Aptarimas:2009 10 20 LUNI Vilnius. Linas Didvalis. 6 požiūriai į gyvūnus: nuo Dekarto iki gyvūnų teisių

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čia aptariame šį puslapį: 2009 10 20 LUNI Vilnius. Linas Didvalis. 6 požiūriai į gyvūnus: nuo Dekarto iki gyvūnų teisių

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:


Turinys

Giedrė rašė ...

Kalbant apie judėjimus dėl gyvūnų teisių man visuomet iškyla mintys: "ar vilkas elgiasi teisingai, jei norėdamas išgyventi nugalabija zuikį?" ir "Ar galima priversti vilką valgyti žolę?". Iš to sekančios mintys ganėtinai paprastos - jei mes žmonės esam "visaėdžiai gyvūnai", ar turim jausti kaltę dėl to, kad valgome mėsą? Tik skirtingai nuo vilko, mes galime išgyventi ir valgydami vien tik žalumynus, bet tai nepaneigs mūsų prigimtinės pusės ir instinkto išgyventi kaip rūšiai (čia galima būtų grįžti prie evoliucijos ir Darvinizmo). Aš jokiu būdu nekalbu apie gyvūnų laikymą prastomis sąlygomis narvuose ir jų kankinimą, bet apie patį principą, kad jie sulyginami su žmonėmis apskritai. Tiesiog norėjau išsisakyti, ačiū už dėmesį.

Giedrė, ateistė ir ištikima evoliucijos teorijos ir Darvinizmo šalininkė;)

--Giedrė 14:03, 2009 spalio 19 (UTC)

aurimas rašė ...

Sutinku su Giedre. Nemanau, kad žmonės - aukštesnė gyvybės forma, bet tai nereiškia, kad mes negalime valgyti kitų gyvūnų... Pagaliau, jei giliau knistis, mes galime valgyti TIK organinį maistą - reiškia, kad mes gyventume kažkas turi mirti, jei ne gyvūnas, tai augalas. O kančios, skausmo jutimas, tai tik nervinis atsakas, augalų laimei (ar vegetarų laimei?) jie neturi nervų ir nejaučia skausmo.

--aurimas 09:29, 2009 spalio 20 (UTC)

Leon187 rašė ...

Giedrė, būna ir vilkų veganų kurie tam tikromis sąlygomis nesant gyvulinės kilmės išteklių, pilnaverčiai prasimaitina augalinės kilmės maistu.

--Leon187 09:50, 2009 spalio 20 (UTC)

Grita Skujiene rašė ...

Išklausiau paskaitą ,,6 požiūriai į gyvūnus: nuo Dekarto iki gyvūnų teisių" ir galiu pasidžiaugti, kad paskaita buvo puikiai paruošta ir gerai išdėstyta. Ačiū.

--Grita Skujiene 13:10, 2009 spalio 27 (UTC)

Ezekiel_Withmore rašė ...

To Leon187 - tie tavo vilkai veganais tampa ne dėl savo aukštų moralinių standartų, o todėl, kad "iš bado šuo ir žolę ėda."

--Ezekiel_Withmore 20:37, 2009 spalio 28 (UTC)