2008 11 21 LUNI Alytuje: KITOKIOS STRATEGIJOS

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Šį penktadienį, lapkričio 21 d., 17 val. trečioji paskaita Alytuje.

Paskaitos tema: KITOKIOS Strategijos

Gediminas Baranauskas leidykla KITOS KNYGOS

· Intelektualinės terpės dekomercializacijos ir išvalstybinimo trajektorijos: Kitos knygos, Juodraštis, Laisvasis universitetas

Ar gali kažkokia, pavadinkim, „intelektualinė terpė" egzistuoti išvengdama dviejų fundamentalių mūsų dabartinio gyvenimo elementų – laisvosios rinkos ir valstybės? T.y. netenkinti rinkoje esančių rekreacinių, pramoginių, „pasikultūrinimo" bei „meno vartojimo" poreikių ir tuo pačiu nevykdyti valstybinio užsakymo, kuris liepia nukreipti žmonių veiklą ir mąstymą „tinkama" linkme. Realiai kultūrinė gamyba egzistuoja laisvos rinkos ir valstybės teikiamų užsakymų sąlygomis. Kas moka pinigus, tas ir užsako muziką. Ar įmanoma kažkokiu gal mistiniu būdu (iš tiesų šiek tiek gudraujant ir veidmainiaujant J) išlaviruoti tarp šių dviejų galingų monstrų – valstybės ir rinkos? Anksčiau buvo įprasta manyti, kad „laukinis kapitalizmas sunaikins kultūrą", tačiau naujienos, kurias pateikė technologinė pažanga,– kompiuteriai, internetas, mobilios komunikacijos – suteikė naujų galimybių ir postūmių viešosios erdvės revanšui įvairiose srityse, pavyzdžiui, leidyboje ir žiniasklaidoje. Personaliniai kompiuteriai ir ypač internetas palengvino, atpigino ir pagreitino leidinių parengimą ir apskritai leidybinę veiklą, įskaitant įdomių leidinių paiešką bei susitarimus dėl autorinių teisių. Dabar leidėjai, vertėjai, redaktoriai, autoriai, knygų maketuotojai ir dizaineriai, taip pat recenzentai, rašantys apie knygas, žiniasklaida, gali bendradarbiauti namie, sėdėdami prie savo kompiuterių. Patobulėjo ir spausdinimo technologijos (pereita prie skaitmeninio proceso), išsivystė ir spaustuvių paslaugos, jos dabar gali pasiūlyti ne tik spausdinimo ir įrišimo paslaugas, bet ir popierių pakenčiama kaina. Visi šie pokyčiai teikia naujų galimybių. Žinoma, pirmiausiai elektroninėje terpėje, bet ne vien tik joje.

Robertas Bartašius gimė 1961m., Panevėžyje. Studijavo tuometiniame Kauno Politechnikos Institute, statybos-santechnikos fakultete. Vėliau dirbo, tarnavo sovietų armijoje, restauravo dvarą, pardavinėjo naudotą buitinę techniką. Šiuo metu niekur ir niekam nedirba, kuria skulptūras ir statosi savo namą.

· Tarp skvoto ir apartamentų gedimino pr.

pademostruos filmuotą medžiagą apie savo „pasidaryk pats" būsto statybą ir pasidalins patirtimi, kaip pasistatyti namą praktiškai iš nieko.

Kas valstybei yra būstas ir kas būstas yra žmogui? Ar reikia paramos benamiui? Komuna ar privati valda? Trumpa vieno namo statybos apžvalga (su nuotraukomis ir filmuku) Idėja - Asmeninė patirtis - pliusai ir minusai.


Laisvasis universitetas – tai savanoriška bendruomeninė iniciatyva, siekianti kurti alternatyvas dabartinės visuomenės susvetimėjimui, švietimo modeliui, suburti neabejingus supančiam pasauliui žmones ir kalbėtis įvairiomis temomis, dalintis patirtimi, žiniomis, idėjomis. Laukiami visi, norintys pasiklausyti ir išsakyti savo mintis, diskutuoti. Atėjo laikas patiems keisti abejingumu persisunkusią visuomenę.

Paskaitos vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Daugiau informacijos www.luni.lt bei www.sotvaras.lt