2009 11 23 LUNI Kaunas. Rita Banienė. Aktyvaus sapnavimo seminaras

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Rita Banienė
Rita Banienė

Lapkričio 23 d., pirmadienį, 18 val., „Liberty Pub“ bare, Putvinskio g. 48, Kaune rengiamas Ritos Banienės aktyvaus sapnavimo seminaras.

Rita Banienė – žinoma žurnalistė, sapnų specialistė, parašiusi knygų apie sapnus. Dešimt metų dirbo Lietuvos nacionaliniame radijuje redaktore ir reportere, Kauno VDU dėstė radijo žurnalistiką. 2005 m. dirbo redaktore Baltijos TV laidoje „Iliuzija – tikrovė“. Rita mokėsi JAV, baigė Roberto Mosso „Active dreaming school“, turi du Reiki lygius. Mokėsi toltekų magijos, šamanizmo, praktikuoja Tibeto priešbudistinės religijos Bono ir budistinės njingmapos Dzogčeną.

Aktyvus sapnavimas

Aktyvus sapnavimas – tai metodas pažadinti vaizduotę, atsipalaiduoti ir leisti pasireikšti spontaniškoms vizijoms. Šamanai naudojo būgno garsus – tam tikro dažnumo vibracijas transui sukelti. Transas yra pakeistos sąmonės būsena, kai racionalusis pusrutulis pasitraukia į antrą planą, o dešinysis, atsakingas už vaizduotę, atsiduria pirmame plane.

Šamanai transe gydydavo žmogų tiek psichologine, tiek fizine prasme. Kaip teigia R. Banienė, būgno garsai sukelia transą, ir mūsų protas ima skleisti tam tikrus virpesius. Neurofiziologai išskyrė keletą virpesių grupių, būdingų žmogui: delta – 0,5-4 hercai – gilus miegas, theta ritmas – 4-8 Hz- snūduriavimas, alfa – 8-14 Hz – relaksacinė būsena, meditacija ir transas, beta – 14-30 Hz – susitelkimas.

„Active dreaming school“ metodai padeda žmogui atsipalaiduoti ir patekti į savo pasąmonės saugyklą, kad būtų surasta išeitis iš keblių situacijų, problemų ar ligų. Aktyvaus sapnavimo seansai skirti harmonijai ir pusiausvyrai pasiekti.

Senovės graikams tiek vizijos, tiek sapnai buvo lygiaverčiai dalykai. Šiuolaikiniai mokslininkai įrodė, jog iš tiesų ta pati sąmonė kuria vizijas ir sapnus. Kuo skiriasi vizijos ir sapnai? Yra spontaniškos vizijos bei vaizdiniai, kurių žmogus nekontroliuoja, tačiau užsiimant sapnų valdymu, galima juos keisti ir pakreipti norima linkme. Aktyvus sapnavimas – tai tam tikros pratybos, kurių metu „sapnuojama“ – vaizdinius reguliuojame patys. Kaip sako mitologinis mąstymas ir E. Keisis – nieko neįvyksta anksčiau nei buvo susapnuota. Tai reiškia, jog mokėdami sapnuoti ir fantazuoti, mes kūrybingai keičiame savo gyvenimą.

Žinoma, jog šiuolaikinių žmonių kairysis racionalusis pusrutulis yra labiau išvystytas nei dešinysis, atsakingas už vizijas, kūrybiškumą ir vaizduotę. Aktyvus sapnavimas aktyvuoja šį snaudžiantį pusrutulį. Aktyvaus sapnavimo seminaro metu dalyviai išmoksta savarankiškai naudotis savo pasąmonės resursais.

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Lukas rašė ...

paskaita labai patiko :} labai aciu destytojai :)

--Lukas 22:33, 2009 lapkričio 23 (UTC)

Jordy rašė ...

Seminaras visiskai nieko apie tai nenutuokiantiems, sakykim, kaip ivadine dalis, isties neblogas. Vienok as tikejaus kazko rimtesnio. Apie Lucid dreaming ir OBE ziniu ir informacijos buvo beveik nulis. Galbut Rita eina kita linkme kas liecia sapnu tyrinejima, tad sioje vietoje linkiu jai sekmes.

--Jordy 23:11, 2009 lapkričio 23 (UTC)

Povilas rašė ...

Ritos klausiau ar teko jai susidurti su "Dream machine".

Daugiau apie šį įrenginį galite rasti čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Dreamachine

Dėkui už nuoseklų išdėstymą žinių apie sapnus ir ypatingai už paskutinę dalį su būgnu.

--Povilas 11:00, 2009 lapkričio 24 (UTC)

Rita (ne lektore) rašė ...

Nezinau kaip, o as jau is viso po trecio Banienes uzsiemimo darosi silpna. Buvau pas ja Yagoje, dar anksciau buvau. Dabar galejau tik iki hipnozes palaukti ir isejau. Ir siaip ji neikvepia, daug verte demonstruoja, ant sakiu kelia kad itakingus dedes pazista, o ir atrodo neuzpykit lektore nupezusi.

--Rita (ne lektore) 17:42, 2009 lapkričio 24 (UTC)

Saule rašė ...

Na ka as galiu pasakyti, man gaila tu zmoniu kuriems ta "paskaita" patiko. Kodel taip kalbu? Nes man aktyvus sapnavimas yra labai idomi tema o klasydamas tos bobutes as netik kad nieko dora neuzfiksavau bet ir pradejau bodetis tuo dalyku... kita dalis bugnas - na geriau ydomiau, bet kazkas netaip... nejauciau po jo emocines svaros - netgi prisingai... Visos paskaitos struktura tokia: "tusciai papliurpsim ir poto eisim i tranca" - man tikrai nepatiko.

--Saule 22:55, 2009 lapkričio 24 (UTC)

Juozas rašė ...

Pritariu Ritai (ne lektorei)  :))))))). Ispudis slogus. Neretai pamedituoju ir jau atskiriu kada DEIR-iskai i galva kisamos visokios programos. Diagnozuoju Rita-lektore bure studentams i pasamone va tik kad ne apie sapnus, o kad yra protinga ir grazi :DDD.

--Juozas 11:45, 2009 lapkričio 25 (UTC)