„Studentų pasipriešinimas” – už permainas aukštajame moksle ir nacionalinį studentų sukilimą!

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką


Kovo 30 d. keturios oficialios moksleivių ir studentų organizacijos, pasinaudodamos Kremlių aktyviai palaikančio Rusijos judėjimo „Naši“ pavyzdžiu, organizuos nemokamą lietuviškų popso žvaigždžių koncertą, kad į jį susirinkęs jaunimas „pasisakytų už permainas šalies aukštajame moksle“. Susidūrę su nemenku visuomenės pasipriešinimu, antikonstitucinės aukštojo mokslo reformos organizatoriai, matyt, prisiminė seną gerą sovietinę taktiką, kai būdavo manipuliuojama partijos sprendimams visada pritariančiais liaudies laiškais, ir sumanė inicijuoti analogišką valdžios palaikymo vajų.


„Studentų pasipriešinimas” mano, jog tokia iniciatyva rengti nemokamus pasilinksminimus yra gryna manipuliacija, kuria atvirai siekiama papirkti viešąją jaunimo nuomonę. Kviečiame studentus sukilti, skelbti streikus ir barikaduotis universitetų bei kolegijų pastatuose.


Norime įspėti, kad buldozerio pricipu stumiamos aukštojo mokslo reformos iniciatoriai formuoja iškreiptą ir vienpusį viešąjį diskursą: pasisakantys už permainas aukštąjame moksle, valdžios požiūriu, automatiškai pasisako už dabartinę valdžią ir jos antikonstitucinius sprendimus. Taip anaiptol nėra, gerbiamieji! „Studentų pasipriešinimas“, kaip ir kiti valdžiai oponuojantys jaunimo judėjimai, pasisako UŽ PERMAINAS, tačiau ne tokias, kokias siūlo valdantieji. Juo labiau, kad konservatorių ir liberalų stumiamos AM reformos net negalima pavadinti „permainomis moksle“, tai greičiau permainos „greta mokslo“. Apmokestinti aukštąjį mokslą ir jį sukomercinti tikintis, kad viską sureguliuos „nematoma laisvosios rinkos ranka“, yra pats paprasčiausias sprendimas, kuris net negali būti vadinamas „mokslo reforma“.


Valdžiai pataikaujančios studentų organizacijos, rengiančios šį nemokamą šou, irgi įžūliai manipuliuoja klaidinančiomis sąvokomis. Į valdžios palaikymo koncertą jie kviečia „pilietinę atsakomybę jaučiantį jaunimą“, tarytum valdžios sprendimų nepalaikantis jaunimas būtų nepilietiškas arba mažiau pilietškas. Organizatoriai skelbia, kad šiuo renginiu siekiama „kuo greičiau susitarti dėl studijų ir mokslo pertvarkos“, o tai dar kartą patvirtina mūsų nuogąstavimus, kad AM reforma bus stumiama lygiai taip pat, kaip ir liūdnai pagarsėję „naktiniai Seimo sprendimai“.


Kita vertus, į tokius renginius mes žiūrime ironiškai ir manome, jog NEMOKAMAS koncertas studentams visada ne pro šalį. Tad linksminkimės – kol kas nemokamai – ir taupykime pinigus, nes už mokslą tuojau pat reikės brangiai mokėti! Kai dabartinė AM reforma bus įgyvendinta, tokių renginių iš viso tikriausiai nebus, nes valdžiai nebereiks, kad jai „pritartų“ aktyvūs studentai, papirkinėjami nemokamais renginiais. Tad išnaudokime šią paskutinę progą! Kaip sako koncerto rengėjai: „Dabar arba niekada!“


„Studentų pasipriešinimas“ kviečia visus aktyvius jaunus žmones ateiti kovo 30 d. 17:00 val. į Europos aikštę Vilniuje ir su savimi atsinešti tuos pačius prieš aukštojo mokslo reformą pasisakančius plakatus bei transparantus, kuriuos ne kartą laikėme iškėlę prie Seimo. Mūsų šūkis paprastas: „Už permainas! Prieš reformą!“


Studentus nuskurdinti pasiryžusią valdžią gali sustabdyti tik rimtos barikados, masinis pilietinis nepaklusnumas ir sukilimas.


Piliečių grupė „Studentų pasipriešinimas“

2009 03 27


„Studentų pasipriešinimas“ 2008.05.22 inicijavo barikadų statymą VU centriniuose rūmuose, rengė kitas prieš aukštojo mokslo apmokestinimą nukreiptas studentų akcijas. Protestuodami prieš mitingų draudimą, „Studentų pasipriešinimo“ aktyvistai 2009.02.19 įteikė Seimui ironišką peticiją, kurioje ragino šaudyti į protestuotojus kovinėmis kulkomis.


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

do. rašė ...

Gerai visai interviu, su postimpresijom senesniu pasipries.akciju.

http://www.vu.lt/lt/universitas_vilnensis/uv1664/uv1664_straipsnis3/

--do. 08:17, 2009 birželio 14 (UTC)