Antroji LUNI paskaita Plungėje

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Praėjusį ketvirtadienį Plungės turizmo ir verslo centre įvyko antroji Laisvojo universiteto paskaita, kurioje rašytojas, vertėjas, ekonomistas, kontrkultūros aktyvistas Darius Pocevičius skaitė paskaitą tema: „Žmonijos svajonės socialinėse utopijose ir antiutopijose”. „Cinikai sako, kad žmonijos svajonės anksčiau buvo įkūnytos vaikiškose pasakose, o dabar – banaliuose Holivudo filmuose. Bet tai netiesa – kolektyvinės žmonijos svajonės materializuodavosi ir gana brandžiais pavidalais: literatūros kūriniais, religijomis, socialiniais projektais”, sako D.Pocevičius. Lektorius kartu su susirinkusiais žmonėmis nagrinėjo devynias filosofines, literatūrines ir praktines utopijas: nuo utopijų pradininko Tomo Moro iki 2001m susikūrusios „Gamyklos be viršininkų“. Nepaisant to, kad paskaita užtruko apie pusantros valandos, dalis žmonių pasiliko dar padiskutuoti su lektoriumi.

Ateinantį trečiadienį, spalio 21 d., Laisvasis universitetas kviečia į trečiąją paskaitą Plungėje. Šį kartą į Plungę atvyksta Skaidrius Kandratavičius – kunigas, Paberžės parapijos klebonas ir žinomas poetas, kuris pristatys savo kūrybą. Su juo kalbėsime apie religingumo ir kūrybos sąsajas. Iki susitikimo paskaitoje.

Visi, nedalyvavę paskaitoje, filmuotą paskaitos įrašą rasite čia: Darius Pocevičius apie utopijas ir antiutopijas (video)