2009 08 19 LUNI Alytus. Franco (Bifo) Berardi

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Rugpjūčio 19-ąją, trečiadienį, 11.00 val. Alytaus Meno streiko metu Alytaus meno mokykloje įvyks neeilinis Laisvojo universiteto užsiėmimas. Jame garsus italų filosofas ir socialinis aktyvistas Franco (Bifo) Berardi perskaitys pranešimą „Dirbančiųjų judėjimas ir darbo prekarizacija“. Kadangi pats Bifo sako nebesąs studentas, jam artimesnės visų dirbančiųjų ir jų pasipriešinimo šiuolaikiniam kapitalizmui problemos.

Franco Berardi – Bifo (g. 1949) – vienas iš garsiausių italų politinio judėjimo „Autonomia“ aktyvistų ir teoretikų. 1976-1978 m. kartu su bičiuliais darbavosi pirmojoje piratinėje Italijos radijo stotyje „Radio Alice“. Devintajame dešimtmetyje Paryžiuje dirbo kartu su vienu iš revoliucingos psichoanalizės atmainos – šizoanalizės pionierių Felixu Guattari. Bifo yra daugelio knygų, straipsnių, autorius, įkvėpęs ir prisidėjęs prie įvairių žiniasklaidos projektų, tokių, kaip „Telestreet“, kai keliuose Italijos didžiuosiuose miestuose pradėjo veikti piratinės televizijos stotys – vadinamoji mikrotelevizija.

Paskaita vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Daugiau informacijos www.luni.lt bei www.sotvaras.lt. Daugiau informacijos: Franco (Bifo) Berardi. Dirbančiųjų judėjimas ir darbo prekarizacija