2009 12 01 LUNI Vilnius. Charles Woolfson. Nepavykęs Lietuvos neoliberalizmo eksperimentas: Kas toliau?

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Charles Woolfson
Charles Woolfson


Charlesas Woolfsonas – sociologijos mokslų daktaras, darbo studijų profesorius Glazgo universitete (Jungtinė Karalystė) ir Linköpingo universitete (Švedija). Tyrimų sritys: darbo santykiai, sveikatos ir saugos socialinis teisinis reguliavimas, bendrasis valdymas ir bendroji socialinė atsakomybė. Laimėjęs Europos Komisijos organizuojamą konkursą, skirtą Europos mokslininkų judrumui ir tarptautiniam bendradarbiavimui skatinti, 2004–2007 m. Ch. Wolfsonas buvo Marie Curie katedros profesoriumi, kuruojančiu Baltijos valstybes. Prie Latvijos universiteto įsteigtame Eurofakultete vykdė projektą tema „Socialinis dialogas ir darbo aplinka Baltijos valstybėse“. Parašė daugybę straipsnių apie postkomunistinių Baltijos regiono visuomenių problemas. Per pastaruosius dešimt metų gyveno Baltijos šalyse, daugiausia Vilniuje.

Užsiėmimas vyks gruodžio 1 d., antradienį, 18:00 val., klube „Satta", Vilniaus g. 16 (greta „Lietuvos ryto“ redakcijos).

Nepavykęs Lietuvos neoliberalizmo eksperimentas: Kas toliau?

Šioje iliustruotoje paskaitoje Ch. Woolfsonas pasistengs parodyti, jog esamos krizės priežastys kyla dėl nevykusio neoliberalaus kelio, kurį Lietuva pasirinko atkūrus nepriklausomybę. Didžiulė socialinė ir ekonominė nelygybė yra fundamentalios dilemos priežastis – kaip judėti į priekį per krizę, kuri, atrodo, įsigali ilgam ir tik intensyvėja Baltijos šalyse?

Nors šiuo metu „socialinė taika“, atrodo, yra atstatyta (nepaisant 2009 m. pradžioje vykusių neramumų), tačiau artimiausioje ateityje padėtis gali pasikeisti ir turėti griaunamąjį efektą socialinei Lietuvos darnai bei ilgalaikiam visuomenės vystymuisi.

Tikėtina, jog kils dar viena emigracijos banga iš Lietuvos, o taip pat padidės „vidinis pasitraukimas“, pasireiškiantis atsinaujinančia ksenofobija. Visa tai kelia rimtą klausimą – ar Lietuvą ištikusios problemos gali būti išspręstos taip, kad sustiprintų socialinį teisingumą visuomenėje?

Ši nelengva diskusija suteiks galimybę pasigilinti į dabartinės Lietuvos ligos (kurią nebus lengva išgydyti) simptomus. Esminis diskusijos klausimas: „Patyrėme nesėkmę. Ką daryti toliau?“.

Papildomos nuorodos:

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Paulius M. rašė ...

Gal galima sužinoti, kokia kalba paskaita vyks?

--Paulius M. 13:22, 2009 lapkričio 25 (UTC)

Pocka rašė ...

Darbinė užsiėmimo kalba - anglų.

--Pocka 15:16, 2009 lapkričio 25 (UTC)

žalias kalnas rašė ...

Kaune gal bus pakartota?

--žalias kalnas 08:51, 2009 gruodžio 2 (UTC)

Dalius rašė ...

Video įrašas yra? Įdomu apie ką buvo paskaita, nes iš aprašymo neaišku ar neoliberalizmas blogai ar toks koks yra/buvo Lietuvoje jis yra blogai? (su pirmu teiginiu greižtai nesutikčiau, su antru sutikčiau labai ir netgi labai). Nes tos pačios šalys, kuriose dėstė Woolfsonas, yra neo-liberalios pagal klasikinį neo-liberalizmo apibrėžimą (http://en.wikipedia.org/wiki/Neoliberalism).

--Dalius 09:16, 2009 gruodžio 2 (UTC)

Pocka rašė ...

Lektorius vienareikšmiškai pasisako prieš neoliberalizmą. 10 min. video įrašas bus netrukus.

--Pocka 16:05, 2009 gruodžio 2 (UTC)