Kvietimas į Pasaulinę veiksmų savaitę – išlaisvinkime aukštąjį mokslą

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką


„Pasaulinės veiksmų dienos prieš švietimo komercializavimą“, įvykusios 2008-ųjų lapkričio 5-ąją, rengėjai – Pasaulinis Studentų judėjimas kviečia visus dalyvauti Pasaulinėje veiksmų savaitėje, kuri vyks 2009-ųjų balandžio 20 – 29 dienomis. Pateikiame kvietimo tekstą.


Mes esame laisvai susibūręs įvairių pažangių studentų grupių iš 30 šalių 5 kontinentuose tinklas. Mus jungia kova prieš vis didėjančią švietimo komercializaciją ir už viešojo švietimo, prieinamo visiems visuomenės nariams, emancipaciją.


Vis daugiau grupių pradeda suvokti, kad už šią plėtrą atsakingos jėgos – tie, kurie privatizuoja švietimą ir, kaip ir daugelį kitų gyvenimo sričių, padaro jį kapitalistiniu – egzistuoja visame pasaulyje. Ir mes tik susivieniję galime veiksmingai toms jėgoms pasipriešinti.


Visame pasaulyje studentai, dėstytojai, dirbantieji ir tėvai klausia savęs: ar viešojo švietimo sistema dar tarnauja viešiems interesams, ar tampa privačių ir verslo interesų taikiniu? Kyla mokesčiai už mokslą, universitetai ir mokyklos verčiami verslo objektais, didėja studentų skolos, mažinamos lėšos, skirtos švietimui. Aukštojo mokslo institucijos tampa labai priklausomomis nuo galimybės pritraukti sponsorius (dažniausiai verslininkus).


Viešojo švietimo sistema – nuo vaikų darželio iki universiteto – turėtų teikti prioritetą emancipacijos aspektams, būti nemokama ir prieinama visiems. Demokratija egzistuoja tik tada, kai visuomenę sudaro emancipuoti ir apsisprendę individai, galintys kritiškai vertinti savo (socialinę) aplinką ir galios struktūras. Sistema, kurioje tokių kriterijų nėra, nelaikytina demokratine.


Tai, kad 20 šalių 5 kontinentuose prisijungė prie tarptautinės veiksmų dienos lapkritį, parodo, kad ši kova įgavo išties globalų atspalvį. Balandžio 20 – 29 dienomis aktyvūs piliečiai visame pasaulyje kartu bandys protestuoti prieš švietimo komercializaciją ir „neoliberalią politiką“.


Kiekviena grupė pasirinks, kokių veiksmų ji imsis. Svarbu, kad veiksmai būtų koordinuojami. Susisiekite su mumis, jei ketinate dalyvauti Pasaulinėje veiksmų savaitėje. Organizuokimės ir kovokime kartu!


Savo klausimus ir pasiūlymus siųskite adresu united.for.education@gmail.com


Pagal edufactory.org parengė kp

2009.03.21.


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Kvietimas į Pasaulinę veiksmų savaitę – išlaisvinkime aukštąjį mokslą