais įsikūrusios Lietuvos blaivinimo sąjungos teisių ir tradicijų tęsėja. Draugija labai aktyviai dalyvauja šalies alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės politikos formavime. Pagrindinė draugijos veiklos sritis – vaikų ir jaunimo blaivybės ugdymas.

    Šioje Laisvojo Universiteto paskaitoje:
    • Agresyvios rinkodaros įtaka sąmonei, apsisprendimų pasekmėms;
    • Pavyzdžiai, kaip ugdomas žalingų įpročių vartotojas;
    • Faktai apie priklausomybes sukeliančius žalingus įpročius bei destrukcines pasekmes – patrauklia forma, ironiškai, su alegorinėmis parabolėmis, įdomia dėstymo dikcija, iliustruotomis karikatūromis, teminiais aforizmais;

    • Iškelsime kritinį mąstymą, sąmojingumą, tautiškumą, pilietinį judėjimą, už visuomenės dvasinę bei moralinę sveikatą, demografinį, genetinį išlikimą.
LUNI Kuršėnai
  • ...
    Evaldas Balčiūnas
    Evaldas Balčiūnas

    Gruodžio 11 d., penktadienį, 17 val., Šiaulių rajono jaunimo centre (Sodų g. 4) vyks Laisvojo universiteto (LUNI) paskaita apie elgetavimą ir bedarbystę. Maloniai kviečiame dalyvauti.

    Lektorius Evaldas Balčiūnas – buvęs maištininkas, renegatas, disciplinos laužytojas, profsąjungų bosas, tarptautinis veikėjas ir elgeta – dalinsis asmenine elgetavimo patirtimi. Lektorius kalbės apie sugebėjimą paprašyti/priimti/suteikti pagalbą, kuri šiandien yra nuvertinta vertybė. Ar elgetaujantys televizijos projektai yra vieninteliai, verti pagarbos? Lektorius pasakos ir apie elgetavimo technologijų pritaikymą šiuolaikiniame pasaulyje. Šiek tiek lektoriaus asmeninės patirties, kurią aptarinėsime, galima rasti straipsnyje „Elgetavimo technologijos“. Bedarbystės klausimą lektorius aptars per asmeninės patirties prizmę: kas apsunkina ir kas praskaidrina bedarbio gyvenimą šiuo sunkiu krizės metu. Prieš paskaitą siūloma lektorius siūlo susipažinti su projektu „Bedarbio užrašai“, kuris publikuojamas tinklapyje anarchija.lt. Tai nuoširdus bandymas dalintis bedarbio išgyvenimais.

    Daugiau informacijos: Evaldas Balčiūnas. Elgetavimas ir bedarbystė
LUNI Plungė
  • ...

    Š.m. gruodžio 11 d., 17 val., Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 19) E. Laumenskaitė skaitys paskaitą tema "Vidinės jėgos ir stipriausia apsauga".

    Egidija Laumenskaitė – socialinių mokslų daktarė, kelių knygų apie ekonominės ir filosofinės minties istoriją, taip pat knygos apie Vladą Jurgutį – žymų tarpukario valstybininką, lietuviškų pinigų “tėvą” – autorė. Šiuo metu dirba Lietuvos Mokslo Akademijos Ekonomikos institute, dėsto aukštosiose mokyklose. 2007 m. apdovanota Lietuvos Mokslo Akademijos vardine A. Rimkos premija už mokslo darbus. Nuo 1993 m. ji yra Brahma Kumaris pasaulio dvasinio universiteto narė ir lektorė. Ji buvo pirmoji šio universiteto studentė iš Lietuvos. Jau 16 metų E. Laumenskaitė praktikuoja ir moko teigiamo kūrybinio požiūrio, streso įvaldymo ir senosios meditacijos žinių.

    Brahma Kumaris dvasinis universitetas moko dvasinio lavinimo sistemos, kuri remiasi senąja Radža joga ir aiškina universalių dvasinių dėsnių pagrindus. Paskaitos metu lektorė E. Laumenskaitė pristatys „Brahma Kumaris“ - dvasinį pasaulio universitetą, atskleis senosios Radža jogos paslaptis. Visi kartu aptarsime religijos, mokslo ir dvasingumo ypatybes ir skirtumus: kas yra dvasingumas, kokia dvasinės energijos galia, jos šaltinis, taip pat – kokia yra meditacijos esmė ir poveikis. Pasak lektorės, meditacija nėra bėgimas nuo savęs, o savęs atradimas – tikrojo, amžinojo, gražaus...
LUNI Panevėžys
  • ...
    Gintaras Sungaila
    Gintaras Sungaila

    Vasario 14 d., sekmadienį, 14 val., PAS salėje, Klaipėdos g. 31, Panevėžyje rengiama paskaita „Muzikos anatomija“. Paskaitą ves Gintaras Sungaila – klasikinės bei alternatyvios muzikos mėgėjas, baigęs Panevėžio muzikos mokyklą. Paskaitoje bus aptariami muzikos kompozicijos pagrindai, aiškinami pagrindiniai muzikos kūrybos dėsningumai bei taisyklės. Šios taisyklės smarkiai palengvina kūrybą bei improvizaciją. Atskirai šiek tiek dėmesio bus skirta įvairių muzikos stilių kompozicijai: džiazui, bliuzui, pankrokui, metalui. Bus paaiškinta ir pop muzikos kompozicija, tačiau ji labai primityvi, todėl daug dėmesio tam neskirsime... Paskaitoje bus dėstoma ne tik teorija, bet ir praktika - visi galės pagroti muzikos instrumentais.

    Daugiau info: Gintaras Sungaila. Muzikos anatomija
LUNI Joniškis
  • ...

    Sausio 15 d., penktadienį, 16:00 val., J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje, Vilniaus g. 3, bus surengtas pirmasis Laisvojo universiteto (LUNI) užsiėmimas Joniškyje. Į Joniškį atvyksta du lektoriai iš Vilniaus: Darius Pocevičius ir Robertas Bartašius. Rašytojas, buvęs VU dėstytojas, Darius Pocevičius pasakos apie neformalių savišvietos iniciatyvų istoriją ir ragins patiems kurti Laisvąjį universitetą Joniškyje. „Pasidaryk pats“ namo kūrėjas Robertas Bartašius kalbės apie nuosavo būsto patologiją, kuria serga daugelis lietuvių, ir siūlys nuo jos išsigydyti – imti ir pačiam susiręsti sau pastogę. Pranešimų temos: Darius Pocevičius „Susikurkime universitetą patys", Robertas Bartašius „Būsto patologija ir kaip nuo jos išsigydyti".

    Daugiau informacijos: Darius Pocevičius, Robertas Bartašius. Alternatyvi savišvieta ir būsto statyba



Paskaitos

visos paskaitos >>>


LUNI pranešimai spaudai

visi pranešimai spaudai >>>


Naujienos

visos naujienos >>>

Siūlomos paskaitos

Laisvąjį universitetą kuriame visi mes, taigi paskaitų temas ir dėstytojus siūlyti gali visi norintys. Norėdami pasiūlyti paskaitą ar dėstytoją sukurkite straipsnį ir priskirkite jį kategorijai "Siūlomos paskaitos". Taip pat galite prisijungti prie LUNI el. pašto konferencijos laisvasis-universitetas@googlegroups.com arba rašyti info.luni@gmail.com

visos siūlomos paskaitos >>>


Mintys, idėjos


visos mintys >>>


Diskusijos


Ką tik atnaujinti puslapiai
Asmeniniai įrankiai