Laisvasis universitetas kviečia kauniečius į diskusiją apie gyvūnų teises

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kaunieti, ar esi aktyvus bei domiesi tuo, kas vyksta visuomenėje? Gal tau pabodo studijų reformos ir kasdien keičiamos nuomonės apie tai, kaip „turėtų vykti” mokymasis? Ar nekilo idėja, kad tiems, kurie yra aktyvūs ir nebenori pasyviai stebėti, kaip kišama visuomenės nuomonė, geriau kartu burtis į savišvietos tinklą be universiteto rūmų, rektorių, katedros vedėjų ir kitokių hierarchijos santykių? O gal tu jau supranti, kad norint kažką pakeisti, reikia pradėti nuo savęs ir veikti? Jei taip, tai tu tikriausiai jau žinai apie Laisvajį universitetą – LUNI! Tai universitetas, kuriame verda diskusijos ir kiekvienas turi teisę pasisakyti, jame mokosi žmonės, kurie yra atviri ir aktyvūs visuomenės dalyviai, o ne pasyvūs stebėtojai ar dominuojančios nuomonės atstovai.

Kaune jau surengti LUNI užsiėmimai „Pasidaryk pats“: strategijos švietime ir kasdieniame gyvenime bei „Kovingas tyrinėjimas”. Taigi tavo džiaugsmui, LUNI organizuoja jau trečiąją paskaitą Kauno mieste. Šį kartą pradėsime paskaitų ciklą „Gyvūnų teisės: teorija ir praktika“. Spalio 15 dieną, ketvirtadienį, 18:00 val. , VDU 521 auditorijoje (Donelaičio g. 52) vyks pirmasis kurso užsiėmimas „Dabartinė gyvūnų padėtis. Ar iš tiesų viskas yra taip, kaip atrodo?“ Lektorė Ugnė Marija Andrijauskaitė – anarchistė, veganė, judėjimo už gyvūnų teises aktyvistė, iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises!“ narė.

Kurso klausytojai bus supažindinami su gyvūnų teisių samprata iš teorinės bei praktinės pusės. Bus kalbama ne tik apie elgesio su gyvūnais problemas, bet ir apie problemas mokslo, aprangos, mitybos bei pramogų srityse. Lektoriai pateiks alternatyvų tiems, kurie nori rinktis ir nelikti abejingi esamoms problemoms. Klausytojai išgirs daug faktų, kurie sugriaus nemažą dalį įsitikinimų apie ekologiją ir ekologišką gyvenimo būdą. Be abejonės, LUNI studentai nebus paliekami tik su teorinėmis žiniomis ir finalinėje paskaitoje bus supažindinami su veganišku gyvenimo būdu, augaline mityba. Pagrindinis kurso tikslas – suteikti objektyvią informaciją apie gyvūnų teises bei praktinį jų pritaikymą kasdienybėje.

Pirmoji ciklo paskaita iškels dviprasmiškus klausimus: „Ar pienas gaunamas iš reklamose besišypsančių karvučių?”, „Ar iš tiesų dailiai papuošta cirko beždžionėlė taip noriai mina dviratį?”. Bus pristatytos įvairios sritys, kuriose gyvūnai naudojami žmonių reikmėms, pateiktas neretai prieštaringas jų vertinimas. Tuo pačiu klausytojai sužinos, iš kur atsiranda daugumos mūsų valgomas maistas, dėvimi rūbai ar naudojama kosmetika. Be abejo, paskaita bus interaktyvi ir kiekvienas bus kviečiamas pasisakyti.

Taigi šis paskaitų ciklas dar labiau praplės LUNI studentų akiratį, padės dar labiau suprasti ir įsigilinti į gyvūnų teisių problemas bei alternatyvas. Laisvasis universitetas (LUNI) siekia suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. Jeigu manai, jog atėjo metas ne tik tyliai skųstis esama visuomenės santvarka, bet ir kažką padaryti pačiam, laukiame tavęs LUNI paskaitose! Mes tavęs neprašysime mokėti už žinias, mes tavęs prašysime ir mus ko nors išmokyti!

Daugiau informacijos teiraukitės: Viešųjų ryšių koordinatorė Tel. 86 240 57 40 El. paštu: luni.kaunas@gmail.com www.luni.lt

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

justina rašė ...

eisim eisim.

--justina 18:36, 2009 spalio 12 (UTC)

Mantas rašė ...

Gaila, per vėlai sužinojau apie šią paskaitą, gal žinote kada bus daugiau paskaitų Kaune apie gyvūnų teises ir veganizmą?

--Mantas 08:14, 2009 lapkričio 7 (UTC)