2009 10 20 LUNI Kaunas „Jėzus - revoliucionierius, Galilėjos filosofas, pirmojo amžiaus hipis?”

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką


Kaune Laisvojo universiteto (LUNI) paskaitos jau įsibėgėjo – rengiamas ketvirtas užsiėmimas. Praėjusią savaitę prasidėjusį paskaitų ciklą apie gyvūnų teises paįvairins visai kitomis idėjomis dvelkianti paskaita – diskusija „Jėzus – revoliucionierius, Galilėjos filosofas, pirmojo amžiaus hipis?”. Ją ves Valdas Mackela - Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro bendradarbis ir VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas. Šis susitikimas yra ypatingas ne tik tuo, kad į Jėzaus asmenybę bus pažvelgta moderniai ir visai iš kito taško, bet ir savo vieta: LUNI šį kartą persikelia į neformalią aplinką, Putvinskio g. 48 įsikūrusį “Liberty pub”. Paskaita vyks antradienį, spalio 20 d. 18 valandą.

Lektoriaus domėjimosi sritys yra labai įvairios: misticizmas, antikinis ir šiuolaikinis gnosticizmas, ezoterizmas, apokrifiniai tekstai, tarpreliginis dialogas. Lektorius V.Mackela, kalbėdamas apie Jėzų, pirmiausia kelia klausimą „Kas šis vyrukas?”. Toks klausimas kilo daugeliui Jėzaus amžininkų, sekėjų, priešininkų. Taip pat daugybę bandymų atsakyti į šį klausimą galime rasti ir po dviejų tūkstančių metų. Jėzus neabejotinai yra daugiausiai aptarinėta ir tyrinėta asmenybė iš kada nors gyvenusiųjų. Tačiau tik neseniai imtasi tyrinėti istorinį Jėzaus iš Nazareto asmenį taikant modernius istorinio tyrinėjimo metodus.

Lektorius pažadėjo visą medžiagą apie Jėzaus gyvenimą ir jo idėjas pateikti visai kitu kampu, įdomiai ir kitaip, nei mes esame įpratę girdėti. Dėstytojas pasižymi pasaulietišku mąstymu ir yra linkęs į įvairias diskusijas ne tik krikščionybės tema, taigi ši paskaita yra skirta visiems.

Laisvasis universitetas (LUNI) - tai alternatyvus savišvietos tinklas be universiteto rūmų, rektorių, katedros vedėjų ir bet kokių hierarchijos santykių. LUNI diskusijose, rengiamose šešiuose Lietuvos miestuose, gyvai aptariami įvairūs, dažnai kontraversiški klausimai. LUNI siekia, jog žmonės būtų atviri ir aktyvūs dalyviai visuomenėje, o ne pasyvūs stebėtojai ar dominuojančios nuomonės atstovai.

Daugiau informacijos teiraukitės: Viešųjų ryšių koordinatorė, Tel. 86 240 57 40, El. paštu: luni.kaunas@gmail.com, www.luni.lt

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras: