Aptarimas:Kodėl aš mečiau mokslus

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čia aptariame šį puslapį: Kodėl aš mečiau mokslus

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:


Turinys

lu rašė ...

labai geri pastebėjimai, suprantu. Ir pats palikau mokslus kaip tik tokiu metu, kai liko lyg ir visai nedaug. Nebegalėjau daugiau tęsti saviapgaulės. Draugas taikliai pastebėjo, "kai padarysi šį žingsnį, tą patį momentą atgausi atgal visą energiją, kurią buvai priverstas atiduoti tai institucijai metų metus". Tikrai, jausmas labai panašus. Tai nereiškia, kad skatinčiau kitus taip elgtis. Gal geriau tuomet nepradėti, arba būti akademinėse įstaigose drąsiai siekiant mokslo sistemos permainų. Didelė dalis vadinamųjų mokslo tiesų juk pagrįsta įsitikinimais, melu ir patogiomis dogmomis.

--lu 07:38, 2009 vasario 23 (UTC)

zivile rašė ...

idomus straipsnis. man atrodo, kad viskas priklauso nuo to, ar tu samoningai pasirinkai tas studijas ir studiju krypti. tikra tiesa, kad 12 klasej tau mokykla, seima ir visa visuomene daro labai dideli spaudima. tikrai imi manyti, jog butina "kur nors istoti". antraip, tu busi tikras nevykelis. tai tokiu atveju, manau, stojimas ir studijavimas vardan diplomo, yra beprasmis ir netgi nesamoningas. bet gi yra ir tokiu zmoniu, kurie jau mokykloje zino, kas jiems patinka ir ka noretu veikti gyvenime. tokiu atveju studijos duoda naudos, net jei visa svietimo sistema ir labai supuvus. protingas zmogus, sugebes pasiimti tai, kas geriausia. as pati nebuvau labai patenkinta savo studijomis. ne del studiju krypties (kryptis man labai idomi!), bet del mokslo istaigos politikos. ir tikrai galvojau apie studiju nutraukima pirmame kurse, bet neisdrisau. savim didziuojuosi uz tai, kad pabaigus bakalaura, nepuoliau testi magistro studiju, kaip kad dare 90 procentu mano draugu. diplomas man iki siol nei padejo (ten kur dirbau, jo nereikejo) nei pakenke. o studijos vistik sio to ismoke, nesigailiu jas baigusi.

--zivile 15:11, 2009 kovo 12 (UTC)

vasilica rašė ...

esu treciame kurse ir noriu mesti mokslus. nieko gero neismokau.

--vasilica 08:22, 2009 balandžio 3 (UTC)

Vytenis rašė ...

ka tu studinai?

--Vytenis 20:10, 2009 gegužės 25 (UTC)

o rašė ...

Nepaisant teisingu, bet jau nuvalkiotu ir todel banaliu teiginiu, sitas visas straipsniukas yra mazai ko vertas, nes ne tik is esmes nieko nepasiulo (jei pasiulymu nelaikysim linkejima - tureti kiekvienam dziaugsminga nora mokytis) bet gali buti suprastas ir kaip apeliuojantis i kazkokio uzuojautos jausmo atsiradima autoriui, kaip neva praregejusiam ir nusispjovusiam i sistema. Geriausiu atveju, bent as, galeciau kaip sito teksto privaluma isskirti tam tikra is teksto trykstancia aistra ar savotiska drasa - bet ar tai nera tik dar vienas saves pateisinimas? Pritariu, kad musu universitetuose daugybe problemu, bet galvoju, kad naivu butu tiketis, jog vienokiu ar kitokiu problemu nebus ateityje ir kad gali buti kokia nors tobula mokymosi sistema - kad ir mokymasis visko savarankiskai, negaunant jokio diplomo. Be abejo, kad yra kvaila mokytis tik del popieriuko, bet tikrai nera kvaili tie kurie taip daro - juk valytojo/os darba su diplomu dabar dauguma atveju gausi lengviau, negu be diplomo - tai elementarus praktiskas poziuris i "popieriuka", nes absoliuti dauguma klaupiasi pries popieriuka. Kad situacija keistusi, kad butu mokomasi del ziniu, reikia, kad tos zinios butu realiai vertinamos. O kaip to pasiekti visuotinai, kai tiek ziniu ir informacijos dabar yra, kai is esmes gali betkas apie betka beveik viska suzinoti? Kita vertus tiek visokio mokslo, kiek prikisa i galvas dabar, niekada niekam nereikejo ir nereikes jokiam zmogui - iskyrus nebent mokslininkus, kurie nori ka nors atrasti, pakeisti istobulinti tose paciose ziniu sistemose - o juk mes negalime is visu reikalauti buti mokslininkais. Mokslines zinios nera savaimine vertybe, kaip ir betkokia kita vertybe nera savaime niekam privaloma - jeigu kas nori prasitusinti univere kiek tik nori metu tik del popieriuko - jis tegu ir daro tai, kol pati sistema yra tokia, kol leidzia tokius zaidimus. Mokslinis pasaulevaizdis yra nemaziau ribotas negu koks kasdienis, religinis ar dar koks tik nori kitoks. Betkurioje situacijoje kaltinti tik kazka viena manau nera labai teisinga. Siulau nesiparinti ir zaisti sau priimtinus zaidimus ir maziau kompleksuoti kad esi genijus ar negenijus - koks skirtumas galu gale? Linkiu dziaugtis gyvenimu ir nekenkti kitiems, aciu uz demesi ;)

--o 15:26, 2009 spalio 30 (UTC)