Anonsai

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
 • ...

  [redaguoti] Artimiausi LUNI užsiėmimai

  Kaunas, 2010 02 05, penktadienis, 18:00 val., „Menų centre“, Daukanto g. 28, pirmajame aukšte. Ramūnas Jaras. „Dzen dzen“ pristatymas

  Vilnius, 2010 02 09, antradienis, 18:00 val. „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli „Barbakano“, greta „Tamstos“ muzikos salono, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės). Filmo „Yes men fix the world“ peržiūra bei aptarimas

  Panevėžys, 2010 02 14, sekmadienis, 14:00 val. PAS salėje, Klaipėdos g. 31. Gintaras Sungaila. Muzikos anatomija

  KIEKVIENĄ PIRMADIENĮ NUO 18:00 IKI 19:00 VAL. KVIEČIAME KLAUSYTIS RADIJO LAIDOS „LUNI valanda per Start FM“ http://www.startfm.lt/. Visi, kurie negalėjo apsilankyti LUNI užsiėmimuose, gali perklausyti LUNI paskaitų garso įrašus. Kviečiame lektorius iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Plungės. Rašykite info.luni@gmail.com arba skambinkite tel. 8 699 64287.
 • ...
  Laisvasis universitetas (LUNI) planuoja plėsti savo veiklą, išeiti iš sau įprastų erdvių ir užmegzti ryšius su marginalizuotomis Vilniaus bendruomenėmis, tokiomis kaip Vilniaus romai ar Naujosios Vilnios gyventojai. Užsiėmimai minėtose bendruomenėse bus rengiami pagal jų praktinius poreikius ir norus – bus mokoma anglų ir lietuvių kalbos, kompiuterinio raštingumo, suteikiami teisės pagrindai. Taip bus mažinama socialinė, politinė ir kultūrinė šių bendruomenių atskirtis, kurią sąlygoja brangi, neturtingiems žmonėms nepasiekiama valstybinio aukštojo mokslo sistema, orientuota į karjerą ir galią. Kviečiame savanorius lektorius, kurie sugebėtų mokyti minėtų dalykų (anglų ir lietuvių kalbos, kompiuterinio raštingumo, teisės pagrindų). Lektoriai turi gerai mokėti rusų kalbą. Prašome kreipti el. paštu info.luni@gmail.com arba tel. 8 699 64287. LUNI iniciatyvinė grupė, 2009 08 28.
 • ...

  Rugpjūčio 19-ąją, trečiadienį, 11.00 val. Alytaus Meno streiko metu Alytaus meno mokykloje įvyks neeilinis Laisvojo universiteto užsiėmimas. Jame garsus italų filosofas ir socialinis aktyvistas Franco (Bifo) Berardi perskaitys pranešimą „Dirbančiųjų judėjimas ir darbo prekarizacija“. Kadangi pats Bifo sako nebesąs studentas, jam artimesnės visų dirbančiųjų ir jų pasipriešinimo šiuolaikiniam kapitalizmui problemos.

  Franco Berardi – Bifo (g. 1949) – vienas iš garsiausių italų politinio judėjimo „Autonomia“ aktyvistų ir teoretikų. 1976-1978 m. kartu su bičiuliais darbavosi pirmojoje piratinėje Italijos radijo stotyje „Radio Alice“. Devintajame dešimtmetyje Paryžiuje dirbo kartu su vienu iš revoliucingos psichoanalizės atmainos – šizoanalizės pionierių Felixu Guattari. Bifo yra daugelio knygų, straipsnių, autorius, įkvėpęs ir prisidėjęs prie įvairių žiniasklaidos projektų, tokių, kaip „Telestreet“, kai keliuose Italijos didžiuosiuose miestuose pradėjo veikti piratinės televizijos stotys – vadinamoji mikrotelevizija.

  Paskaita vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Daugiau informacijos www.luni.lt bei www.sotvaras.lt. Daugiau informacijos: Franco (Bifo) Berardi. Dirbančiųjų judėjimas ir darbo prekarizacija
 • ...
  LUNI studentai prie laužo
  LUNI studentai prie laužo

  [redaguoti] LUNI stovykla Musteikoje – ateities komuna archajiškame kaime (video, foto)

  2009 m. liepos 10-12 dienomis vyko pirmoji Laisvojo universiteto (LUNI) stovykla gražiame Dzūkijos kaimelyje netoli Marcinkonių – Musteikoje. Pabėgę iš įkaitusių miestų į toli nuo pagrindinių kelių esantį ramų gamtos kampelį, Laisvojo universiteto studentai turėjo progą pabendrauti, apkalbėti LUNI vystymosi kelius, drauge mokėsi, žiūrėjo filmus, diskutavo ir tiesiog gerai leido laiką. Savaitgalis praėjo turiningai, įgyvendinant idėją „ką pasidarysi, tą ir turėsi“. Gera buvo iš visos Lietuvos suvažiavusių bendraminčių būryje – tarsi ateities komunoje – atitrūkti nuo įprastų rūpesčių, pasisemti naujų žinių ir generuoti ateities idėjas.

  LUNI stovykla Musteikoje – ateities komuna archajiškame kaime
 • ...

  [redaguoti] Liepos 22 d. 18:00 val. šaukiamas organizacinis LUNI susitikimas

  Po įvairių neformalių pokalbių ir vasaros stovyklos Musteikoje kilo idėjų šiek tiek praplėsti LUNI užsiėmimų formą. Pavyzdžiui, greta jau egzistuojančių paskaitų įdiegti kurso formatą, pagal kurį būtų organizuojami tęstiniai trijų mėnesių – vieno semestro – užsiėmimai. Užsiėmimų forma galėtų būti pati įvairiausia: paskaitos, apskritieji stalai, filmų peržiūros, knygų klubai, praktiniai užsiėmimai, konkrečių gebėjimų perdavimas, kolektyvinis ir įsitraukiantis mokymasis. Paskaitų turinys turėtų plėstis ir tuo būdu mesti iššūkį „ekspertų“ kultui. Užsiėmimai galėtų būti tiek apie dviračių taisymą ir maisto gaminimą, tiek apie miesto antropologiją ar filosofijos istoriją.

  Norint įgyvendinti šiuos LUNI pokyčius, siūlome pradėti nuo Vilniaus filialo ir sudaryti organizacinį kolektyvą. Kolektyvas, kaip nehierarchinės organizacijos modelis, leistų priimti sprendimus kolektyviai ir efektyviai, reikalautų atsakomybės bei įsipareigojimo projektui ir vieni kitiems. Kviečiame prisijungti prie kolektyvo steigimo, išgirsti apie rudens planus, prisidėti generuojant idėjas ir imtis

  konkrečių veiksmų. Susitikimas įvyks liepos 22 d., trečiadienį, 18:00 val. „Kitų knygų“ leidyklos kiemelyje, Šv. Stepono g. 4, Vilniuje. Smulkesnė informacija tel. 8 613 98 600 (Nindzė).
 • ...

  [redaguoti] Laisvojo universiteto (LUNI) vasaros stovykla

  Mokslo metai baigėsi! Birželio 4 d. Laisvasis universitetas (LUNI) surengė mokslo metų užbaigimo šventę. Prisiminkime šios šventės akimirkas, užfiksuotas vaizdo kamera:

  Atėjo vasara – linksmybių metas! Laisvasis universitetas (LUNI) skelbia vasaros atostogas, kurios truks iki 2009 m. rugsėjo 1 d. Tačiau mes ketiname susitikti ir atostogų metu - liepos viduryje LUNI planuoja surengti 2-jų dienų vasaros stovyklą su seminarais, diskusijomis, filmų peržiūromis ir koncertais. Siūlomos 4-ios LUNI vasaros stovyklavietės, kurios turi savų pliusų ir minusų (pvz., viena stovyklavietė toli nuo Vilniaus, kitoje nėra stogo virš galvos). Prašome pasakyti savo nuomonę visų 4 variantų atžvilgiu ir išsirinkti tinkamiausią stovyklos vietą:

  Kur rengsime Laisvojo universiteto (LUNI) vasaros stovyklą?
 • ...

  [redaguoti] LUNI mokslo metų užbaigimo šventė

  Sveiki, mokslo lunatikai ir žinių fanatikai! Mums pabodo mokytis, nes prasidėjo vasara – linksmybių metas! Birželio 4 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į mokslo metų užbaigimo šventę, kuri vyks kavinėje „Pas Erlicką“, Maironio g. 1, Vilniuje. Nieko nesimokysime, tik trumpai prisiminsime šiuos mokslo metus ir aptarsime LUNI vasaros stovyklos reikalus. Radikaliais poetiniais pokštais mus linksmins visus Didžiausių nepraustaburnių apdovanojimus kadaise susisemdavę lyrikos marginalai – Raulas van Gauras ir jo kolega Marius „Maciola“ Macevičius. Keletą teksto ir garso performansų atliks lietuviškos „slam poetry“ asas Darius „DJ“ Jurevičius. Akustine gitara pabrazgins ir balso stygas patampys bardas Gediminas Kajėnas. Galbūt surengsime ir „Didžiausio lunatiko“ (to, kuris labiausiai tiki LUNI) rinkimus. Kaip sakoma: „Nori linksmintis iš tikro – linksminkis su LUNI!“ Prisiminkime šių mokslo metų akimirkas.

  [redaguoti] LUNI valanda per Start FM http://www.startfm.lt/

  • Birželio 1 d., pirmadienį, nuo 18:00 iki 19:00 val. klausykitės radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“, kurioje kalbėsimės apie LUNI patirtį ir perspektyvas.

  [redaguoti] Vieta

  Maironio g. 1, Vilnius, kavinė „Pas Erlicką"

  • nuo Katedros eiti Sereikiškių parko link;
  • nepriėję Sereikiškių parko, dešinėje pusėje pamatysite kavinę;
  • tai ir bus kavinė „Pas Erlicką“.
  • ...

  [redaguoti] Gintautas Trimakas. Vienu du su fotografija

  Gegužės 28 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į teorinį ir praktinį fotografijos meno užsiėmimą. Fotografijos specialistas Gintautas Trimakas laisva forma kalbės apie regimojo jutimo savitumus fotografijoje bei su tuo susijusius tapatybės aspektus. Užsiėmimai vyks ne uždaroje auditorijoje, o atvirame lauke – senamiesčio kiemelyje prie „Kitų knygų“ leidyklos (Šv. Stepono g. 4). Renkamės 18:00 val. prie netoliese esančios „Kiaušinio“ skulptūros (Šv. Stepono, Raugyklos ir Pylimo gatvių sankryžoje).

  Susipažinkite su Gintauto Trimako užsiėmimo anonsu: Gintautas Trimakas. Vienu du su fotografija

  [redaguoti] LUNI valanda per Start FM http://www.startfm.lt/

  • Gegužės 25 d., pirmadienį, nuo 18:00 iki 19:00 val. klausykitės radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“, kurios metu kalbėsimės su fotografijos meistru Gintautu Trimaku.

  [redaguoti] Vieta

  Šv. Stepono g. 4, vidinis kiemelis prie „Kitų knygų" leidyklos

  • 18:00 val. ateiname prie "Kiaušinio" skulptūros Šv. Stepono, Raugyklos ir Pylimo gatvių sankryžoje;
  • susirandame kitus LUNI bendramokslius;
  • prieiname prie vartų Šv. Stepono g. 4;
  • jei jie uždaryti, spaudžiame viršutinį mygtuką ir patenkame į kiemelį.
  • ...

  [redaguoti] Vlad Tupikin. Nežinomybės proveržis. Ar socialiniai judėjimai turi ateitį?

  Gegužės 22 d., penktadienį, 19:00 val. kviečiame į teatralizuotą „Juodraščio“ žurnalo pristatymą „Skylėje 11/20“. Šia proga iš Maskvos atvyko garsus anarchistas ir žurnalistas, daugybės socialinių judėjimų įkūrėjas Vladas Tupikinas. Susirinkusieji keletui valandų taps Laisvojo universiteto (LUNI) studentais ir diskutuos apie jaunimo judėjimų perspektyvas Rusijoje ir Europoje. Diskusija vyks rusiškai su vertimu į lietuvių kalbą. Pasisakys „Juodraščio“ redakcinės kolegijos nariai ir žurnalo autoriai, žiūrėsime keletą filmukų, kuriuose užfiksuoti socialinių gatvės akcijų vaizdai. Vėliau pasirodys du avangardo menininkai: buvęs pankas Andrius Pulkauninkas su kinetine grupe parodys spektaklį „Nukritęs militaras“, o Klaipėdos „šamanas“ Benas Šarka atliks apeiginį ugnies šokį. Vakarą užbaigs jaunos pankroko grupės „Avarinis įėjimas“ koncertas.

  Susipažinkite su užsiėmimo anonsu: Vlad Tupikin. Nežinomybės proveržis. Ar socialiniai judėjimai turi ateitį?

  [redaguoti] Vieta

  Renkamės 19:00 val. J. Ivanauskaitės skverelyje Aguonų gatvės pradžioje, netoli Kauno ir Aguonų gatvių sankirtos, prie buvusių Geležinkeliečių kultūros rūmų.
 • ...

  [redaguoti] Visata, mokslas ir mes

  Gegužės 21 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Laisvajame universitete (LUNI) lankysis du bendraminčiai, besidomintys moksliniais dalykais apie Visatą. Artūras Liutostanskis ir Vytenis Čubrinskas kalbės apie apie linijinį mūsų erdvės ir laiko suvokimą, neigiamas dimensijas, atbulinį priežastingumą, tachionus, antimateriją. „Kai pradėjome gilintis į savo mintis ir į sistemą, kuri mus supa, supratome, kodėl anksčiau buvome tokie sukaustyti. Su mintimis, teorijomis ir naujomis žiniomis ateina laisvė, paprastumas ir tam tikras suvokimas, kad žmogus tikrai nėra toks svarbus šitoje sistemoje“, – teigia lektoriai. Remiantis filmu „Aftermath: zero population“ pakalbėsime, kokį pėdsaką žmogus iš tiesų palieka mūsų planetoje. Diskutuodami bandysime sujungti kvantine fiziką ir filosofiją bei priartėti prie logiškumo bei paprastumo prasmės ČIA ir DABAR. Susipažinkite su užsiėmimo anonsu: Artūras Liutostanskis, Vytenis Čubrinskas. Visata, mokslas ir mes

  [redaguoti] LUNI valanda per Start FM http://www.startfm.lt/

  [redaguoti] Vieta

  Universiteto g. 3, VU centrinė biblioteka, B3 auditorija.

  • ateiname prie VU centrinių rūmų;
  • susirandame biblioteką;
  • kylame laiptais pagal HIC rodyklę;
  • randame B3 auditoriją.
Asmeniniai įrankiai