Laisvajame universitete svečiuosis ekologiškos ekonomikos ekspertė Indrė Kleinaitė

Iš Laisvasis universitetas.

22:40, 2009 rugsėjo 15 versija naudotojo 79.133.225.250 (Aptarimas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Indrė Kleinaitė
Indrė Kleinaitė


Nuo šių mokslo metų pradžios Laisvajame universitete (LUNI) vyksta du užsiėmimai per savaitę. Šią savaitę diskutuojame dviem gana skirtingomis temomis – apie filosofiją ir ekonomiką. Praėjusį antradienį kartu su jaunu filosofu Timūru Saakovu diskutavome apie religiją ir jos santyki su gyvenimu. Anot lektoriaus, Sokratas, susikūręs atskirą pasaulį, sudėtą iš proto kategorijų, ir ėmęs kalbėti vien proto sąvokomis, paskatino religijos reiškinio atsiradimą. Todėl pastaroji yra labai susijusi su racionalumu ir savo kilme tarsi neprieštarauja protui. Agnostiką lektorių mėgino nuginčyti ateistai, paskaitoje pasisakė ir religinės moralės gynėjai. Daugybė klausimų taip ir liko neatsakyti, tačiau kaip teigė lektorius, filosofas bent stengiasi į juos atsakyti, o religija žmogų siekia uždaryti absoliučiame nežinojime.

Šį ketvirtadienį, rugsėjo 17 d., LUNI viešės lektorė Indrė Kleinaitė – ekonomistė, tarptautinės darnaus vystymosi specialistų asociacijos narė, nepriklausoma atsakingo verslo ekspertė, kuri 2009 metais buvo nominuota „Lietuvos metų moteris“ rinkimuose. Ji bendradarbiauja su Lietuvos žiniasklaida šviečiant visuomenę darnaus vystymosi, atsakingo verslo, etiško vartojimo ir aplinkai draugiškesnio gyvenimo būdo temomis.

Lektorė mano, jog dabartinė ekonomikos sistema griūva nebesugražinamai, o sistema turi būti perprogramuota iš esmės. Pasak I. Kleinaitės, labai svarbu į bendruosius ekonominius rodiklius įtraukti ekologinius ir socialinius kaštus (ang. – true cost economics), o pažangą matuoti ne pagal BVP, o pagal alternatyvius gerovės rodiklius, tokius kaip ekologinis pėdsakas arba darnios ekonominės gerovės indeksas. Naujai ekonomikai gyvuojant turėtų pasireikšti žmonių sugebėjimas pasirūpinti savimi, kūrybingumas. Įdomu, kiek dirbančių žmonių šiuo metu galėtų sau skirti laiko meninei veiklai arba kiek jų turėtų pakankamai įgūdžių išgyventi be prekybos centrų? Kai kuriems konservatyvių pažiūrų žmonėms lektorės idėjos gali pasirodyti utopiškos, tačiau ji pati teigia, kad permainos prasideda nuo gerų idėjų, kurios ilgainiui tampa realybe.

Susitiksime rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 18 val. "Kultflux" platformoje, netoli Mindaugo tilto, Vilniuje.

Laisvasis universitetas – horizontalus savišvietos tinklas, siekiantis suburti įvairius žmones – dėstytojus, studentus, moksleivius, dirbančiuosius ir bedarbius, kuriuos vienija noras mokytis, tačiau jie nenori mokėti už mums visiems priklausančias žinias. Laisvajame universitete laisvai diskutuojama įvairiomis temomis, keičiamasi nuomonėmis ir patirtimis. Prisijungti ir dalyvauti kviečiamas kiekvienas. Kuo daugiau žmonių prisidės savo dalyvavimu neigdami spektaklio visuomenės gyvenimo normas, tuo didesnį poveikį visuomenės kaitai turės naujas socialinis judėjimas – Laisvasis universitetas.

LUNI iniciatyvinė grupė


2009 09 15


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Laisvajame universitete svečiuosis ekologiškos ekonomikos ekspertė Indrė Kleinaitė