LUNI Vilnius 2009 10 13 Andrius Bielskis, Darius Pocevičius. Atsargiai – pavojingas psichopatas! (J. Bakano knygos „Korporacija“ pristatymas) (garso įrašas)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Leidykla „Kitos knygos“ ir LUNI surengė Joelio Bakano knygos „Korporacija“ pristatymą, kuris įvyko 2009 m. spalio 13 d., antradienį, 18 val., ŠMC skaitykloje, Vokiečių g. 2, Vilniuje. Dalyvavo politikos filosofas, NK95 lyderis Andrius Bielskis ir publicistas Darius Pocevičius. Buvo parodyta filmo „The Corporation“ ištraukos bei interviu su autoriumi ir diskutavome.

Teisininkas iš Kanados Joelis Bakanas knygoje „Korporacija“, pagal kurią sukurtas plačiai nuskambėjęs dokumentinis filmas „The Corporation“, teigia, jog verslo korporaciją charakterizuoja psichopatiškas godumas, žmogiškumo ir socialinės atsakomybės ignoravimas.

Mus ištikusi ekonominė krizė tik patvirtino nuogąstavimus dėl korporacinio ir finansinio kapitalizmo veikimo principų. Šiandien net ir JAV elitinėse verslo mokyklose atvirai kalbama apie tai, jog studentai yra demoralizuojami jiems kalant į galvas, kad jų tikslas – tik siekti maksimalaus pelno. Tačiau kaip pramušti galva sieną šiandieninėje Lietuvoje? Ekonominės krizės pakirstoje šalyje, tampančioje vulgarių ir atgyvenusių idėjų šiukšlynu. Lietuvoje, kurios premjeras išdidžiai pareiškia: „Mūsų tikslas – valstybė, valdoma kaip geriausios pasaulinio lygmens privataus verslo kompanijos.“

Susipažinkite su Joelio Bakano knygos „Korporacija“ fragmentu: Joel Bakan. Korporacija: patologiškas pelno ir galios siekimas. 6 skyrius. Išeitys

Pristatymo ir diskusijos garso įrašas. Trukmė- 1:39:09