Aptarimas:2009 01 29 LUNI Klaipėda: Lietuvos klimatas XXI a. - pokyčiai, prisitaikymas, galimybės

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čia aptariame šį puslapį: 2009 01 29 LUNI Klaipėda: Lietuvos klimatas XXI a. - pokyčiai, prisitaikymas, galimybės

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:


vardas rašė ...

Aš girdėjau, mokslininkų teiginius, kad net visiškai sumažinus šiltnamio dujų išsiskyrimą, temperatūra kils ne tik kad kelis dešimtmečius, bet gal net iki 3 tūkstantmečio. Ta prasme jau yra įsijungę tokie galingi procesai, kad daryk nedaręs, nieko nepakeisi.

--vardas 16:56, 2009 sausio 27 (UTC)

Lina rašė ...

As taip pat girdejau kad zmogaus veiklos rezultatai kenkia - taciau gamtoje yra taip - kad ir be jo veiklos vyktu atsilimas - kas ir prasideda. Pagal tyrimus paemus is ledynu - buvo berods nustatyta - kad svyravimai visada vyko.

--Lina 19:27, 2009 sausio 27 (UTC)

Justinas Kilpys rašė ...

Vardui - manoma jei del zmogaus veiklos temperatura virsys 2C, tai isijungs antriniai procesai (pvz.: naturalus metano issiskyrimas is amzinojo isalo zonos), tada siltnamio efektas sustipres ir siltejimas gali testis ir tukstantmecius.

Linai - siuo metu diskusija vyksta apie tai ar vyksta antropogenine klimato kaita. Niekas neabejoja ir niekas nepriestarauja teiginiams kad geologiniame laikotarpyje buvo siltesniu ir saltesniu laikotarpiu nei dabar. Klimatas Zemeje keiciasi ir del astronominiu priezasciu, taciau laiko masteliai yra visai kitokie (40 tukstanciu metu ir p.n.). O dabartiniai pokyciai ivyko per 200 metu (nuo pramones revoliucijos pradzios).

--skindrukas 19:10, 2009 sausio 28 (UTC)