Artūras Tereškinas. Kuriamas Lytinių santykių institutas

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką


Neseniai po mano paskaitos LUNI ir straipsnio, besiremiančio šia paskaita Delfyje, gavau įdomų elektroninį laišką. Sužinojau, ko nežinojęs, išgirdau, ko negirdėjęs. Pasirodo, Lietuvoje ką tik užregistruota organizacija - iš tikrųjų UAB - „Vyrų ir moterų santykių institutas". Ir netrukus „Vyrų ir moterų santykių institutas" surengs konferenciją! Apie ką? Apie vyrų ir moterų santykius. Man bendraujant su Instituto iniciatoriais, konferencijos pavadinimas dar nebuvo aiškus, tačiau jos motto skambėjo išdidžiai: „Krizė tėra viena - mūsų tarpusavio santykių krizė. Mūsų kartos vyrų ir moterų vienatvė". Uff... Tai jau tikrai.


Instituto iniciatorių paprašytas net į vieną LTV televizijos laidą nuėjau, išdėsčiau savo požiūrį, nors keista atsakinėti į klausimus apie tai, kodėl vyrų ir moterų santykiai krizėje ir tai, kodėl neva seniau buvę daug geriau. Pažiūrėkit, mūsų senoliai susikabinę išgyvendavo santuokoje visą gyvenimą, o dabar valentaitės ir pinkevičiai skiriasi po penkių mėnesių. Kodėl tokia baisi mūsų santykių krizė? Atsakykite: kodėl?


Aš nudelbiu akis: jokios krizės čia nėra. Viskas keičiasi ir tiek. Krizės ir panikos retorika tik paslepia tai, kad ir vyrai, ir moterys keičiasi bei ieško naujų buvimo ir išgyvenimo būdų. Kinta žaidimo taisyklės: apačios nebenori gyventi po senovei, o viršūnės nebegali valdyti taip, kaip seniau. Žodžiu, klasių kova, tik dabar ji vyksta ir tarp moterų bei vyrų. Ir tarp skirtingų moterų bei vyrų grupių. Ir tų grupių viduje. Tarp raudonplaukių moterų ir blondinių. Tarp praplikusių ir garbanotų vyrų. Tarp kenčiančių inteligentų ir linksmai pinigus skaičiuojančių politikų.


Bemąstant apie „Vyrų ir moterų santykių institutą" mums su pažįstamais irgi kilo idėjų: o kodėl mums neįkūrus Lytinių santykių instituto?! Lietuvai tokio instituto apverktinai reikia. Pagerinus lytinių santykių kokybę, galbūt ir išbristume iš tos prakeiktos „mūsų tarpusavio santykių krizės". Šis institutas galėtų rengti konferencijas, seminarus, mokymus, stovyklas, kuriose vyrai ir moterys gilintųsi į lytinius santykius ir teoriškai, ir praktiškai. Būtų nuostabu. O kol kas renkame savanorius šiam institutui. Jei idėja sudomino, rašykite lytiniaisantykiai@yahoo.com arba skambinkite: 322 223 322 223 J


Best, A. http://tereskinas.com/node/131


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Artūras Tereškinas. Kuriamas Lytinių santykių institutas