„LUNI valanda per START FM“ gruodžio 22 d.: maištingas Italijos studentų gyvenimas, kultūrinės akcijos Lietuvoje. Laidos įrašas

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Laisvasis universitetas (LUNI) Vilniuje skelbia žiemos atostogas. Artimiausi LUNI užsiėmimai bus 2008 m. sausio 8 d. Tačiau visą švenčių laikotarpį bus galima mokytis su LUNI klausant radijo stoties START FM. Šviečiamojo pobūdžio radijo laida „LUNI valanda“ bus transliuojama kiekvieną pirmadienį, nuo 18 iki 19 val. per Vilniaus universiteto radiją "Start FM" (94,2 MHz dažniu Vilniuje ir internetu http://www.startfm.lt/).

Gruodžio 22 d, pirmadienį, 18:00 val. prasidėsiančioje laidoje "Luni valanda per START FM" kalbėsimės su dviem įdomiais žmonėmis: studente Dovile Abromavičiūte ir „Kitų knygų“ leidėju Gediminu Baranausku.

Dovilė Abromavičiūtė, kultūros istorijos studentė, neseniai grįžusi iš mokslų Bolonijos universitete, papasakos apie itališką kovos meną - „visuotinius streikus" ir apie „raudonąjį“, kairiųjų idėjų prisotintą Bolonijos miesto gyvenimo laikotarpį. Pasąmprotausime apie studentų lietuvių ir studentų italų savivoką. Ar įmanomas tikras studentavimas be kolektyvizmo jausmo? Ar be bendruomeniškumo, kaip terpės idėjoms skleistis, nedingsta studentavimo esmė/galimybė? Pakalbėsime apie Bolonijos miestiečių kultūrą, - nuo vėlyvų susibūrimų prie vakarienės stalo iki rytinių susibūrimų aikštėse po profsąjungų vėliavomis ar eitynėse su protestuojančiais studentais, visuomet valingai ir drąsiai ginančiais savo teises.

Gediminas Baranauskas, revoliucinių knygų leidyklos vadovas, papasakos apie kultūrinių institucijų išlikimo perspektyvas dabartinės ekonominės krizės akivaizdoje. Kas atsitiks, kai valdžia įves papildomą PVM knygoms, spaudos leidiniams ir kultūriniams renginiams? Kaip nuo to nukentės skaitytojai, kurių didžiąją dalį sudaro studentai? „Luni valandos“ rengėjai spėja, kad pašnekovas pakvies ir kolektyvinei protesto akcijai, kuri vyks gruodžio 23 d. prie Seimo. Akcijos dalyviai - leidėjai, autoriai ir visi skaitantys žmonės - statys simbolinę knygų barikadą ir taip protestuos prieš knygų apmokestinimą.

Klausimus laidos vedėjams ir svečiams galite užduoti el. pašto adresu luni@startfm.lt arba studijos telefonu 8-5 269 6933.

Laidos įrašas: http://www.luni.lt/LUNI_startFM/08-12-22_Luni_2.mp3