Laisvajame universitete – pokalbis apie žmonijos kilmę ir amžių (pranešimas spaudai)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Lukas Devita
Lukas Devita

Laisvasis universitetas, nepaisydamas primetamų švietimo modelių bei neleidžiamos užginčyti aukštojo mokslo reformos, sėkmingai gyvuoja sostinėje ir kituose Lietuvos miestuose. Praėjusį kartą Vilniuje kalbėjome tema „Programuojama valstybė ir programuojama ateitis“. Paskaitos metu rašytojas ir kritikas V. Klimašauskas pakomentavo ateities visuomenės žodyno sąvokas, atskleidžiančias kitokį santykį su tikrove, o projekto „Atviras seimas“ autorius Ž. Medelis kartu su auditorija nagrinėjo politikos tankio didinimo problemą, žinojimo apie vykstančius procesus būtinybę tikrajai politikai.

Praėjusį šeštadienį Alytuje vyko susidomėjimo pasaulio mastu susilaukusio ir nevienareikšmiškai vertinamo filmo „Zeitgeist“ peržiūra. Apie filme pateikiamas idėjas bei „Zeitgeist“ judėjimą pakalbėti buvo atvykęs www.zeitgeist.lt autorius, informacinių technologijų studentas Andrius Virbičianskas. Kuršėnuose vasario 22 vyko istorinė paskaita apie SSRS skilimo metu gyvavusio anarchistų judėjimo istoriją, asmenine dalyvavimo patirtimi ir įspūdžiais dalijosi anarchistas, profsąjungų aktyvistas ir visuomenės veikėjas Evaldas Balčiūnas.

Ketvirtadienį, vasario 26 d., Laisvajame universitete (LUNI) Vilniuje jau antrą kartą svečiuosis publicistas, avangardinis menininkas, ufologas, muzikantas Lukas Devita, praėjusį kartą kalbėjęs apie pasaulio valdymo slėpinius ir NSO. Kalbėsime apie žmonijos kilmę bei amžių. Visuotinai priimtos dvi pagrindinės žmogaus kilmės versijos – evoliucinė bei kreacionistinė. Darwino evoliucijos teorija, nors ir stokoja rimtų įrodymų, tapo dogmatišku mokslo bei pasaulėžiūros pagrindu Vakarų pasaulyje. Savotiška priešprieša darvinizmui išliko kreacionistinė teorija, pripažįstanti Dievo kūrybinę galią bei žmogaus sutvėrimą nukelianti į laikotarpį apie 10 000 metų pr. Kr. Tačiau archeologinių tyrimų duomenys (pvz., žmonijos veiklos įrankiai, atrasti 50 mln. metų senumo geologiniuose sluoksniuose, ar žmogaus pėdsakai, aptikti šalia dinozaurų letenų įspaudų) leidžia manyti, kad žmogus atsiradęs daug seniau nei teigia abi šios teorijos. Tokie tyrinėjimai, kaip „per daug fantastiški“, dažnai oficialiajame diskurse ignoruojami ir laikomi „nemoksliškais“. Užsiėmimo metu pasiaiškinsime, kodėl oficialiai palaikoma tik Darwino evoliucinė žmogaus kilmės teorija, galbūt pamėginsime rasti tarpinę poziciją tarp mistiškojo kreacionizmo bei tiesos monopolį uzurpavusio darvinizmo ir susipažinsime su alternatyvaus požiūrio galimybėmis.

Apie žmonijos amžių ir civilizacijų raidos problemas su Luku Devita kalbėsime vasario 26 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniuje, Universiteto g. 3, VU centrinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje.

LUNI kviečia neįprastų idėjų turinčius žmones pasidalinti savo mintimis, aišku, tolerantiškai diskutuojant. Čia realizuojama kitokia mokymosi motyvacija, kai siekiama žinių, o ne diplomo, dalijamasi žiniomis netarpininkaujant jokioms oficialioms institucijoms.

Daugiau informacijos apie buvusias ir būsimas LUNI paskaitas įvairiuose Lietuvos miestuose galite rasti svetainėje www.luni.lt. Čia taip pat galite pasiklausyti radijo laidos „LUNI valanda“ per Start FM įrašų.

Laisvojo universiteto iniciatyvinė grupė

2009 02 24


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Laisvajame universitete – pokalbis apie žmonijos kilmę ir amžių (pranešimas spaudai)