2009 01 15 LUNI Vilnius: Šarūnas Navickis. Individas ir kolektyvas

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Sausio 15 d., ketvirtadienį, Laisvajame universitete (LUNI) Vilniuje svečiuosis rašytojas, visuomenės veikėjas ir verslininkas Šarūnas Navickis. Lektorius yra parašęs keletą romanų, išleidęs eilėraščių rinkinį, paskelbęs nemažai straipsnių žiniasklaidoje, organizavęs kelias pilietines akcijas. Apsilankęs LUNI užsiėmimuose apie „Zeitgeist“ filmą, jis mielai sutiko pratęsti ir savaip interpretuoti, atrodo, amžinas žmonijos problemas, su kuriomis susiduria laisva asmenybė visuomenėje. Š. Navickio pranešimo tema: „Individas ir kolektyvas (pagrindinių principų apžvalga)“. Lektorius kalbės apie žmogaus (asmens) ir valstybės (kolektyvo) santykius, nusakys šių santykių prioritetus, bandys atsakyti į klausimus: kas yra asmenybė? kokia jos motyvacija visuomeniniame gyvenime? kas yra valstybė - piliečių sutarties išraiška ar sąlygini darinys? kaip mūsų visuomenėje iliuzijos virsta realybe ir įtvirtinamas melas? Kalbėtojas remsis asmenine patirtimi, logika ir spekuliatyviais samprotavimais, tačiau primena, kad neužmirš ir „Šventojo Rašto“. Jis atsargiai įspėja: „Pristatymas, kurį naudosiu, yra veikiau neįprastas“.

Su lektoriumi ir būsimo užsiėmimo tema galite susipažinti jau šį pirmadienį, sausio 12 d., nuo 18 iki 19 val. klausydamiesi „LUNI valandos“ per Vilniaus universiteto radiją "Start FM" (94,2 MHz dažniu Vilniuje ir internetu http://www.startfm.lt/). Laidos pašnekovas - Šarūnas Navickis, kuriam stengsimės užduoti aštrius klausimus ir bandysime išsiaiškinti, ar asmens laisvė iš viso įmanoma tokioje visuomenėje, kuri šiuo metu susiformavo Lietuvoje. Klausimus laidos svečiui galite užduoti el. pašto adresu luni@startfm.lt arba studijos telefonu 8-5 269 6933.

Sausio 15 d., ketvirtadienis, 17:30 val. Šarūnas Navickis. Individas ir kolektyvas (pagrindinių principų apžvalga) LUNI užsiėmimai vyks Universiteto g. 3, Vilniuje, Vilniaus Universiteto centrinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje. Kaip ten patekti? 1. Ateiname prie Centrinių VU rūmų; 2. Įeiname pro pagrindinį įėjimą ir randame biblioteką; 3. Kylame laiptais aukštyn ir sekame pagal rodyklę HIC, matomą ant grindų; 4. Randame B3 auditoriją.

Š. Navickio pranešimas: http://www.luni.lt/index.php/2009_01_15_%C5%A0ar%C5%ABnas_Navickis._Individas_ir_kolektyvas_(pagrindini%C5%B3_princip%C5%B3_ap%C5%BEvalga)


2009 01 12 laidos „LUNI valanda per Start FM“ įrašas: http://www.luni.lt/LUNI_startFM/09-01-12_Luni_5.mp3