Laisvasis universitetas diskutuos, ar būna humaniškų verslo korporacijų

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šį antradienį Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) bus pristatyta nauja leidyklos „Kitos knygos“ knyga – Kanados teisininko Jonelio Bakano „Korporacija“. Pagal šią knygą yra sukurtas tarptautinės visuomenės susidomėjimo susilaukęs dokumentinis filmas tuo pačiu pavadinimu. Su lektoriais – politikos filosofu, NK95 lyderiu Andriumi Bielskiu ir publicistu Dariumi Pocevičiumi – diskutuosime apie svarbiausius knygos momentus, žiūrėsime filmo ištraukas. Kalbėsime apie valstybės ir korporacijos santykį, kai korporacija tampa tokia galinga institucija, jog ima galia grasinti ją sukūrusiai valstybei, diskutuosime, kokiais įstatymais ir principais veikia korporacijos, kaip valstybė gali ir kaip realizuoja (ar nerealizuoja) visuomenės saugiklius, kurie gintų piliečius nuo korporacijų diktato.

Pagrindinė knygos tezė – tai korporacijos palyginimas su psichopatu, kuriam nerūpi socialinė atsakomybė, kuris beprotiškai godus ir gali naudoti savo tikslams bet kokias priemones. Ar gali būti „gerų“, humaniškų korporacijų? J. Bakanas savo knygoje klausia: „Korporacija nėra nepriklausomas „asmuo“ su savo teisėmis, poreikiais ir troškimais, kuriuos privalo gerbti juos reguliuojanti institucija. Ji yra valstybės sukurtas įrankis, skirtas socialinei ir ekonominei politikai vykdyti. Todėl ji turi tik vieną institucinį tikslą – tarnauti visuomenės interesams (o ne kažkokiai iškreiptai visuomenės interesų sąvokai, kai jie prilyginami verslo interesams). Mes privalome užtikrinti, kad korporacijos darytų kaip tik šitai. Tačiau kaip priversti korporaciją, kuri šiuo metu veikia kaip psichopatinė institucija, gerbti ir tenkinti visuomenės interesus?“ Padiskutuokime.

J. Bakano knygos „Korporacija“ pristatymas įvyks šį antradienį, spalio 13 d., 18 val., Vilniuje, Vokiečių g. 2, Šiuolaikinio Meno Centro (ŠMC) skaitykloje.

Laisvasis universitetas (LUNI) – tai alternatyvus savišvietos tinklas, suburiantis žmones, kurie nori mokytis vieni iš kitų, dalintis patirtimi bei gauti naujų žinių. Jis atviras visiems, nepriklausomai nuo užimamos visuomenėje padėties, profesijos, amžiaus ir kitų visuomenę skaidančių aspektų. Susirinkime ir diskutuokime apie aktualius, svarbius, įdomius dalykus mėgaudamiesi pačiu procesu, užuot pasidavę nuomonei, jog mokytis svarbu tik dėl diplomo, už jį sumokėjus krūvą pinigų. LUNI kviečia tobulėti, stiprinti kritinį požiūrį ir laisvai bendrauti. Įėjimas į Laisvojo universiteto užsiėmimus nemokamas.

Laisvojo universiteto iniciatyvinė grupė

2009 10 12


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Laisvasis universitetas diskutuos, ar būna humaniškų verslo korporacijų