Laisvasis universitetas diskutuos apie žaliavalgystę ir anarchofeminizmą

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Pasibaigus Laisvojo universiteto (LUNI) paskaitų maratono savaitei, kai užsiėmimai vyko kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio, vėl grįžtame į įprastą ritmą. Šią savaitę laukia paskaitos apie dvi dažnam neįprastas gyvenimo būdo filosofijas – natūralų gyvenimą gamtoje ir anarchofeminizmą.

Tadas Lomanas
Tadas Lomanas

Antradienį, gruodžio 8 d., LUNI svečiuosis Tadas Lomanas. Jis baigė karo akademiją, kur įgijo personalo vadybininko kvalifikaciją, karinį leitenanto laipsnį ir akademinį viešojo administravimo bakalaurą. Ketverius metus jis dirbo Lauko pajėgų štabo ryšių ir informacinių sistemų skyriuje, kol nusprendė mesti pareigas bei įprastą gyvenimo būdą ir gyventi visai kitaip. Lektorius, dvejus metus gyvenantis savo sodyboje Molėtų rajone ir trejus metus besimaitinantis termiškai neapdorotu (žaliu) maistu, papasakos apie savo praktikuojamo gyvenimo būdo ypatumus.

Paskaitos metu aptarsime keletą svarbesnių šio gyvenimo būdo aspektų: nuo idėjinio šio gyvenimo būdo pasirinkimo ir gyvenimo Žemės ritmu prasės iki dalijimosi praktine patirtimi apie vegetarizmą, „žaliavalgystę“, laukinių augalų vartojimą kasdieniame racione. Kalbėsime apie sveikatos atstatymą vartojant laukinius augalus ne tik kaip vaistą, bet ir kaip maistą, T. Lomanas iš savo patirties papasakos, kaipgi vyksta toks radikalus perėjimas iš technokratinio miesto pasaulio į gamtos pasaulį, kokie kyla sunkumai, kas padeda juos nugalėti.

T. Lomanas tikisi, kad kada nors aplink jo sodybą susiburs ir bendraminčių gyvenvietė. Jis mielai kviečia pasisvečiuoti visus besidominčius natūraliu gyvenimu ir „žaliavalgyste“.

Su civilizacijos malonumus iškeitusiu į vienišiaus gyvenimą sodyboje Tadu Lomanu susitiksime gruodžio 8 d., antradienį, 18 val., klube „Satta”, Vilniaus g. 16.

Lina Kutkauskaitė
Lina Kutkauskaitė

Gruodžio 10 d., ketvirtadienį, LUNI viešės praeitą savaitę apie skinhedų (skustagalvių) judėjimą kalbėjusi Vilniaus universiteto politikos mokslų studijų ketvirtakursė Lina Kutkauskaitė. Šįkart jos pranešimas bus skirtas anarchofeminizmo temai. Lektorė dėstys, koks anarchofeministinis santykis su valstybe, kapitalizmu ir visuomenės santvarka; koks anarchofeminisčių (-tų) požiūris į santuoką ir seksualinę laisvę, kaip jie vertina religiją ir moralę. Taip pat pakalbėsime apie anarchofeminizmo ir moterų emancipacijos judėjimo sąsajas, santykį su anarchizmu ir feminizmu.

„Anarchofeministinė vizija – tai pasaulis, kuriame vyrauja visiška lygybė: turtinė, rasinė, lyčių, galios ir kt. Visuomenę sudaro sąmoningi, iš tradicinio mąstymo išsivadavę individai, sugebantys teisingai pasirinkti. Visos dominavimo formos panaikintos: valstybė pakeista komunomis, moralė ir religija – žmonių vidine morale ir prigimtiniais įstatymais. Panaikinta ir santuoka, kuri laikoma moterų išnaudojimo institutu, o jos suteikiamas monopolis kito žmogaus atžvilgiu esąs nenatūralus ir prieštarauja anarchistų taip vertinamai laisvei“, – tai citata iš lektorės straipsnio Vilniaus universiteto leidinyje „Post Scriptum“. Ar tikrai anarchofeminizmas pasmerktas likti ideologine mažuma? – kelia atvirą klausimą lektorė.

Diskusija apie anarchofeminizmą įvyks gruodžio 10 d., ketvirtadienį, 18 val., kavinėje „Pas Erlicką“, Mironio g. 1.

Laisvasis universitetas (LUNI) – tai visiškai autonomiškas mokymosi tinklas, veikiantis už oficialios švietimo sistemos ribų. Jis atviras visiems. LUNI žmonės susirenka ir kalbasi apie tai, kas įdomu, svarbu, dalijasi žiniomis ir patirtimi. Kadangi čia nėra hierarchijos tarp studentų ir dėstytojų, vieną kartą buvęs studentu, kitą kartą jau gali būti dėstytoju. Kai mokslas tapo perkamas, LUNI laikosi pozicijos, jog teisę žinoti ir kritiškai vertinti pasaulį turi kiekvienas. Įėjimas į LUNI paskaitas visada nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti svetainėje www.luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. internetu klausytis radijo laidos „LUNI valanda“ per Start FM: www.startfm.lt. Norėdami operatyviai gauti informaciją apie Laisvojo universiteto renginius, prisijunkite prie LUNI „Facebook“ grupės arba parašykite laišką info.luni@gmail.com.

LUNI grupė Vilniuje

2009 12 06


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Laisvasis universitetas diskutuos apie žaliavalgystę ir anarchofeminizmą