Zeitgeist fimo peržiūra ir aptarimas 2009 01 08

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Po žiemos atostogų Laisvasis universitetas (LUNI) Vilniuje tęsia savo užsiėmimus. Sausio 8 d., ketvirtadienį, kolektyviai žiūrėsime skandalingojo filmo „Zeitgeist Addendum“ fragmentus ir juos aptarsime kartu su tinklalapio http://www.zeitgeist.lt/ autoriumi, informacinių technologijų studentu, programuotoju Andriumi Virbičiansku. Jo pranešimo tema: „Alternatyvi visuomenė, kultūra ir pasaulis - Zeitgeist ir Veneros projekto idėjos“. Andriaus tinklalapis „Zeitgeist idėjos Lietuvoje“ siekia perteikti kuo daugiau informacijos apie du glaudžiai susijusius projektus: „Zeitgeist judėjimą“ („The Zeitgeist Movement“) ir „Veneros projektą“ („The Venus Project“). Abu projektai kalba apie geresnio pasaulio idėją: „Įsivaizduokite galimybę gyventi kitokiame pasaulyje, kur nėra skurdo, bado, smurto ir karų. Kur žmonėms nereikia kiekvieną dieną lenkti nugaras kažkam, kad galėtų prasimaitinti ir turėti stogą virš galvos. Tai nėra fantastika, tai natūrali žmonijos evoliucija, kurią stabdo mūsų pasenusios ir suinteresuotų institucijų primestos pažiūros. Atėjo laikas keistis, ir tai yra mūsų rankose.“ Lektorius trumpai pristatys „Zeitgeist“ judėjimą ir Veneros projektą, papasakos, kokios jų perspektyvos pasaulyje ir Lietuvoje. Po filmo peržiūros ir lektoriaus pranešimo diskutuosime apie šias pakankamai radikalias pasaulio pertvarkos idėjas.

Su būsimo užsiėmimo tema galite susipažinti jau šį pirmadienį, sausio 5 d., nuo 18 iki 19 val. klausydamiesi „LUNI valandos“ per Vilniaus universiteto radiją "Start FM" (94,2 MHz dažniu Vilniuje ir internetu http://www.startfm.lt/). Laidos pašnekovas - būsimas lektorius, „Zeitgeist“ idėjų ekspertas A. Virbičiauskas. laidos metu jam užduosime aštrius klausimus ir bandysime išsiaiškinti, ar „Zeitgeist judėjimas“ nėra dar viena sąmokslo teorija arba dar viena totalitarinė utopija. Klausimus laidos svečiui galite užduoti el. pašto adresu luni@startfm.lt arba studijos telefonu 8-5 269 6933.

Sausio 8 d., ketvirtadienis, 17:30 val. Andrius Virbičianskas. Alternatyvi visuomenė, kultūra ir pasaulis - Zeitgeist ir Veneros projekto idėjos. „Zeitgeist“ filmo peržiūra ir aptarimas. LUNI užsiėmimai vyks Universiteto g. 3, Vilniuje, Vilniaus Universiteto centrinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje. Kaip ten patekti? 1. Ateiname prie Centrinių VU rūmų; 2. Įeiname pro pagrindinį įėjimą ir randame biblioteką; 3. Kylame laiptais aukštyn ir sekame pagal rodyklę HIC, matomą ant grindų; 4. Randame B3 auditoriją.

Filmo „Zeitgeist Addendum“ peržiūra: http://www.zeitgeistmovie.com/

Andriaus Virbičiansko pranešimas: http://www.luni.lt/index.php/2009_01_08_Andrius_Virbi%C4%8Dianskas._Alternatyvi_visuomen%C4%97%2C_kult%C5%ABra_ir_pasaulis_-_Zeitgeist_ir_Veneros_projekto_id%C4%97jos

2009 01 05 laidos „LUNI valanda per Start FM“ įrašas: http://www.luni.lt/LUNI_startFM/09-01-05_Luni_4.mp3