2009 11 11 Luni Plungė. Vidas Vokietaitis ir Alma Vyšniauskaitė. Folkloro vakaronių tradicijos

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Yra daug galimybių turiningai praleisti laisvalaikį. Vienas tokių būdų - tautinės folkloro vakaronės. Jos rengiamos didžiuosiuose Lietuvos miestuose bent kartą per mėnesį, o kartais ir dažniau.

Musų idėja yra šiek tiek pašnekėti, o po to daug šokti. Svarbiausia - bus šokių pamokos ir jų teikiamas džiaugsmas. Užsiėmime nagrinėsime šiuos klausimus:

1) Kodėl plinta vakaronių virusas Lietuvoje? Kas tai yra?

2) Viruso kilmė

3) Kaip šis virusas veikia žmogaus fizinę ir dvasinę sveikatą?


Paskaitos aptarimas [[1]]

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

"Pagal skirtingą požiūrį į stilizuotą ir autentišką lietuvių liaudies šokį Lietuvos visuomenėje aiškiai išsiskiria atskiros žmonių grupės. Stilizuotų šokių atlikėjams ir kūrėjams autentiškosios šokio formos atrodo neestetiškos ir primityvios. Folkloristams, priešingai, kičą primena kordebaletinis šokio atlikimas. Plačioji visuomenė susidaro dvilypį įspūdį apie liaudies šokį. Jis asocijuojasi su stilizuotu šokiu, tačiau iš kitos pusės dažnai įsivaizduojamas kaip grubus, nerangus, sunkiasvoris arba kaip spontaniška, bet kaip šokama „Polka su ragučiais“ per vestuves ar kitas progas. Patekusiems į folklorinę vakaronę, turistų surengtą pasišokimą prie laužo ar tradicinių šokių klubą didžiulė autentiškų liaudies šokių įvairovė, natūralus jų žavesys ir gracija tampa savotišku atradimu."

Trečiadienį apturėtoje paskaitoje Vidas Vokietaitis ir Alma Vyšniauskaitė supažindino mus su folklorinių vakaronių tradicijomis ir pamokė keleto šokių.

Nuotraukos iš paskaitos:

Vaizdas:Luni.Plunge.Sokiai1.jpg

Vaizdas:Luni.Plunge.Sokiai2.jpg

Vaizdas:Luni.Plunge.Sokiai3.jpg