2009 10 07 LUNI Vilnius. Vaidotas Ilgius, Deimantė Žebrauskaitė. „Maisto banko“ inspiruotas eksperimentas „Valgyti už 4 Lt per dieną“

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vaidotas Ilgius ir Deimantė Žebrauskaitė
Vaidotas Ilgius ir Deimantė Žebrauskaitė

Vaidotas Ilgius – pilietinės visuomenės, filantropijos, socialinių inovacijų ekspertas ir aktyvistas. 1996-2005 m. vadovavo Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centrui, 2005-2009 m. dirbo Vilniaus m. socialinės paramos institucijose. Nuo 2008 m. padeda „Maisto bankui“ plėtros klausimais.

Deimantė Žebrauskaitė – menų ir socialinių mokslų magistrė, visuomenininkė, nuo 2007 m. vadovauja labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“.

„Maisto bankas“ – tai labdaros organizacija, surenkanti labdarą maisto produktais iš juos gaminančių ar jais prekiaujančių ir išdalinanti tuos produktus organizacijoms, besirūpinančioms nepasiturinčiais žmonėmis. Toks labdaros principas yra paplitęs JAV, Europoje ir sparčiai diegiamas kituose žemynuose. „Maisto bankai“ padeda efektyviau panaudoti tinkamus vartoti maisto produktus ir taip prisideda mažinant skurdo lygį.

Papasakosime apie „Maisto banko“ veiklą renkant nekondicinius maisto produktus iš maisto pramonės gamybos bei prekybos įmonių ir perduodant juos ne pelno organizacijų tinklui, aptarsime tokios veiklos dilemas, plačiau pristatysime maisto bankų veiklą globaliame kontekste, kartu pasvarstysime apie paramos maistu perspektyvas.

Aptarsime skurdo dinamiką Lietuvoje, pasiaiškinsime, kas yra tas penktadalis mūsų piliečių, kurie maistui gali išleisti ne daugiau kaip 4 Lt per dieną. Pasidalinsime socialinio eksperimento metu kilusiomis įžvalgomis ir patyrimais apie tai, ką reiškia vidutiniam piliečiui staiga praradus pajamų šaltinį pakliūti į tą 1/5 visuomenės grupę. Ir, aišku, diskutuosime, diskutuosime, diskutuosime. Tikimės, kad tai bus gera proga apsikeisti mintimis bei idėjomis apie skurdo mažinimo galimybes Lietuvoje ir viliamės, kad iš tų idėjų užaugs viena kita konkreti nauja iniciatyva.

Daugiau informacijos:

Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

electric rašė ...

Free home download

--electric 11:50, 2009 spalio 8 (UTC)