Aptarimas:2009 01 29 LUNI Vilnius: Stanislovas Tomas. Riaušių istorija: teisinė padėtis

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čia aptariame šį puslapį: 2009 01 29 LUNI Vilnius: Stanislovas Tomas. Riaušių istorija: teisinė padėtis

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:


Turinys

Albinas rašė ...

Labai romantiškai ir uždegančiai parašyta,tikrai ekstremalu.Tik labai vienpusiška.O į ką linkę "profesionalūs" riaušininkai?,gal į racionalų mastymą.Ar jiems įra skirtumas kur dalyvauti-futbolo stadijone ar piketuotojų sambūryje?.Jeigu jų saviraiškos forma tokia,tai visa kita tik detalės.

--Albinas 19:35, 2009 sausio 28 (UTC)

zeitgeist rašė ...

Sorry, bet man naišeina suprasti tokios paskaitos prasmės. Kitaip sakant padiskutuokime apie tai, kas žmonėms labiausiai patinka. Ar ne laikas pradėti veikti konstruktyviai, o ne destruktyviai? Čia tarsi patenkinamas masės poreikis kalbėti apie žiaurumus. Eh jūs :) Turbūt praleisiu šią paskaitą. Jau dabar matau krūva beprasmiškų karštų ginčų.

Stop talking, Start doing !

--zeitgeist 06:50, 2009 sausio 29 (UTC)

stepis rašė ...

"Albinai", tu siulai pensininkui, studentui, statybininkui skaityt istatymus ir ieskot teiseto kelio valdziai priverst dirbt teisingai?? Tuo labiau kad juos paskaicius pamatysi jog jokiu teisiu (iskyrus iliuzines/utopines) paprastas zmogus neturi... kai valdzios atstovai jauciasi ne tarnai visuomenei, o visuomene laiko savo tarnais, tai kitu budu kaip jega juos pasalinti is sosto nera... Kaip gali godu zmogu graziuoju paprasyt kad jis atsisakytu aukso? nesamone... "Zeitgeist: Stop talking, Start doing !" butent! Riauses tai labai konstruktyvus ir svelnus pokalbis su oligarchais. Konstruktyvus del to, kad tik po riausiu prasidejo konkretus veiksmai teisingesne linkme. O svelnus del to kad musu oligarchai/lobistai nusipelno kur kas grieztesniu bausmiu, uz tai kad naudojasi savo privilegijom didinti savo asmenine gerove ir didinti skurda zmonems.

--stepis 09:52, 2009 sausio 29 (UTC)

stepis rašė ...

Zmoniu pasyvumas, sudare terpe godiems zmonems isivyrauti, o del to kencia visa mase paprastu zmoniu. Manau, kad nuolatines riauses turi priverst susimastyt oligarchus, kad visgi geriu reikia dalintis su visais, o ne tik sau pasiimt. Ir, prasau, nereikia tu skambiu fraziu "kitu turta skaiciuot negrazu". Kai tik i valdzia atsises protingi nesavanaudziai zmones, nieks riausiu ir neorganizuos. Gal kas turit geresniu minciu, kaip sprest problemas? Albinai pateik kokinors racionalu sprendima.

Keletas nuogirdu apie prancuzus: pas juos darbo savaite 38h per metus priklauso 5 sav apmokamu atostogu turint vaika per diena 4h skiriama nemokama aukle, kuri priziuri vaika ir padeda tvarkytis namuose.

ar musu sveikatos ir svietimo sistemos gali prilygti jiems? Kodel pas mus pasistacius nuosava katiline sildymas pigesnis nei centrinis?

Manot kad situ problemu nezino musu isrinktieji valdzios vyrai? Tik riausemis reikia ivaryti jiems baimes, kad pagaliau pajudintu savo uzpakalius.

--stepis 10:23, 2009 sausio 29 (UTC)

Pasisakantis rašė ...

Tiesą pasakius visoje "paskaitoje" neradau jokių pagrįstų įrodymų, kuo gi tos riaušės geros... pvz. kaip prancūzų studentų protestas dprieš reklamą, atsiprašau, bet tai labai geras parodymas, kaip nesiskaitant su kitų nuosavybe galima išgarsėti... taip pat "Iliustracijai pažiūrėkime ištrauką iš Vilniaus neramumų, kur matosi, kad Lietuvos policininkai sadistiškai pasitenkindami atima iš žmogaus mobilų telefoną, sudaužo jį, o po to pradeda mušti ir patį žmogų. ".. atsiprašau, filmuką pažiūrėjau 2 kartus... mačiau tik tiek, kad žmogus grasino ar grūmojo policininkams (kad atima telefoną ir mušą žmogų nesimato)... kame čia įrodymas??? gal visgi reiktų ne savo emocijas išlieti tokiose paskaitose, o konkrečiais pvz. remtis ir tikrai paskaitas skaityti atsižvelgiant į faktus? Neteisinu nei tų, nei tų.. abi pusės kaltos.. turiu ir savo nuomone šiaip klausimais, bet šiuo atveju pabandysiu ją pasilikti sau. Reiktų dirbti ir pasidomėti ką valdžia nori ir ką siūlo, o ne riaušias propaguoti. Nei viena valstybė ir jos gerovė nebuvo pastatyta muštynėse. Reiktų atkreipti dėmesį, kas kitose šalyse riaušes kelia, koks tų žmonių socialinis statusas? ir kaip jie gyvena? Tie patys prancūzai-riaušininkai, dauguma nei piršto nepajudins, kad geriau gyventų, o riaušes suorganizuos ir kova pasieks ko nori.. o tie kas dirba ir masto kaip geriau gyventi, tikrai neis į tokius susirinkimus... tai tik mano nuomonė, gal geriau mes dirbame ir pasistengiam dėl Lietuvos gerovės ir ateities, nei keikiam valdžią ir sakom, kokie jie blogi, o mes geri?

--Pasisakantis 11:43, 2009 sausio 29 (UTC)

Gedas rašė ...

Gal ir gerai kartais iskrust langus. Tada isgaruoja tas ju kolektyvines atsakomybes sukeltas saugumo jausmas. Cia kaip primityvus feedback variantas. Aisku, feedbacka galima humaniskesni sugalvoti. Pvz., metu gale tauta isrenka jos akimis "labiausiai nusidejusi" kostiumuota smiki, ir Lukiskiu aiksteje viesai uzmeto akmenimis.

--Gedas 10:56, 2009 sausio 30 (UTC)

Gedas rašė ...

Beje dar pasvarstymams. Kas butu, jei sulauke pirmuju sniego gniuzciu, pareigunai butu mete savo skydus ir pradeje metyti sniego gniuztes atgal?

--Gedas 11:03, 2009 sausio 30 (UTC)

Albinas rašė ...

Paaukojau vakarą norėdamas Tomą Stanislavą pamatyti ir išgirsti gyvai,tikėjausi pamatyti kažką panašaus į Čegevarą..,deja.Visai pasyvi agitacija su juntama baimės gaidele,toks mano įspūdis. Paskaita buvo pradėta pateikiant Kristaus akciją išvartant prekeivių prekiaujančių šventykloje prekystalius,tačiau be komentaro. Jo vietoje buvo filmukas apie riaušes ir komentaras apie riaušininkų drąsą. Mano supratimu Kristus pasirinko tokią kalbos formą su prekeiviais dėl to, kad skaitė,jeigu vietoje kur žmonės ateina dvasinių gėrybių,prekeiviai jiems bruka fiziniais,tai ir jo žodžiai prekeiviams bus nesuprantami. Ar manote kad ir šiandieninis parlamentas Yra dvasios debilai,kad renkatės riaušes kaip vienintelę susikalbėjimo priemonę. Tarp kitko kaip veiksminga ir perspektyvi priemonė gali būti tik TAIKI MASINĖ DEMONSTRACIJA ir debatai kuriuose konstruktyviai išdėstomi visi reikalavimai. Jėga yra VIENYBĖJE, bet ne pasisvaidyme akmenimis ir pasilodyme pagražintam rusiškais "deimantukais".Lietuviai ne kartą pademonstravo kad VIENINGAI susitelkus galima kovoti prieš bet kokią destruktyvią ir didelę jėgą. Tomui S.siūlyčiau pasiskaityti David Hawkins knygą "POWER vs FORSE". Jeigu grįžtant į pradžią tai Kristus mano supratimu buvo vienas ekstremaliausių man žinomų dvasinių mokytojų.Net savo misiją žemėje užbaigė tikrai ekstremaliai,pademonstruodamas koks yra menkas fizinis skausmas palyginus su dvasiniu kurį tenka iškęsti dvasingam žmogui žemėje.


--Albinas 21:29, 2009 sausio 30 (UTC)

Albinas rašė ...

Aš niekam nieko nesiūliau,tik pateikiau savo požiūrį.Man teko pažinti visokios teisėtvarkos ir valdžios ne vienoj tik rytų,tiek ir vakarų valstybėje ir visose radau ir patyriau visko.Reikalas tik tame ką tu nori matyti.Jeigu nori matyti blogį,tu jo rasi visur,jeigu nori matyti gėrį,tu jo rasi visur - tai kiekvieno išimtinė asmeninė laisvė. Gal pastebėjai,kad aplinka keičia žmogaus elgesį.Tai gal pradėkim keistis,ir natūraliai įtakosim kitų pasikeitimą.Nustokim būti utopistais ir nenorėkim absoliutaus,nes absoliutus tai tiktai kol nepasireiškęs. O gal norėčiau, kad į masinę demonstraciją vietoj akmenų ir špygų pasiimtume plakatus kur parašytume kaip mes juos mylime už jų gerus nesavanaudiškus norus.

--Albinas 22:19, 2009 sausio 30 (UTC)


Taiki masinė demonstracija yra paranki valdžiai, nes po jų užtenka taikiai pakalbėti, taikiai pažadėti ir galima taikiai daryti toliau tą patį. Veiksminga yra taiki ir smurtinga demonstracija. Kada ir pasakoma ir parodoma kas bus, jei padėtis nebus taisoma. Įsijautusiai mažumos valdžiai labai sveika karts nuo karto sutepti kostiumą ar išbarškint kokį langą- padeda nusileist ant žemės ir kiek prislopina patetiškus tonus. Albinai, matyti, kad tu esi tikintis žmogus, nes visos religijos kaltina ne aplinkybes, o žmogų ir kviečia susitaikyti, keistis viduje. Ir, deja, puikiai palaiko vergystę.

Krabas

apie pasyvuma rašė ...

Albinai, tu gal nepergyvenk, kad paskaita buvo nepakankamai agresyvi. ST puikus teisininkas ir zino, kad uz riausiu propagavima gresia baudziamoji atsakomybe. Nors, jauciu jis ir norejo propaguoti riauses:)

--apie pasyvuma 17:46, 2009 sausio 31 (UTC)