Savo veiklą pradeda Laisvasis universitetas Klaipėdoje (pranešimas spaudai)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Laisvasis universitetas (LUNI), kurio studentai siekia žinių, o ne diplomo, tęsia kas savaitę rengiamus užsiėmimus. Šią savaitę LUNI paskaitos vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kalipėdoje. 2009 m. sausio 16 d., penktadienį, savo veiklą pradeda Laisvojo universiteto (LUNI) filialas Klaipėdoje. Pirmosios paskaitos vyks nuo 18:00 val. bare „Miesto smuklė“, Tiltų g. 6, Klaipėda. Įėjimas laisvas.

LUNI Klaipėda. Į uostamiestį atvyksta du lektoriai iš Vilniaus. Istorikas, publicistas ir aktyvistas Kasparas Pocius pristatys laisvojo universiteto idėją, siekius ir tikslus, papasakos apie tokių mokymosi įstaigų patirtį įvairiose Europos šalyse. K. Pocius teigia, kad tradicinis universitetas (tiek valstybinis, tiek privatus) siekia konstruoti dėstytojų ir studentų tapatybes bei socialinį statusą, versdamas juos valstybės tarnais arba laisvosios rinkos vergais. Alternatyva tradiciniam universitetui tampa universitetinės iniciatyvos „iš apačios“ – laisvieji universitetai. Laisvasis universitetas veikia neremiamas nei valstybės, nei rinkos. Tai suteikia jam laisvę judėti, klajoti, kurtis ir atsirasti vis naujose vietose – tai ne stabili, vertikali struktūra, bet horizontalus tinklas. Antrasis lektorius – ekonomisto išsilavinimą turintis rašytojas ir vertėjas Darius Pocevičius – supažindins su didžiųjų žmonijos mąstytojų sukurtais idealios visuomenės projektais, kurie vadinami socialinėmis utopijomis: literatūrinėmis (Platono „Valstybė“, T. More’o „Utopija“, T. Campanellos „Saulės miestas“, F. Bacono „Naujoji Atlantida“, J. Swifto „Guliverio kelionėse“,E. Zamiatino „Mes“, G. Orvello „1984“, O. Huxley „Puikus naujas pasaulis“) ir praktinėmis (anarchizmas, ekonominė Parekono sistema, ateities miestas Aurovilis, pokapitalistinis Zeitgeist pasaulis).

LUNI Vilnius. Sausio 15 d., ketvirtadienį, Laisvajame universitete (LUNI) Vilniuje svečiuosis rašytojas, visuomenės veikėjas ir verslininkas Šarūnas Navickis. Lektorius yra parašęs keletą romanų, išleidęs eilėraščių rinkinį, paskelbęs nemažai straipsnių žiniasklaidoje, organizavęs kelias pilietines akcijas. Apsilankęs LUNI užsiėmimuose apie „Zeitgeist“ filmą, jis mielai sutiko pratęsti ir savaip interpretuoti, atrodo, amžinas žmonijos problemas, su kuriomis susiduria laisva asmenybė visuomenėje. Š. Navickio pranešimo tema: „Individas ir kolektyvas (pagrindinių principų apžvalga)“. Lektorius kalbės apie žmogaus (asmens) ir valstybės (kolektyvo) santykius, nusakys šių santykių prioritetus, bandys atsakyti į klausimus: Kas yra asmenybė? Kokia jos motyvacija visuomeniniame gyvenime? Kas yra valstybė – piliečių sutarties išraiška ar sąlyginis darinys? Kaip mūsų visuomenėje iliuzijos virsta realybe ir įtvirtinamas melas? Kalbėtojas remsis asmenine patirtimi, logika ir spekuliatyviais samprotavimais, tačiau primena, kad neužmirš ir „Šventojo Rašto“. Jis atsargiai įspėja: „Pristatymas, kurį naudosiu, yra veikiau neįprastas“.

LUNI kviečia norinčius išgirsti dažnai neįprastų idėjų turinčių žmonių bei pasidalinti savo mintimis, aišku, tolerantiškai diskutuojant. Čia realizuojama kitokia mokymosi motyvacija, kai siekiama žinių, o ne diplomo, dalijamasi žiniomis netarpininkaujant jokioms oficialioms institucijoms.

Daugiau informacijos apie buvusias ir būsimas LUNI paskaitas galite rasti svetainėje www.luni.lt. Čia taip pat galite perklausyti radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“ įrašus.

Laisvojo universiteto iniciatyvinė grupė

2009 01 12


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Savo veiklą pradeda Laisvasis universitetas Klaipėdoje (pranešimas spaudai)