2009 11 17 LUNI Kaunas. Ramūnas Jaras. Meditacija „Reloaded”

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kaip medituoti? Ar yra efektyvesnių meditacijos būdų? Kaip pasirengti meditacijai? Ką reikia žinoti be to, ką žino visi? Meditacijos pavojai? Kas tai? Ar viską darau gerai medituodamas (-a)?

Lapkričio 17 d. 19 val. Donelaičio g. 52, VDU 521 auditorijoje bus kalbama apie įvairius meditavimo būdus, apie tai, kaip sustiprinti kiekvieną meditaciją, apie Lietuvoje nežinomus meditavimo metodus ir apie tai, kad Mokytojai kartais klysta. Bus detalizuojamos retai minimos su meditacija susijusios temos: išėjimas iš meditacijos, aplinkos ruošimas meditacijai, „pirmojo meditacinio žingsnelio” svarba ir kitos. Po paskaitos norintys galės įsijungti į Ramūno Jaro meditacijos praktikumo veiklą, kur studijuos meditaciją giliau.

Ramūnas Jaras – rašytojas ir kompozitorius, Wicca ordino magistras, praktikuojantis meditaciją jau daugiau nei 20 metų. Lektorius turi iniciacijas pagrindinėms dzogčeno ir Bon praktikoms, suvokaus sapnavimo jogai. Nuo 1999 m. studijuoja gnosticizmą, praktikuoja dvasines praktikas, unikalius Wicca metodus, NLP, DEIR, susipažinęs su Iono Gervi metodų sistema, Tai-či formomis, kt. Ramūnas Jaras yra įvairių organizmo, bioenergijų ir energetinės aplinkos valymo būdų žinovas, turi Reiki ir ci-gun laipsnius. Meditaciniai ir energetiniai metodai, kuriuos jis yra įvaldęs yra šie: Kwan Um Dzen meditacija, krikščioniškosios kabalos praktikos, transcendentinės bioenergetikos bendrijos „Deimantinis lotosas” bioenergetiniai ir meditaciniai metodai, įvairios K. Kastanedos (Tensegrity) ir kai kurios „kairiojo kelio” praktikos, autogeninė treniruotė (dar vadinama europietiška joga).

Savo praktinių užsėmimų metu Ramūnas Jaras siekia perteikti žinojimą, nekeliant savęs į didingo mokytojo pozicijas, tapti atviru visiems, kurie nori ir yra pajėgūs siekti dvasinių-energetinių įgūdžių.

Paskaitos Meditacija RELOADED metu bus dėstoma teorinė informacija apie:

  • meditacijos būdus (populiariausius, new age stiliaus, Lietuvoje mažai arba visiškai nežinomus),
  • meditavimo technikos tobulinimą (klaidos, kurias darome nežinodami; „ką reikia žinoti be to, ką žino visi“; „tai, ko nepasako Mokytojai“),
  • meditacijos nesuderinamumo su kasdienybe sprendimų ir meditavimo keliamų pavojų išvengimo būdus.

Paskaitos metu bus detaliau apžvelgiami šie meditavimo metodai:

  • europietiškieji (modernieji ir istoriniai), Rytų (Kinijos (čen) ir Korėjos (dzen); Indijos (hinduizmo, džajanizmo, budizmo), Tibeto (budizmo, Bon),
  • mažiau žinomi (Wicca, Silvos, NLP, TBB DL, t.t.),
  • „pirmojo meditacinio žingsnelio“ svarba ir metodai.

Paskaitoje daug dėmesio skiriama dėl meditavimo praktikos kylantiems vidiniams ir žmogiškųjų santykių konfliktams, taip pat – dėl kultūrinės civilizacijų trinties atsirandantiems pavojams, žinomiems bei per empirinį patyrimą išvestiems jų sprendimo būdams.

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Zane rašė ...

Petras rašė ...

Ar bus šio seminaro garso įrašas?

--Petras 18:37, 2009 lapkričio 24 (UTC)

Pocka rašė ...

Deja, kol kas įrašomi tik Vilniuje vykstantys užsiėmimai.

--Pocka 20:36, 2009 lapkričio 24 (UTC)