Aptarimas:Ar Vyriausybės programa palanki laisvai informacijos sklaidai, atvirosioms technologijoms?

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čia aptariame šį puslapį: Ar Vyriausybės programa palanki laisvai informacijos sklaidai, atvirosioms technologijoms?

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:


Turinys

algis rašė ...

abejoju, ar Vyriausybės programoje reikalinga kalbėti apie konkrečias technologijas ar jų tipą. Daug svarbiau būtų revizuoti esamą teisinę bazę ir pasižiūrėti, ką kuri institucija (o jų nemažai atsakingų) daro inovacijų srityje. Tam galima pasitelkti ir Valstybės Kontrolės išvadas. O vieno verslo metodo (t.y. OSS) populiarinimas turėtų būti paliktas to verslo atstovams.

--algis 09:14, 2008 gruodžio 15 (UTC)

Ingis rašė ...

na Vyriausybės programoje apie atvirąsias technologijas ir nekalbama. Dėl to reiktų, kad apie tai būtų kalbama tolimesniuose dokumentuose.

Dėl vieno verslo modelio populiarinimo aš galiu pasakyti, kad tai visai normalu. Pvz. dažna praktika, kad valstybė per viešuosius pirkimus renkasi ekologiškus gaminius, nes mano jog toks jų gamybos skatinimas yra naudingas visuomenei. Ir nemanau, kad ne tokias ekologiškas technologijas gamintojai kelia kažkokias pretenzijas dėl diskriminavimo.

Lygiai taip pat atvirosios technologijos yra naudingesnės visuomenei, efektyvesnės, ekologiškesnės, taigi visuomenė, mokesčių mokėtojai, turi teisę reikalauti, jog jų mokami mokesčiai būtų skiriami joms. Kai kalba eina apie tai ką turi pirkti ir naudoti valstybinė įstaiga.

Taipogi aš jokiu būdu nesu už kažkokius draudimus ir ribojimus. Privati kompanija ar asmuo turi teisę laisvai rinktis, kas jam ar įmonei naudingiau, pirkti, gaminti. Jei daugiau naudos iš atvirųjų technologijų tegu renkasi jas, jei daugiau naudos duoda uždaros tegu.

Tik dar kartą pasikartosiu valstybė tokio pasirinkimo neturi - ji privalo daryti tai, kas naudinga visuomenei ir orientuotis į modernius strateginius ateities sprendimus, o ne į trumpalaikį pelną.


--Ingis 10:24, 2008 gruodžio 15 (UTC)

algis rašė ...

Ingis preziumuoja, kad visais atvejais atvira programinė įranga yra naudingesnė visuomenei, efektyvesne, ekologiškesne... Ir net lygina su ekologiniais gaminiais. Taip, jei atsiremsime į šią dogmatišką poziciją, be abejonės, bet kokią kitą PĮ reiktų uždrausti. Tačiau aš eretiškai keliu klausimą, ar tikrai atvira PĮ visada geresnė? Ir ką reiškia geresnė? Ar vartotojas (įskaitant ir viešąjį sektorių) neturėti turėti galimybės kiekvienu konkrečiu atveju įvertinti, kas jam yra svarbu ir išsirinkti pagal savybes ir funkcionalumą, o ne pagal licenciavimo metodą.


--algis 14:29, 2008 gruodžio 15 (UTC)

Ingis rašė ...

aš kalbu ne apie programinę įrangą, bet gerai, kad kyla diskusijų bent šia tema.

Naudinga visuomenei, ekologiška, socialiai atsakinga yra laisva informacija ir jos gamyba.

Laisvas programos "kodas" tik viena iš daugelio informacijos rūšių. Laisva gali būti kiekviena informacija pradedant nuo to, kaip išsikepti pyragą, baigiant tuo kaip pagaminti kompiuterio procesorių.

Aš jau užbėgau už akių sakydamas, kad iš esmės esu prieš lengvatas, draudimus, protekcionizmą. Drausti uždaros informacijos nesiūlau - prievarta laisvės neįskiepysi. Laisva informacija turi būti sukurta iš naujo - tai ir vyksta. Taip pat reikia dabar pradėti auginti kartą, dabartinius pradinukus mokyti, nes jie užaugs tais laikais, kai didžiąją dalį užims ekonomika paremta atvirosiomis technologijomis.

Be abejo šiuo metu yra daug sričių, kur atvirosios technologijos dar neįžengė. Laisvas automobilis dar nevažiuoja, laivas procesorius tinka tik serveriams, bene daugiausiai alternatyvų yra programinės įrangos srityje. Į jas ir reikia žiūrėti. Be abejo reikia įvertinti kainą ir funkcionalumą. Bet reikia VERTINTI. Dabar alternatyvų nematoma, joms užsimerkiama. Netgi, jei jos akivaizdžiai geresnės ir efektyvesnės. Dėl to ir sakau, jog prieš įsigyjant reikia tikrinti ar egzistuoja toje srityje atvira technologija, jei yra ir jei ji kainuoja tiek pat, ar mažiau, ar tik šiek tiek daugiau, rinktis ją. Be abejo jei atvirosios technologijos panaudojimas kainuos šimtus kartų daugiau nei uždaros, nereikėtų jos naudoti. Bet ateityje vėl tikrinti, nes yra didelė tikimybė, kad greitai ji labai atpigs.

Nesu už revoliucijas ir kažkokias kardinalias greitas permainas, tiesiog sakau, jog jau dabar reikia labai rimtai analizuoti tokį perspektyvų dalyką, kaip atvirosios technologijos, tam, kad ateityje neliktume kažkur bandos gale nepamatę, neišgirdę pasaulinių tendencijų.

--Ingis 20:03, 2008 gruodžio 15 (UTC)

Darius rašė ...

Manau, kad diskusija del technologiju siuo klausimu yra visiskai ne vietoje. mano manymu, daug svarbiau, kad pagaliau LRV butu tokia, kuri atitinka siudienos reikalavimus bei yra lanksti ir sugebanti prisitaikyti prie situacijos. Su visa pagarba Atvirojo kodo ar Uzdarojo kodo gerbejams, pats, kaip tiek vienos, tiek kitos vartotojas, esu isitikines, jog turi gyvuoti ir vieni ir kiti. JUo labiau, kad sita diskusija, kuris yra uz kuri geresnis, jau vyksta senokai tarp entuziastu, o verslas per ta laika sugebejo surasti budus, kaip gyventi, bendradarbiauti ir uzdirbti, moketi mokescius, islaikyti darbuotojus, remti sporta, investuoti i inovacijas. Zodziu, kurti. Todel manau, kad visu pirma Vyriausybes programa turi ir buti nukreipta i ta puse, kad kiekvienas is musu turetu galimybe parodyti geriausia, ka sugeba, laisvai konkuruoti, reiksti savo mintis. visiskai nenoreciau, kad man valstybe nurodinetu, ka gaminti, parduoti, naudoti, sakyti. ta mes jau atlaikeme. Vyriausybe turi buti neutrali ir nesikisti ten, kur jai ne butina

--Darius 12:42, 2009 sausio 20 (UTC)