LUNI Vilnius 2009 09 15 Timūras Saakovas. Religijos gimimas. Religinis santykis su pasauliu. Pagal F. Nietzschę (garso įrašas)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Rugsėjo 15 d., antradienį, 18.00 val., įvyko filosofinė diskusija apie religiją – religijos gimimą ir religinį santykį su pasauliu. Diskusijos vedėjas buvo VU filosofijos fakulteto studentas, filosofinės radijo laidos „Įžvalgos“ autorius Timūras Saakovas. Diskusija vyko „Satta“ klube, Vilniaus g. 16 (kieme, greta „Lietuvos ryto“ redakcijos).

Trumpai apie lektorių:

Vardas, pavardė: Timūras Saakovas

Gimimo data: 1986 m. gegužės 23.

Gimtasis miestas: Vilnius.

Filosofinė veikla: Radijo laida „Įžvalgos“ per Start FM – kūrėjas ir vedėjas.

[redaguoti] Religijos gimimas. Religinis santykis su pasauliu. Pagal F. Nietzschę

Šiandienos pasaulyje formuojasi stiprus ateistinis ar net antiteistinis judėjimas, kurio garsiausi vedliai yra Richardas Dawkinsas, Samas Harris, Danielis Dennetas ir Christopheris Hitchensas. Jie iš esmės teigia, kad:

  • visos visų religijų metafizinės prielaidos yra klaidingos,
  • religija neturi nieko bendra su gyvenimu,
  • ji ugdo fundamentalistus ir yra priešiška mokslui...

Įdomiausia šioje situacijoje yra tai, kad jei vokiečių filosofas, kurio vardas šiandien perdėtai siejamas su fraze „Dievas mirė“ ir kuris pabandė suduoti kone mirtiną smūgį krikščionybei, o netiesiogiai - ir religijai apskritai, su šia kompanija, kuri kelią klausimą „protas ar religija?“, nesutiktų vienu esminiu punktu. Pasak Friedricho Nietzschės, būtent Sokrato įneštas vienpusis racionalumas, ėmęs naikinti mitopoetinę filosofijos pusę, sukūrė ne tik monoteistinę religiją, bet ir patį mokslą. Protas = religija.

Daugiau informacijos: Timūras Saakovas. Religijos gimimas. Religinis santykis su pasauliu. Pagal F. Nietzschę

Paskaitos garso įrašas. Trukmė- 1:33:26