Pagalba:Kaip kurti puslapius, straipsnius

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

LUNI svetainėje puslapius kurti visai paprasta.

Turinys

[redaguoti] Kaip sukurti fakulteto skyrelį ir paskelbti apie paskaitas, įvykius

Norėdami sukurti Laisvojo universiteto skyrelį www.luni.lt puslapyje sukurkite straipsnį su fakulteto pavadinimu ir priskirkite kategorijai "LUNI fakultetai". Puslapyje dėkite viską, ką norite, nuotraukas, nuorodas į kitus savo straipsnius, skelbkite naujienas. Ieškant informacijos kaip tvarkyti puslapius iš esmės tinka visa vikipedijos pagalba, o apie specifines www.luni.lt savybes parašysime mūsų pagalbos skyrelyje.

Norėdami paskelbti naujieną pagrindiniame www.luni.lt puslapyje sukurkite straipsnį ir priskirkite jam kategoriją "Naujiena"

Norėdami paskelbti apie paskaitą sukurkite straipsnį pavadinkite jį pvz. "2008 09 18 "Šiuolaikinio meno centras", Vilnius. Jonas Pavardenis. Paskaitos pavadinimas" ir priskirkite jam kategoriją "Paskaitos".

Pačiam susitikimui (įvykiui, renginiui) kurkite atskirą naujienos straipsnelį, prieš renginį straipsnelyje pranešite, kur ir kada jis vyks, kas dalyvaus, kokios paskaitos bus skaitomos. Po renginio jį bus galima papildyti nuotraukomis, diskusijomis.

Sėkmės! Laukiame kuo daugiau dalyvių visuose pasaulio kampeliuose.

[redaguoti] Nuo ko pradėti, pirmą kartą apsilankius LUNI tinklavietėje

Pirmiausia rekomenduojama užssiregistruoti, pasirinkti dalyvio vardą. Viršutiniame dešiniajame kampe reikia spausti prisijungti/sukurti paskyrą. Ten reiks įvesti susigalvotą naudotojo vardą slaptažodį. Iškart galite naudotis luni. Daugumą puslapių redaguoti gali ir neprisiregistravę naudotojai, registracija yra skirta tik tam, kad galima būtų pamatyti, kas rašė konkrečią mintį.

Vėliau tereikia sukurti straipsnį ir priskirti jį reikiamai kategorijai. Straipsnį galima sukurti:

  • įvedus į paieškos laukelį dar neegzistuojančio puslapio pavadinimą ir paspaudus rodyti (sistema pasiūlys sukurti puslapį)
  • tekste įrašant nuorodą į nenegzistuojantį puslapį. Ji atrodo taip:
    [[neegzistuojančio psl. pavadinimas]] 
    vėliau paspaudus ant šios nuorodos sistema pasiūlys sukurti puslapį.
  • įvedant straipsnio pavadinimą į vieną iš daugelio "sukurti straipsnį" laukelių ir paspausus mygtuką "Sukurk straipsnį".

Redagavimo metu reikia priskirti straipsnį reikiamai kategorijai, tai daroma apačioje esančiame kategorijų saraše išsirinkus tinkamą, pažymėjus ir paspaudus "pridėti". Tuomet tekste atsiranda įrašas:

[[Category:Pagalba]]

Jei tinkamos kategorijos nėra ją galima sukurti ten pat apačioje įvedus naujos kategorijos pavadinimą ir paspaudus "sukurti".

[redaguoti] Kaip pasirašyti (parašyti naudotojo vardą ir datą) aptarimuose

Jei bet kur tekste įvesite 4 tildes (bangeles)
 ~~~~ 
(jas rasite redagavimo lange, kai kliktelėsite puslapio viršuje ties „redaguoti“), tada vietoj jų sistema parašys jūsų naudotojo vardą ir datą.

pvz.: Ingis 22:02, 2008 rugsėjo 18 (UTC)

[redaguoti] Kaip įkelti paveikslėlį ar failą

. Kairėje, kur yra įrankiai, spauskite "įkelti failą" tada sekite instrukcijomis. Norėdami, kad failas atsirastų tekste įterpkite šitą eilutę:

  • [[Image:failo kurį įkėlėte pavadinimas|thumb|Parašymas po paveikslėliu]]

Pvz. su pločio nustatymu ir lygiavimu:

  • [[Image:2008_09_11_Laisvojo_universiteto_paskaita-02.jpg|600px|left|thumb|Susirinkusieji į pirmąją paskaitą vos tilpo galerijos patalpose]]

Palčiau apie "žaidimą" su paveikslėliais:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Picture_tutorial

[redaguoti] Priskyrimas kategorijoms

Įdėjus šį tekstą, puslapyje atsiras automatiškai sugeneruojamas nurodytos kategorijos straipsnių sąrašas. Pavyzdžiui taip veikia pagrindinio puslapio naujienos, paskaitos, ir daug kitų puslapių.


<DPL>
  category=Paskaitos
  addpagecounter=true
  ordermethod=firstedit
  order=descending
  includetrim=true
  count=20
  
</DPL>

Plačiau apie šį "Mediawiki" priedą:

[redaguoti] Nuorodos