LUNI Alytus

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
  • ...


    LAISVASIS UNIVERSITETAS ALYTUJE kviečia į paskaitą šį šeštadienį, (Sausio 30d.), 13 val. kuri vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25., paskaitos tema: LAZERIŲ ŠVIESA VS GAMTOS ŠVIESA

    • Apie lazerinės šviesos ypatumus kalbės:

    Vyr. mokslo darbuotojas, docentas, fizikos mokslų daktaras Andrius Melninkaitis


    • Apie gamtos šviesos stebuklus kalbės:

    Lazerinės fizikos ir optinių technologijų magistrantas Justinas Galinis

    Andrius Melninkaitis šiuo metu dirba Vilniaus Universitete, Kvantinės elektronikos katedroje, Lazerinių tyrimų centre. Be to, kad vadovauja bakalauro studentų mokslinei veiklai, Andrius rašo įvairias publikacijas moksliniams žurnalams, nuo 2007m. recenzuoja mokslinį žurnalą "Optics & Laser Technology" (Elsevier).

    Šiemet pirmajam pagamintam lazeriui sukanka 50 metų. Jie dėl savo unikalių savybių buvo pritaikyti labai įvairiose srityse. Kiekvieną dieną, net apie tai nepagalvodami, mes susiduriame tiek su pačiais lazeriais, tiek su produktais, kurių gamyba ir lazeriai yra neatsiejami. Kas yra tie lazeriai ir kaip jie veikia? Kur taikomi? Kokia lazerių mokslo padėtis Lietuvoje?

    Justinas Galinis be to, kad studijuoja Vilniaus Universitete, ten pat tiria netiesinės optikos reiškinius. Mokslo ir enciklopedijų leidybos institute Justinas rašo ir redaguoja fizikos tematikos Visuotinės lietuvių enciklopedijos staipsnius, Vilniaus kolegijoje dėsto Bendrąją fiziką.

    Kai ryte dangus švinta - prasideda aušra. Netrukus pakyla saulė, visą dieną mus džiuginanti savo šviesa ir šiluma, kiek vėliau, vakare, ji panyra už Vakarų horizonto ir aplinką apgaubia prieblanda, kurią tuoj pat pakeičia tamsa. Šis paros ciklas kartojasi diena iš dienos, mėnuo po mėnesio ir metai iš metų, tačiau ar kada susimąstėm, kodėl dangus mėlynas, o Saulė geltona? Kokia oro spalva? Kaip susidaro vaivorykštės? Ar jos kiekvieną sykį būna vienodos? Kas tie paslaptingi žiedai (halai), susidarantys aplink Saulę? Šiuos ir kitus reiškinius nagrinėja atmosferos optika, kuri pateikia suvokimą apie kiekvieną dieną mus supančią šviesą.

    Daugiau informacijos bei www.sotvaras.lt

Alytaus LUNI paskaitos

Alytaus LUNI pranešimai

Alytaus LUNI naujienos

Asmeniniai įrankiai