2010 01 20. LUNI Kaunas. Laurynas Šedvydis. Šiuolaikinio miesto gentys

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Laurynas Šedvytis
Laurynas Šedvytis

Sausio 20 d., trečiadienį, 18 val., kviečiame į Lauryno Šedvyčio paskaitą „Šiuolaikinio miesto gentys“, kuri vyks VDU 514 auditorijoje, Donelaičio g. 52, Kaune.

Laurynas Šedvydis - VDU istorijos magistrantas. Domėjimosi sritys - ankstyvųjų naujųjų laikų LDK istorija, idėjų istorija, ekonomikos istorija, XIX a. pabaigos - XX a pradžios kairiųjų radikalų istorija. Vienas "Aktyvizmo stovyklos" organizatorių, infošopo Kaune steigėjų, pogrindinės muzikos klubo "Pabrik" bendradarbis. Muzikinė veikla grupėje Šlanga į Gamtą.

Šios paskaitos tikslas – tiek idėjų tiek socialinės istorijos metodais bandyti atpažinti griūvančios ir skylančios „visuomenės“ ženklus mūsų kasdieninėje aplinkoje. Ar XXI a. pradžioje mes turime gentinę visuomenę? Ar apskritai galime kalbėti apie visuomenę šiame greitos komunikacijos ir paradoksalios socialinės izoliacijos laikotarpiu? Žmonės dabar bendrauja jiems atpažįstamais gyvenimo būdo, priklausymo socialinėms grupėms ženklais. Mūsų, Rytų Europos regione, ryškėja neįtikėtina turtinė nelygybė. Ar šis visuomenės tapimas „gentimis“, turtingų didmiesčių ir kuo toliau tuo labiau skurstančio „vidinio miesto“ vidurinės klasės netaps priežastimi socialiniam sprogimui?

Šioje paskaitoje taip pat bandysime lyginti mūsų, periferinės Europos gyventojų ir skandinaviškojo, anglosaksiškojo modelio bei Pietų Europos bendruomeniškumą po Šaltojo karo pabaigos.

Siekiant ištrinti ribą tarp „visažinio“ pasakotojo ir klausytojų jūsų dalyvavimas diskusijoje ir jūsų išsidažymas savo genties spalvomis yra labai laukiami. Naujausiųjų laikų istorija yra mikroistorija ir asmeninės patirtys ir asmeninės kovos yra daug svarbiau negu tai ką rašo laikraščiai, vadovėliai ar ekspertai. Mūsų asmeninės patirtys, supermarketų čekiai, trumpalaikė reklama ir popmuzika bus mūsų šaltiniai.

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:2010 01 20. LUNI Kaunas. Laurynas Šedvydis. Šiuolaikinio miesto gentys