Informacijos apie LUNI platinimo koncepcija

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Keletas idėjų, kaip pasinaudoti esamais tinklais informacijos platinimui:


1. "Komentarų" rašymas internete. Viešoji erdvė - interneto portalai - Delfis, Bernardinai, Balsas,Alfa,Rašyk, Tekstai, Duona – sąrašą galite pratęsti ir jį reikia pratęsti. Visai nesvarbu – specializuoti tie portalai, ar ne. Juose lindintys žmonės ir juose apsilankantys, aišku, turi ne tik specializuotų interesų, bet ir galbūt yra potencialūs Laisvojo universiteto lankytojai. Taigi mums įdomūs ir religiniai portalai, ir politiniai, ir komerciniai, ir t.t., ir pan.

Portalų viduje visa tematika yra suskirstyta temomis (aktualijos, kultūra, kinas, laisvalaikis, įdomybės). Nesvarbu, kokios rubrikos, nesvarbi klasifikacija - svarbu, ar leista skelbiamas temas aptarinėti - ar yra forumas. Bet kuri jame skelbiama tema pritraukia n skaičių lankytojų, kurie nenorom aptiks ir mūsų informacinius pranešimus. Mūsų komanda paruoštą iš anksto tekstą „įmeta“ vietoj komentarų į visas aptariamas temas, tai galima daryti kasdien 24, 48 sykius, priklausomai nuo komentarų skaičiaus. Kiekvieną savaitės dieną - nuo ryto iki vakaro. Belieka tarpusavyje pasiskirstyti kuruojamus portalus. Jeigu portalų savininkai ar administratoriai imtų saugotis nuo tam tikrų ID – galime pagal grafiką keistis.


2. Asmeninių piramidžių kūrimas. Kiekvienas žmogutis turi bent tris keturis adresus žmonių, su kuriais susirašinėja, kuriais pasitiki, kurių pašto dėžutės neatmes Jūsų asmeninio pranešimo kaip šiukšlės. Siųsdami pranešimą Jūs galite maloniai paprašyti perduoti jį dar keliems savo draugams kaip pasiūlymą atvykti į įdomią nemokamą paskaitą. Šio būdo tikslas - paleisti nekontroliuojamą, bet vis augančią saviinformavimo bangą. Įvesti norinčių gauti nuolatinę informaciją apie būsimas paskaitas registraciją.


3. Kaupti duomenų bazę. Paskaitos metu galima susirinkusių klausytojų prašyti adresų ir kaupti juos kaip prenumeratinius adresus savo duomenų bazėje.

Visos, kokius nors savo produktus pardavinėjančios komercinės bendrovės, turi savo klientų duomenų bazes, dalies jų kaip pasenusių nebenaudoja, bet jomis galime pasinaudoti mes. Visi juk pažįstame žmonių,kurie, pakalbėjus, galbūt ir atiduotų kokią dalį adresų.

Pasinaudoti viešomis duomenų bazėmis, kurias nuolat skelbia į rinką ateinančios ar jau egzistuojančios įmonės. Visos jos reklamuoja savo produktus ir skelbia eadresus. Nuosekliai juos rinkti ir kurti informavimo sistemą.


4. Skelbimai stenduose. Vidurinių, aukštųjų ir bet kokio kitokio profilio mokyklų stendų išnaudojimas.


5. Informacinių lapelių platinimas.

Viešojo transporto, maršrutinių autobusų – kaip gyvo kanalo - išnaudojimas. Lapelius su kvietimu atvykti į Laisvojo universiteto paskaitas galima tiesiog padalinti keleiviams, nes Kelionės metu jie neturi ką veikti. Nedidelį tekstą jie būtinai perskaitys.

Įstaigose, kur susidaro eilės ir žmonės nuobodžiauja(poliklinikos, biurokratinės įstaigos), ten esama specializuotų stendų su reklaminiais leidiniais ar bendro pobūdžio skaitalais - būtina į juos talpinti tuos pačius kvietimus.

Visos kavinės,restoranai, pabai turi meniu - į juos taip pat galima įdėti savo kvietimus.


6. Sertifikatai savigarboms. Žinau iš praktikos, kad labai didelis procentas žmonių nori gauti materialų patvirtinimą, kad jie išklausė kokią paskaitą (daug tuščiagarbių viliasi panaudoti tuos popiergalius kaip galimą savo autobiografijos "priedą") - vertėtų pagalvoti apie "sertifikato" išdavimą po paskaitos mainais į adresą kaip "abonementinį" mokestį.


7. Senjorai ir socialiai atskirtieji Atskira tema, turint galvoj visuotinį susvetimėjimą, – vyresnio amžiaus žmonių pritraukimas. Jie dėl visur galiojančio mokesčio už bet kokias paslaugas negali sau leisti lankytis kažkokiuose renginiuose, nes tiesiog neturi tam atliekamų lėšų, tačiau kenčia nuo vienatvės ir turi begalę laisvo laiko. Jie galėtų tapti mūsų universiteto propaguotojais savo lokaliose vietovėse (daugiaaukštyje, savo gatvėje, net savo gyvenamajame rajone). Čia matau ir galimą bazę įdomių lektorių, dėl vienokių ar kitokių priežasčių išstumtų iš mokslo institucijų, bet kurie turi ir žinių, ir yra buvę dėstytojai, ir puikūs oratoriai. Dabar patiriantys socialinę atskirtį, jie galėtų puikiai įsijungti kaip savanoriai pagalbininkai, klausytojai ar net lektoriai. Patikėkit, žinau, ką kalbu. Jeigu pavyktų organizuoti savanorišką socialinį tinklą(us), informacija sklistų žaibiškai.


8. Oficialios instancijos. Užmegzti ryšius su kultūros ir švietimo ministerijomis, kurios centralizuotais kanalais siunčia savo potvarkius - pasinaudojus asmeniniais ryšiais prieiti prie tų kanalų.

Užmegzti ryšius su nesuskaičiuojamomis viešosiomis įstaigomis, asociacijomis, kitokiais visuomeniniais dariniais, kurie bent jau skelbiasi atliekantys "šviečiamąją" veiklą.


Siūlau sukritikuoti arba papildyti, arba koreguoti, arba pateikti alternatyvių pasiūlymų, kad atsirastų mūsų informacijos platinimo koncepcija.

Su pagarba, Gintaras gintaras@ivesta.lt