2010 02 02 LUNI Vilnius Vieša diskusija „Kas yra tolerancija?“.

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

2010 m. vasario 2 d., antradienį, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia viešą diskusiją „Kas yra tolerancija?“. Renginys vyks „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli „Barbakano“, greta „Tamstos“ muzikos salono, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės). Diskusiją moderuos filosofė N. Vasiliauskaitė. Įėjimas laisvas.

  • „Kas yra tolerancija? Tai – žmoniškumo išdava. Mes visi pilni silpnybių ir paklydimų, todėl atleiskime vieni kitiems visas kvailystes – tai pirmasis gamtos dėsnis.” (Voltaire).
  • Tolerancija – 1) nuostata priimti elgseną ir įsitikinimus, kurie skiriasi nuo jūsiškių, nors galite su jais nesutikti ar jų nepateisinti; 2) gebėjimas ištverti kažką nemalonaus ar erzinančio, ar išgyventi nepaisant nepalankių sąlygų; t. p. gyvūno ar augalo atsparumas nuodams; 3) intervalas, numatantis, kiek išmatavimai ar apskaičiavimai gali varijuoti, vis dar išlikdami priimtinais. (Cambridge International Dictionary of English)
  • „Tolerastas – tai žmogus, kuris sakosi esąs tolerantiškas, tačiau iš tikrųjų, tas žmogus tiesiog perdėtai išaukština tuos dalykus, kuriuos yra madinga toleruoti, tuo pačiu žemindamas tai, kas priimtina. Dažniausiai jie taip gina homoseksualus, o visus, kurie nesigėdija savo heteroseksualumo, apšaukia homofobais.“ („Jaunimo žodynas“).

Daugiau informacijos: Vieša diskusija „Kas yra tolerancija?“. Moderuoja Nida Vasiliauskaitė

Asmeniniai įrankiai