2009 05 01 - 02 LUNI Alytus: Alytus ir traukiniai, traukiniai ir Alytus

Iš Laisvasis universitetas.

19:42, 2009 balandžio 27 versija naudotojo 84.32.98.162 (Aptarimas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Gegužės 1 - 2 dienomis. kviečiame į Išvažiuojamąją paskaitą

tema: „Traukiniai ir Alytus, Alytus ir traukiniai “.

Tradicinis dviratininkų traukinys „Olita – Orany“ bei LUNI Alytus kviečia keliauti nykstančios istorijos pėdsakais.

XIX a. pabaigoje atsiradus poreikiui stiprinti vakarinę Rusijos imperijos sieną buvo nutarta fortifikuoti miestus prie Nemuno - Kovno (dabar Kaunas), Olita (dabar Alytus), Grodna (dabar Gardinas). Statybinių medžiagų tiekimui ir greitam susisiekimui į Olitą buvo nutiestas geležinkelis. Beveik pusę amžiaus tai buvo gyvybinga transporto arterija suteikusi ženklų postūmį Pietų Lietuvos miestų ir miestelių vystymuisi. Praūžus dviems pasauliniams karams, lydimas įvairiausių istorinių aplinkybių, šis pramoninės revoliucijos reliktas pamažu ėmė nykti. Šiandien dar tebeturime išlikusių inžinerinių struktūrų, tyliai bylojančių apie plačius to meto žmogaus minties užmojus bei anuomet vyravusią dvasią.

Kelionė skirta pirmojo traukinio atvykimo į Alytų 110-osioms metinėms paminėti. Prisijungti prie žygio kviečiami visi dviračių ir istorijos entuziastai.

Traukinys išvyksta gegužės 1 d. 8:15 nuo Alytaus dailės mokyklos (S. Dariaus ir S. Girėno 25); 8:32 val. iš Alytaus senosios geležinkelio stoties (Gardino g. 14). Kelionės trukmė – 8 valandos.

Gegužės 2 d. 10:11 val. dviratininkų traukinys išvyksta iš Varėnos geležinkelio stoties į Alytų.

Planuojantys vykti kviečiami susipažinti su keliautojo atmintine www.sotvaras.lt [1] bei registruotis laisva forma info@sotvaras.lt

Daugiau informacijos: http://www.sotvaras.lt