Kaip aukštajam mokslui sutaupyti lėšų ir tuo pačiu sukurti didesnę pridėtinę vertę

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

[redaguoti] Kas yra laisvosios kompiuterinės programos?

Laisvosios (atviro kodo) kompiuterinės programos kuriamos pagal bendruomeninę ideologiją, kad kiekvienas norintis galėtų jas laisvai kopijuoti, platinti, išstudijuoti, modifikuoti, tobulinti bei naudoti savo reikmėms. Jų platinimo licenzijos neriboja naudotojų skaičiaus ar laikotarpio.

Universitetai gali sėkmingai optimizuoti savo išlaidas naudodami laisvas programas studijų procese bei moksliniuose tyrimuose. Laisvųjų programų judėjimas kaip tik ir kilo iš aukštojo mokslo įstaigų (MIT, Berkley), jas taip pat plačiai naudoja CERN, Carnegie Mellon, ..?? Google finansuoja studentams vasaros praktikas tobulinant laisvąsias programas∞.

[redaguoti] Kokie laisvųjų programų privalumai lyginant su įprastomis nuosavybinėmis programomis

Įsigijimo savikaina minimali Ji lygi įstaigos poreikių ir esančių programų analizės bei informacijos išsaugojimo kaštams.

Patogūs platinimo/instaliavimo/naudojimo/priežiūros būdai. Galima nesunkiai pasidaryti sau patogų programų rinkinį ir jį naudoti paskaitose bei duoti naudotis studentams. Žinomiausias laisvos programinės įrangos pavyzdys - GNU/Linux operacinės sistemos. Linux operacinės sistemos iš kart platinamos su pilnaverčiu programų rinkiniu. Jas visas galima įdiegti vienu klavišo paspaudimu! Taip pat galima automatizuotai įdiegti iš kart į daug kompiuterių. Panašiu principu veikia ir programų einamoji priežiūra, atnaujinimas ar konfigūravimas.

Legalumas Legalumas padėtu baigti dažnai pasitaikantį, tarp dėstytojų ir studentų, programinės įrangos naudojimo modulį. Kuris pasireiškia tokiu pavyzdžiu, kai universitete naudojama programinė įranga yra brangi ir neprieinama studento finansams. Tokiu būdų universitetas priverčia studentą naudoti, namų darbų užduotims atlikti, nelegalę programinę įrangą, tad studentas priverstas pažeisti įstatymus. Vykdytu mokslinių tyrimų rezultatai gauti naudojant nelegalią programinę įrangą, gali stipriai pakenkti jūsų, kaip mokslininko autoritetui. Tai parodys, kad jūs negerbiate intelektualinių darbų autorių teisių ir ...

Lengvai verčiamos į lietuvių kalbą. Laisvosios programos turi paruoštas patogias lokalizacijos (vertimo į kitas kalbas) priemones.

Globalus bendradarbiavimas ir pagalba Laisvos programos yra kuriamos be sienų bei paremtos stipriais bendradarbiavimo ryšiais. Iškilus neaiškumams arba norint realizuoti jums reikalingą savybę, galima lengvai kontaktuoti su kitais bendruomenės naudotojais, tarp kurių potencialiai yra užsienio universitetų atstovų.

[redaguoti] Kokios laisvųjų programų naudojimo kliūtys

Pagrindinė kliūtis, tai esamos programinės įrangos naudojimo įpročiai, kurie dažnai trukdo atrasti geresnius įrankius jūsų ir jūs supančių žmonių darbui.

Ką galima padaryti, kad laisvosios programos būtų labiau naudojamos

Visų pirma, dėstant kompiuterijos įvadą reiktų supažindinti su laisvąją programinė įrangą. Informatikos studentams tai yra puiki dirva tobulėti -- skirkite jiems namų darbus ar kursinius atlikti naudojant laisvąsias programas. Juk jomis paremta 80% internetinių svetainių.

[redaguoti] Atviro kodo pranašumai IT specialybių studentams

Atvirą kodą naudoja ir propaguoja didelės ir rimtos IT korporacijos, pavyzdžiu: IBM, SUN, Novel, Canonical, Google ir kitos.

Prisidedant prie atviro kodo projektų: - galima realiai prisidėti prie šiuolaikinių technologijų kūrimo (o ne tik kurti imitacines programas, kurių niekas nenaudos -- kaip dažnai pasitaiko universitetinėse užduotyse) - galima išsamiai stebėti, kaip vystosi projektai -- su kokiais sunkumais susiduria ir kaip juos įveikia (arba neįveikia) - mokomasi dirbti komandoje - išmokstama dirbti su versijų kontrolės sistemomis (SVN, Bazaar, GIT ir pan) - įgyjama tarp kultūrinio bendradarbiavimo patirtis, taip tobulinant bendravimo ir kitus svarbius įgūdžius.

[redaguoti] Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Kaip aukštajam mokslui sutaupyti lėšų ir tuo pačiu sukurti didesnę pridėtinę vertę