LUNI Vilnius. 2009 12 21 Mikas Vengris. Lazeriai: kiek fantastikos tapo realybe (garso įrašas)

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Dr. Mikas Vengris – Vilniaus universiteto fizikos fakulteto bei Lazerinių tyrimų centro vyresnysis mokslininkas, docentas. Daugiausia užsiima biologinių sistemų tyrimais ultragreitu lazeriu. Kartu su kolegomis nagrinėja šviesos sužadinimo reiškinius gyvojoje gamtoje – tokius, kaip fotosintezė, regėjimas, fototaksis ir pan. Taip pat domisi fotodinamine navikų terapija (vaizdinimas ir spektroskopija). Mėgsta kalbėti gamtamokslinėmis temomis prie bokalo alaus ar arbatos puodo.

Užsiėmimas „Lazeriai: kiek fantastikos tapo realybe“ vyks gruodžio 21 d., 18 val., „Pogo“ bare, Vilniaus g. 12, Vilniuje.

[redaguoti] Lazeriai: kiek fantastikos tapo realybe

Turbūt daug kam mokslas ir mokslininkai siejasi su baltais chalatais, storais akiniais ir uždaru būdu. Taip pat tai ir šviesūs protai, valstybės pramonės kėlėjai ir visuomenės gerovės bei pavojų kūrėjai. Šis vakaras – tai bandymas grįžti į švietimo amžių, kai tiesiogiai mokslu užsiimantis žmogus tiesiogiai bendrauja su plačiąja visuomene. Be tokių visiems įprastų tarpininkų kaip viešųjų ryšių specialistai, ministerijos funkcionieriai ar pardavimų vadybininkai. Bus šnekama apie stiprią Lietuvos lazerių pramonę, taikymą, galios didinimą (galimybę suvaldyti branduolinę sintezę, ar keisti materiją), abliuojamas kiaulių akis (akinių kūrimą tiesiai ant akies), gamtamokslę pasaulio sampratą apskritai. Esmė yra užmegzti dialogą, todėl kiekvienas klausimas iš auditorijos yra labai laukiamas.

Paskaitos garso įrašas. Trukmė- 01:34:24