Apie LUNI per Lietuvos Radijo laidą "Žinių amžius"

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Laidos garso įrašas

Trumpas šios laidos aprašymas:

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

Čia nėra hierarchinių santykių tarp studentų ir dėstytojų, o žiniomis, priklausančioms visiems, dalijamasi nemokamai.

Laisvasis universitetas LUNI – neformali savišvietos iniciatyva, siekianti suburti įvairaus amžiaus žmonių grupes: dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius. šiuo metu LUNI fakultetai veikia Kaune, Alytuje, Klaipėdoje, Kuršėnuose, Panevėžyje ir Plungėje, Žemaitijos kaime įsikūrusioje „Eko troboje“. Laisvajame universitete jau spėjo apsilankyti italų filosofas Francas Berardis, Joanne Richardson iš Rumunijos. Tiek lietuvių, tiek užsienio šalių lektorių temos aštrios, provokuojamos, keliančios diskusijas. Vakarų visuomenės kritikai dažnai akcentuoja, kad iki šiol daugumai studijuojančiųjų universitetuose labiau rūpi diplomas, o ne žinios, karjera, išsilavinimas, griežta mokymosi programa, o ne kūrybiškumas.

Ant šių trijų banginių ir laikosi šiandieniniai universitetai tiek Vakarų pasaulyje, tiek Lietuvoje. Tam pritaria ir „Žinių amžiaus“ dalyviai, pagrindiniai iniciatoriai, įkūrę laisvąjį universitetą LUNI, kaip alternatyvą mūsų šalies aukštajam mokslui.

Mintimis dalijasi ekonomistas, rašytojas ir žurnalistas Darius Pocevičius, visą dešimtmetį Londone gyvenantis vertėjas Saulius Užpelkis ir šią vasarą atvykęs iš JAV gyventi į Lietuvą Arnoldas Blumberg, vienas eksperimentinio koledžo Mineapolyje įkūrėjų.