LUNI Vilnius 2009 09 22 Ugnė Marija Andrijauskaitė. Dabartinė gyvūnų padėtis. Ar iš tiesų viskas yra taip, kaip atrodo? (garso įrašas)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

2009 m. rugsėjo 22-ąją, antradienį Ugnė Marija Andrijauskaitė kalbėjo apie dabartinę gyvūnų padėtį ir mėgins atsakyti į klausimą „Ar iš tiesų viskas yra taip, kaip atrodo?“

Ar pienas gaunamas iš reklamose besišypsančių karvučių? Ar iš tiesų dailiai papuošta cirko beždžionėlė taip noriai mina dviratį? Paskaitoje lektorė pristatys ne tik įvaizdžius, kuriuos kuria gyvūnus naudojančios pramonės šakos, bet ir nuo tų įvaizdžių dažnai radikaliai besiskiriančią tikrovę. Bus pristatytos įvairios sritys, kuriose gyvūnai naudojami žmonių reikmėms, pateiktas neretai prieštaringas jų vertinimas. Tuo pačiu klausytojai sužinos, iš kur atsiranda daugumos mūsų valgomas maistas, dėvimi rūbai ar naudojama kosmetika. Bus apžvelgta aktyvistų gauta medžiaga iš cirkų bei zoologijos sodų, kuriuos taip mėgsta vaikai ir suaugusieji. Siekiama, jog paskaita būtų interaktyvi, klausytojai skatinami pasisakyti ir diskutuoti.

Daugiau informacijos: Ugnė Marija Andrijauskaitė. Dabartinė gyvūnų padėtis. Ar iš tiesų viskas yra taip, kaip atrodo?

Paskaitos garso įrašas. Trukmė- 1:04:03