Aptarimas:2009 01 22 LUNI Vilnius. Saulius Norvaišas. Technologijos, tinklai ir žmonės: Didysis Sprogimas

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čia aptariame šį puslapį: 2009 01 22 LUNI Vilnius. Saulius Norvaišas. Technologijos, tinklai ir žmonės: Didysis Sprogimas

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:


Turinys

studente rašė ...

nepatiko

--studente 19:55, 2009 sausio 22 (UTC)

studentas rašė ...

Patiko.

--studentas 06:42, 2009 sausio 23 (UTC)

Gedas rašė ...

Buvo idomu. Gaila siek tiek laiko pritruko. Aciu Sauliau!

--Gedas 10:11, 2009 sausio 23 (UTC)

Apuoke rašė ...

Tai buvo produkto pristatymas - kuris turi daugybe trukumu - o ne idejos pristatymas. Pziurekite LRT archyvuose - interviu su juo laidoje Negali buti. sie keli punktai viska is karto: programai reikalinga speciali programine iranga, nera laisvo kodo, beje - pasnekovas rimtu veidu pasake kad nieko geresnio nera - ir nebebus. Jausmas - kad zmogus susizavejes savo kuriniu - nori ji tiesiog parduoti:)

--Apuoke 11:32, 2009 sausio 23 (UTC)

Saulius Norvaišas rašė ...

Visada laukiu kritikos strėlių ir visada džiaugiuosi joms įsmigus į mano minčių kūną. Ačiū Apuokei. Laisvasis universitetas yra angažuotų TIESAI žmonių sambūris, tai didžiausia vertybė, kurią aš visada palaikysiu. Tiesa egzistuoja ir ji yra nuolatos gimstantis darinys. Labai stengiausi "produkto" nepristatyti. Jis yra, jis egzistuoja, tačiau egzistuoja kaip potencija, kaip galimybė, priešingai nei fantazijos, kurios pateikiamos tarsi jau esančios realybėje. Minėdamas "produktą" noriu, kad susimąstytume. Nemažai gavau kritikos iš dukros, kuri irgi buvo įsimaišiusi tarp klausytojų. Pasakė, kad su pašnekovais esu grubus ir nemandagus, juk skleisdamas omnikratijos idėjas turėčiau būti pats omnikratas, t.y. įsiklausyti į įvairias nuomones, o ne nekantriai klausti oponentų "o kas iš to?". Na, atrodo, įsiklausau. Kol klausiantysis nenuvažiuoja į lankas. Jei jau patekome į hierarchinę aplinką, kokia yra paskaita per se, tai laikykimės jos taisyklių. Juk turime nedaug laiko, kad galėtume klausytis milijonus įvairių produktų pristatymo - kalbu apie konkrečią kolegos kitame auditorijos krašte semantinių tinklų metodo reklamą. Be to, tas "produktas", kurio taip ir nepristačiau, skirtas mūsų visų laiko taupymui, (kad turėtume daugiau laisvalaikio:). Todėl kalbėjimas "ne į temą" mane paverčia kategorišku diktatoriumi. Ir nieko su savimi negaliu padaryti... Tiesą sakant, nesupratau Apuokės pgr minties - jei ji išvis buvo. Taip, tai buvo IR produkto pristatymas, kai nekalbama apie patį "produktą". Dėl tam tikrų priežasčių net negaliu apie jį kalbėti. Taip, omnikratijai reikalinga speciali programinė įranga. Mediawiki irgi yra speciali pr. įranga, Skype - irgi, Google - irgi. Internetas taip pat yra speciali technologija. Ir ką dabar daryti? Ką daryti, kad jos nėra atviro kodo? Be abejo, žaviuosi savo kūriniu, kartu esu realistas - kūrinys yra niekas, jei jame nėra gyvybės. O gyvybę sukuria kūrinio santykis su norinčiais to santykio. Ar noriu kūrinį parduoti? Jei tik nori jį kas nors pirkti - prašau. Jei nori naudotis - irgi --- prašau. Tik pasakykit, kam norit jį naudoti - savo verslo proceso tobulinimui ir pelno generavimui ar visuomenės, visų mūsų gerbūvio kėlimui. Kam? Be to, dar noriu atsiprašyti vieno iš nepažįstamųjų dėl "lietuviškumo" sindromo paminėjimo. Pats nemėgstu savęs ir lietuvių žeminimo, gal dėl to ir išsprūdo ta replika - išgirdus iš pašnekovo susimenkinimo gaidelę. Mes, lietuviai - esu įsitikinęs, - esam Visatoje sukurti tam, kad parodytume pasauliui kitą kelią. Mes pakeisim pasaulį.

--Saulius Norvaišas 18:11, 2009 sausio 23 (UTC)

Pocka rašė ...

Na, manau, neverta laužyti strėlių. Saulius Norvaišas pažadėjo, kad tuo "produktu" LUNI studentai galės naudotis nemokamai. Ką gi, pamėginsim, išbandysim ir tada konkrečiau ką nors pasakysim...

Esu tikras, kad paskaita pavyko. Kažko geresnio sunku tikėtis esant tokiai nevienalytei auditorijai.

--Pocka 18:19, 2009 sausio 23 (UTC)


Jo, įdomi paskaita buvo. Dabar knieti išbandyti reikalą praktiškai. Ir sutinku su tuo, kad be atviro kodo atviros (ir laisvos, tikriausiai) visuomenės nesukursi. Tiesa dar, kaip ir nebuvo atsakymų į hierarchijų įveikimą, į galios svertų perėmimą ar išcentravimą, o be to, idėja liks labai, labai, labai gera, bet realiai pinigai ir gerbūvis ir toliau plauks į tų pačių 10% rankas, o kiti bus susijungę į horizontalius tinklus, generuos pasiūlymus ir pan., bet iš esmės tik dar geriau dirbs.

Krabas

ulu rašė ...

...iškilo klausimas, kaip tiesioginins elektroninis demokratijos modelis apsisaugos nuo konformizmo apraiškų, kurios kiek klibina sprendimų objektyvumą?

--ulu 12:26, 2009 vasario 18 (UTC)

Saulius Norvaišas rašė ...

Jei yra konformizmas, reiškia, kad jis konformistui yra naudingas - kam nesitaikstyti su kažkuo (blogybe, korupcija, piktnaudžiavimais etc.), jei už tai negausiu jokio "prizo"? Labai paprasta konformizmo ekonomika, tiesa? Omnikratijoje ir yra numatytas grįžtamasis ryšys, kai nuo tavo aktyvumo, kuris, aišku, dar ir naudingas visuomenei ar bendruomenei, priklauso tavo "prizo" dydis. Omnikratijoje niekam net nešautų mintis moralizuoti konformizmu, apatija, nepilietiškumu etc., nes tokio reiškinio nebūtų. Pavyzdžiui, pabandyk nekvėpuoti kurį laiką - gi uždusi, nes yra grįžtamasis ryšys, kai deguonies trūkumas kraujyje signalizuoja - kvėpuok!

--Saulius Norvaišas 19:08, 2009 vasario 18 (UTC)