Kroatijos studentai okupavo Zagrebo universiteto Filosofijos fakultetą

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

2009 m. balandžio 20 d., pirmadienį, Zagrebo universiteto (Kroatija) studentai, protestuodami prieš aukštojo mokslo apmokestinimą, taikiai okupavo humanitarinių ir visuomeninių mokslų (filosofijos) fakultetą. Kitą dieną trumpam buvo okupuotas Zadaro universitetas. Studentai reikalauja teisių į nemokamą mokslą, kurios būtų garantuotos visiems besimokantiems – bakalaurams, magistrams ir doktorantams. Fakulteto okupacijos metu bet kuris žmogus gali laisvai įeiti ir išeiti iš užimto pastato, tačiau ankstesni užsiėmimai jame nebevyksta. Vietoje valstybinių mokymo planų studentai sukūrė alternatyvią savišvietos programą, pagal kurią rengiamos paskaitos, atviros diskusijos, seminarai ir kino seansai. Šiuos užsiėmimus gali lankyti kiekvienas norintis mokytis žmogus.


Kiekvieną vakarą užimtame fakultete rengiamas plenarinis posėdis, kurio metu studentai sprendžia, kuo jie užsiims rytoj. Šiuose posėdžiuose gali dalyvauti ir balsuoti kiekvienas nemokamu mokslu suinteresuotas individas, nepriklausomai nuo to, ar jis studentas, ar žmogus iš gatvės. Galimybė balsuoti ir priimti sprendimus suteikiama visiems dėl to, kad teisė į nemokamą mokslą svarbi ne tik studentams, bet ir visai visuomenei.

Svetainėje slobodnifilozofski.org rasite informaciją apie studentų iniciatyvą už teisę į nemokamą mokslą. Joje pateikiami ir svarbiausi studentų iniciatyvos dokumentai užsienio kalbomis. Pagrindiniai fakultetą užėmusių studentų tikslai ir reikalavimai išdėstyti klausimų ir atsakymų forma.

Fakultetą okupavusius studentus palaiko daugybė organizacijų, judėjimų ir asmenų Kroatijoje ir visame pasaulyje. Iniciatyvą už nemokamą mokslą palaikė Noamas Chomsky, Slavojus Žižekas, Judith Batler ir kiti. Visą palaikančiųjų sąrašą galima rasti svetainėje slobodnifilozofski.org.

Vienas pasaulis, viena kova. Išsilavinimas – ne prekė.


Daugiau informacijos:

Parengė dp 2009 05 12


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Kroatijos studentai okupavo Zagrebo universiteto Filosofijos fakultetą