2009 04 09 LUNI Kuršėnai:Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) – mokslo stebuklas ar žmonijos siaubas?

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Giedrius Tumosa
Giedrius Tumosa

Jau tūkstančius metų žmonės siekia manipuliuoti kitų organizmų evoliucija. Tik kokios viso to pasekmės? Balandžio 9 dieną, ketvirtadienį, 16.30val. Šiaulių rajono jaunimo centre LUNI paskaita su lektoriumi Giedriumi Tumosa

Nuo senų seniausių laikų ūkininkai naudojo selekciją, norėdami patobulinti auginamus gyvulius ir pasėlius. Štai mes turime karves, duodančias daugiau pieno, vištas, dedančias daugiau kiaušinių, avis, geresnia vilna, ir ligoms atsparius augalus. Tačiau visai neseniai, XX a. antrojoje pusėje, norėdami suteikti organizmams naujų, gamtoje jiems neįprastų savybių, ėmė keisti patį gyvybės kodą - DNR. Jauna technologija, dar nepasiruošusi visuomenė ir sunkiai prognozuojama tokių modifikacijų ateitis šiuo metu neduoda ramybės visai žmonijai.

Balandžio 9 dieną, ketvirtadienį, 16.30val. Šiaulių rajono jaunimo centre LUNI paskaita su lektoriumi Giedriumi Tumosa. Visa tai nemokama! Laukiami visi!

Ši paskaita yra dalis tarptautinio projekto „Doors of Doirani Room“. Visi norintys sužinoti apie tai daugiau ar prisidėti prie šio projekto vietinių veiklų – labai laukiami.


Lektoriaus dosjė

Giedrius Tumosa, g. 1985 m., IV kurso Uosto technologijos specialybės studentas Klaipėdos universitete. Nuo 2005 m. įsijungė į Klaipėdos ekologinio klubo „Žvejonė“ gretas, nuo 2006 m. tapo jos nariu, o dar vėliau ir tarybos nariu. Kartu su „Žvejonės“ savanoriais įgyvendino tokias veiklas: „Judrioji savaitė 2006“, visuomenės informavimo projektas apie genetiškai modifikuotus organizmus ir maisto priedus „Sveika karta“, „Baltijos jūros diena 2007“ ir visuomenės informavimo projektas apie eklogines problemas „Žaliabusas“. Gyvenimo moto: „Nėra kelio į laimę, kelias yra laimė“.

Pagarbiai, Agnė, Kasparas ir Giedrius LUNI Kuršėnai

http://www.kursenai.lt/