LUNI tęsia paskaitų ciklą Alytuje

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Į PASKAITAS ALYTUJE KVIEČIA LAISVASIS UNIVERSITETAS

Šį penktadienį, lapkričio 7 d., 19 val. kviečiame į antrąją Laisvojo universiteto (LUNI) paskaitą Alytuje.


Paskaitos tema: LIETUVOS ANDERGRAUNDO MOHIKANAI

apie lietuviškąją pogrindinę kontrkultūrą kalbėsimės kartu su:

Robertu Kundrotu

R. Kundrotas bei A. Lyva, daugelį metų artimai bendravę su prieštaringai vertinamu menininku, ryškiu gyvenimo teatro aktoriumi, režisieriumi, grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ (I.V.T.K.Y.G.Y.G.) vokalistu, pogrindžio guru, laisvės šaukliu ir mokytoju Artūru Barysu-Baru, pasidalins prisiminimais apie šią neeilinę asmenybę, papasakos apie abiejų kurtą avangardinį šešių romanų ciklą „Pasviręs pasaulis“, įkvėptą Baro svajonių pasaulio. Artūras Barysas buvo įdomus žmogus, nuolat stengęsis atitrūkti nuo nuobodžios kasdienybės, pasipriešinti normoms, draudimams, miesčioniškumui, gyvenęs ir veikęs pagal keistus savos vaizduotės dėsnius ir bandęs transformuoti nykią tikrovę. Pasak Algimanto Lyvos: „Baras sąmoningai stūmė „mokinius” į bedugnę, negailestingai vijo į aklavietę, draugus mokė gerti degtinę tiesiai iš butelio prie Lietuvos kino teatro, Antakalnyje plėšti sovietines vėliavas, garsiai rėkti prie Lenino paminklo, keiktis Ateizmo muziejuje. Jis troško, kad visi nusimestų kaukes, negarbintų pinigų, popkultūros, kičo ir taptų originaliomis, laisvomis būtybėmis. Baras akivaizdžiai patvirtino seną tiesą, kad tik tapdamas savimi žmogus išreiškia universalų protą, tik klausydamas širdies balso jis artėja prie Dievo. Jis troško nepaprastų nuotykių, kasdien atmerktomis akimis sapnavo drąsų, nepakartojamą, magiškos išmonės sklidiną pasvirusį pasaulį.“ Svečiai prisimins savo pažintį su to meto (t.y. 9-ojo dešimtmečio) Vilniaus bohemos atstovais, melomanais, pristatys muzikinio žurnalo „Tango“ leidimo istoriją bei paaiškins, ką iš tikro reiškia žodis „kliedėti“.

Jonu „Zarazza“

Alternatyvios muzikos pasaulyje žinomas nuo Sąjūdžio laikų. Nuo 1994 m. dirbo piratiniame garso kasečių fabrikėlyje „Zarazza Records“, kurio produkciją platino garsiojoje „Plokštelinėje“, įsikūrusioje Tilto gatvėje, Vilniuje. Vėliau užsiėmė muzikos ir vaizdo įrašų nuoma. Dažnai keitė nuomos punkto vietas, tačiau „Zarazzos“ tašką žinojo kiekvienas save gerbiantis muzikos pogrindininkas. Pastaraisiais metais dirbo muzikos įrašų parduotuvėje „ZARAZZA“ Pylimo gatvėje. Nuo 2007 metų – bedarbis. Stengiasi nepraleisti nei vieno geresnio „kreivos“ muzikos tūso. Laisvalaiku filmuojasi TV serialuose.


Laisvasis universitetas – tai savanoriška bendruomeninė iniciatyva, siekianti kurti alternatyvas dabartinės visuomenės susvetimėjimui, švietimo modeliui, suburti neabejingus supančiam pasauliui žmones ir kalbėtis įvairiomis temomis, dalintis patirtimi, žiniomis, idėjomis. Laukiami visi, norintys pasiklausyti ir išsakyti savo mintis, diskutuoti. Atėjo laikas patiems keisti abejingumu persisunkusią visuomenę.

Paskaitos vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Daugiau informacijos www.luni.lt bei www.sotvaras.lt


Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras: