LUNI Vilnius 2009 11 19 Donatas Paulauskas. Homoseksualumo socialinis diskursas Lietuvoje (garso įrašas)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Donatas Paulauskas – humanistas, laisvasis žurnalistas, eseistas, žmogaus teisių aktyvistas. Šiuo metu mokosi Mykolo Romerio universitete. Domėjimosi sritys – sociologija, postmodernizmo teorija, literatūra, žmogaus ir LGBT teisės, politika ir pilietinis aktyvizmas.

Šiandien Lietuvoje homoseksualumas yra viena iš svarbiausių aktualijų. Nepilnamečių apsaugos įstatymas, sukėlęs tarptautinį ir vietinį rezonansą, atgaivinęs diskusijas apie homoseksualumą, tapo puikia proga pasireikšti kolektyvinei sąmonei ar visuomenės pozicijai homoseksualų atžvilgiu. Minėtas įstatymas ir po jo sekusios apologinės diskusijos buvo lyg indikatorius, kuris reprezentavo visuomenėje vyraujančias normas, stereotipus, mitus, nesupratimą ir netoleranciją.

Paskaita nebus skirta homoseksualumo biologinės kilmės tyrinėjimui bei aiškinimui – tai biologų ar kitų mokslininkų prerogatyva. Šiuolaikinėje visuomenėje, kai į viešumą išeina vis daugiau homoseksualių žmonių, daug svarbiau yra socialinis homoseksualumo aspektas, kurio analizė leidžia suprasti dabartinę homoseksualių žmonių padėtį visuomenėje.

Daugiau informacijos: Donatas Paulauskas. Homoseksualumo socialinis diskursas Lietuvoje

Paskaitos garso įrašas. Trukmė- 1:51:59