LUNI KURŠĖNAI: „Šv. Brunono misija... tęsiasi“

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kovo 20d., penktadienį Šiaulių raj. Jaunimo centre istorikas Jonas Kiriliauskas susirinkusiems Laisvojo universiteto studentams papasakojo apie šv. Brunoną.

1009 metais šventasis Brunonas, kuris vadinasi Bonifacijus, arkivyskupas ir vienuolis, antrais savo atsivertimo metais Rusijos ir Lietuvos (Lituae) pasienyje pagonių trenktas į galvą su 18 saviškių vasario 23 dieną nukeliavo į dangų.

Taip buvo paminėta šv. Brunono misija pagal Kvedlinburgo (Quedlinburg) analus. Ir taip, anot J. Kiriliausko šv. Brunonas „atrado Lietuvą“ Europos žemėlapyje. Paskaitos metu bandyta išsiaiškinti, kaip atrodė tuometinės Lietuvos kraštivaizdis, buitinės sąlygos, žmonių įsitikinimai. Kalbėta ir diskutuota apie šio misionieriaus svarbą Lietuvos istorijai ir dabartinį palikimą kultūrai bei įvaizdžiui.

Laisvasis Universitetas - tai vieta, kur žmonės susirenka ir ten ir mokosi kaip tikrame universitete... Tik jis laisvas todėl, kad nereikia atsiskaitinėti ir atlikinėti namų darbų, vieną kartą tu gali būti studentas, o kitą – dėstytojas. Tereikia sugalvoti idėją ar temą, kuri tau aktuali ir kuria norėtum pasidalinti su kitais.

Būk laisvas – apsilankyk universitete!

LUNI Kuršėnų fakultetas jau internete! Aplankyk mus: http://www.luni.lt/index.php/LUNI_Kur%C5%A1%C4%97nai

Jei nori gauti visas naujienas apie paskaitas el. paštu, rašyk mums adresu agne.r@krc.lt


Agnė Rapalaitė Kasparas Laureckis LUNI KURŠĖNAI

alt text
alt text
alt text
alt text
alt text
alt text