Gruodžio 4 dieną LUNI diskutuos apie sąmokslo teorijas, žmonijos amžių ir NSO (pranešimas spaudai)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Praeitą savaitę Laisvajame universitete sprendėme problemą, kaip nepasiklysti interneto platybėse ir neleisti kibernetinei erdvei „suryti“ daugiau laiko negu norėtume. Lektorius Džiugas Paršonis tikino, kad informacijos pertekliaus nėra, tik reikia mokėti rasti būtent tą, ko reikia, ir nesistengti aprėpti daugiau negu įmanoma. Jis davė patarimų, kaip laiko atžvilgiu produktyviau naudotis elektroniniu paštu, kokiais būdais galima greičiau rasti dominančią informaciją internete.

Taip pat girdėjome Vilniaus universiteto radijo „Start FM“ atstovų Radijo Andriaus ir Radijo Domo pasakojimą apie darbo pobūdį nekomercinėje, alternatyvioje radijo stotyje. Jie supažindino su „Start FM“ komandos filosofija, istorija bei aktualijomis ir pabrėžė, kad daro tai, kas įdomu pirmiausia asmeniškai jiems patiems, nepriklauso jokiai subkultūrai ir visada yra pasirengę priimti į kolektyvą tolerantiškus bei turinčius idėjų aktyvistus.


Šį ketvirtadienį, gruodžio 4 dieną, LUNI svečiuojasi publicistas, avangardinis menininkas ir ufologas Lukas Devita. Jis vadovauja Orientalistikos skaityklai, įsikūrusiai M. Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje, inicijavo pirmąją lietuvišką paranormalių reiškinių bei NSO tyrimų interneto svetainę "San-taka/Astera. L. Devita kalbės apie žmonijos kilmės ir amžiaus problemas, nežemiškų civilizacijų egzistavimo prielaidas, visuomenės valdymo, sąmokslo ir priedangos teorijas.


Kadaise žmonės buvo įsitikinę, kad Žemė yra plokščia ir daugelis tikėjo tuo nesuabejodami, kol vieną dieną nebuvo įrodyta, jog visa tai – netiesa. Lektorius klausia: gal ir dabar gali nutikti taip, kad vienas keistas atradimas ims ir pakeis vyraujančią pasaulėžiūrą. Visai galimas dalykas, kad socialiniai ir politiniai reiškiniai yra konstruojami, skurdas pasaulyje dirbtinai palaikomas valdančiosios mažumos, o Hitleris iš tiesų nenusižudė. Gal net žemė nėra pilnavidurė, o jos viduje egzistuoja nežinoma mums civilizacija, apie kurią yra pasakojama daugybė legendų (Šambala, Hiperborėjų šalis)? L. Devita mano, kad vaizduotė, skriejanti virš nusistovėjusių faktų. yra bebaimė. Ji yra progresyvi jėga, galinti padėti gyventi tiesoje ir hipotezėje vienu metu. Pranešėjas skatina nekeisti jos į realybės konstruktą, surenkamą iš paruoštų saugių dalių.

Svečias teigia, kad gnostikai jau I-IV a., asketiškai gyvendami arba kurdami komunas, troško peržengti visuomeninius apribojimus, perplėšti visuotinio manipuliavimo šydą. Teigiama, kad šis viduramžių judėjimas turėjo įtakos ir hipių bei pankų judėjimams. Gal pasipriešinimo valdančiųjų suvaržymams ir laisvės siekimo istorija lydi žmoniją kitokio sąmoningumo ir išsilaisvinimo iš neteisingos struktūros link?

Paklausinėsime pranešėjo, ką gi gali žadėti žmonijai ateinančioji Vandenio era, kas tie indigo vaikai, apie kuriuos vis daugiau girdime, ar jie – kito žmonijos sąmonėjimo etapo reiškėjai ar atsitiktinės išimtys visuomenėje. Lektorius pateiks ir NSO sampratą, papasakos apie panašių reiškinių aktyvumą ir išviešinimo politiką. Taigi nors trumpam atitrūksime nuo įprastų daugeliui kasdienių problemų ir su Luku Devita leisimės neįprastų, sunkiai atsakomų, nevienareikšmių klausimų keliais.


Pranešėjas pabrėžia, kad jis yra tik idėjų laidininkas bei katalizatorius permainoms. Lektorius neketina įtikinėti ir dėstyti „vienintelių tiesų", jis supažindins su įžvalgomis, hipotezėmis bei pasakojimais, kurie padėtų susidaryti pilnesnį tikrovės modelį ar galbūt nušviesti paslaptingesnius gyvenimo užkulisius.


Laisvasis universitetas – tai savanoriškai kuriama erdvė diskusijoms įvairiausiomis temomis, niša žmonėms pasidalinti savo patirtimi, idėjomis, reikštis įvairiems požiūriams. Tai atvira bendruomenė, siekianti keisti egzistuojančio švietimo modelio ir tarpusavio bendravimo standartus. Kaskart laukiami tie, kuriems įdomu tiesiogiai bendraujant išgirsti kitų žmonių patirtį ir mintis.

Susitikimas su Luku Devita įvyks gruodžio 4 d. 17:30 Universiteto g. 3, Vilniuje, Centrinėje Vilniaus universiteto bibliotekoje, B3 auditorijoje.

Daugiau informacijos ir buvusių bei būsimų paskaitų konspektus galite rasti svetainėje www.luni.lt.

Laisvojo universiteto (LUNI) iniciatyvinė grupė.


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Gruodžio 4 dieną LUNI diskutuos apie sąmokslo teorijas, žmonijos amžių ir NSO (pranešimas spaudai)